Windows 7'de Ciddi Bir "Kapatma Sorunu" Çıktı

Destek süresi tamamlanan Windows 7, kullanıcıların canını sıkan ilginç bir sorunla karşı karşıya kaldı!

Windows 7'de Ciddi Bir "Kapatma Sorunu" Çıktı

Destek süresi tamamlanan Windows 7, Microsoft'un muhtemelen canını sıkacak ciddi bir kapanma sorunuyla karşı karşıya kaldı. Bazı kullanıcılar, bilgisayarı baştan başlatmanın ve kapatmanın artık mümkün olmadığını söylüyor.

Windows 7'nin destek süresi 14 Ocak'ta tamamlanmıştı, bu yüzden Microsoft'un bu ciddi sorunu onarıp onarmayacağı merak konusu. Bazı PC'lerde yaşanan sorun, cihazı kapatmak istediğinizde "Bu bilgisayarı kapatma izniniz yok" mesajını görmenize yol açıyor. Sorunun kaynağı henüz bilinmiyor. Bir teoriye göre sorun, Kullanıcı Hesabı Denetimi'nde (UAC) yaşanan bir sorundan kaynaklanıyor olabilir.

Sorunu aşmaya yönelik birkaç alternatif yol bulunuyor. Bunlardan bir tanesi, "Ctrl + Alt + Del'e basıp, sağ alt köşedeki kırmızı simgeye tıklayarak yeniden başlatmak".

Sorunun destek süresi bittikten sonra çıkması, bazı komplo teorilerinin de ortaya atılmasına yol açtı. Bu iddialara göre sorun, Microsoft'un kullanıcılara Windows 10'u "teşvik etmek" için yaptığı bir hamle olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Sorunun kaynağının Microsoft olduğunu düşünüyorum. Apple örneğinde olduğu gibi...

Kıyamet yakında geleceği için insanlar ölmeden önce ne alabilirsek alalım meselesi bu! Tabii bir de savaşta Windows 10'un yeni istihbari özelliklerinin yüksek verim ile kullanabilme çabası...

Windows 7 kullanıcılarına önerim: Servis paketi 1'den yeni tüm güncellemeleri silin ve güncelleme özelliğini kapatın. (DX12 sonradan dahil edilebilir herhalde) İyi bir güvenlik duvarı yükleyin. Anti virüs yazılımınızı güncel tutun ve 'şüpheli dosyaları kullanmadan önce' taratın. Bilgisayarınızın bir gölge kopyasını alın + en az bir sistem geri yükleme noktası oluşturun. Güncel ve güvenli bir internet tarayıcısı örneğin "Firefox" kullanın. Artık korkmayın. ;-) Bilge Baykuş T.O.L

microsoft un ayak oyunlarıdır. bundan önce desteğin bitmesine yakın xp de güncelleme yüklenmeme sorunu vardı. kullanmak isteyen iyi bir antivirüs kurup 3-5 sene daha kullanabilir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play