Windows 10'un ses düğmesini değiştirin!

Windows 7 ve 8'in klasik düğmesini, Windows 10'a taşımanın basit bir yolu var!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 10'un ses düğmesini değiştirin!

Windows 10'un yeni ses ayar düğmesi oldukça hoş görünüyor, ancak eski düğmenin özlemini çekenlerdenseniz veya "karıştırıcıya" hızla ulaşmak istiyorsanız, küçük bir kayıt defteri numarası işinizi görecek.

Kayıt defterinde yapacağınız değişikliklerden önce yeni bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı tavsiye ediyoruz. Bunun ardından kayıt defterini açın (Win+R klavye kısayolu > regedit.exe yazarak) ve aşağıdaki anahtara gidin:

HKEY_LOCAL_MACHINE/SOFTWARE/ Microsoft/WindowsNT/ CurrentVersion/MTCUVC

Şimdi EnableMTCUVC adında yeni bir DWORD (32-bit) değeri oluşturun ve yeni değerin üzerine çift tıklayın. Şimdi değer verisi olarak 0 girin.

Bu değişikliklerin ardından ses düğmeniz hemen değişmiş olmalı. Hala eski düğmeyi görüyorsanız, sisteminizi yeniden başlatmanız yeterli olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

Simgenin üzerine sağ tık yaptığımızda karıştırıcı menüsü seçeneği çıkıyor

Win 10 çok sıkıntılı bir arayüze sahip, eski sürümlerde rahatça bir kaç tıkla ulaştığınız ayarlara, win 10 da bir çok yere girip aramakla, en az 7-8 kere tıklamayla ulaşıyorsunuz. Yani Ara yüz çok dağınık, aradığınız ayarı bulmak için dakikalarca uğraşmak ve bi yerlere yazı yazmak zorundasınız. yazı yazarak bulup çalıştırdıktan sonra MSDOS aklınıza geliyor, bi an msdos'ta olduğunuzu sanıyorsunuz.

@08 Aralık 2015 10:39 :D sen pc kullanma olur mu. sol alttaki kutuya sadece sol tıkla ve istediğini yaz. O da bulsun. Hiçbir yeri dolaşmana gerek yoktu. Görende win10 u kötü zannedecek.

@08 Aralık 2015 18:03 win 7 den itibaren penceredeki satıra istediğinizi yazıp çalıştırabiliyorsunuz

hay windows'unuza. başka işletim sistemi yokmu arkadaş linux haberleride yapın.

@08 Aralık 2015 13:35 parayı veren düdüğü yutuyor arkadaş linuxta nerde money.

@08 Aralık 2015 13:35 En çok kullanılan işletim sistemi olduğu için windows'un haberleri de çok yapılıyor. Örneğin ben Symbian işletim sistemli bir telefon kullandığım halde bu sistemle ilgili hiç bir haber artık yapılmıyor.Sanki artık kimse kullanmıyormuş gibi. Görünen mobil haberlerin ise yüzde doksandokuzunda android ve ios var.

@08 Aralık 2015 13:35 hala linux kullanan mağara adamları kaldı mı ya

@08 Aralık 2015 13:35 Linux'ta boyle abidik gubidik degisiklikler ve acayip sorunlar olmadigi icin editorler haber yapma sikintisi yasiyorlar. Mesela soyle bir virus haberi ciksa, ya da ne bileyim yeni kernel boot u ucurup diski kullanilmaz hale getiriyor olsa onlar da haber yaoar tabii. Neden yapmasinlar? Ama ne yazik ki sorun yok haber yok. :D :D

@08 Aralık 2015 16:35 ios mac kullanan mağara adamları var ...

bence gelmiş geçmiş en kullanıcı dostu sistem windows 10 en fazla 3 günde adapte oluyorsunuz eski eskide kaldı geçmişi silmeyenin geleceği olmaz

@08 Aralık 2015 16:20 geçmişten ders almayanın geleceği olmaz, yada geçmişini bilmeyenin kapişşş

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play