Windows 7 için Internet Explorer 11 hazır!

Windows 8.1'de olan bu çok önemli Microsoft yazılımı, artık Windows 7 için de var! İndirin!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 7 için IE11 geliştirici önizleme hazır!

Internet Explorer 11, Microsoft'un Windows 8.1 ile beraber hayatımıza girmeyi bekleyen web tarayıcısı. Ancak onu sadece Windows 8 sahipleri değil, Windows 7'liler de kullanabilecek. Microsoft ise birkaç saat önce Windows 7'ye özel IE11'in "geliştirici önizleme" sürümünü kullanıma açtı.

Microsoft'un blog'unda ayrıntılarıyla anlattığı Internet Explorer 11'in Windows 7'ye özel geliştirici önizleme sürümü, Windows 8.1'deki sürümün sunduğu hız geliştirmeleriyle geliyor, yani sayfaları daha hızlı açıyor. Aynı biçimde Windows 8.1'in IE11'indeki güvenlik geliştirmeleri ve diğer optimizasyonlar da bu sürümde var. Bununla birlikte Windows 7'de IE11'in Metro haline erişmeniz tabi ki mümkün olmuyor.

IE11, Microsoft'a göre IE10'a göre yüzde 4 daha hızlı çalışıyor ve "en yakın rakip web tarayıcısından", yani Chrome 28'den yüzde 30 daha hızlı.

İndirin: Windows 7 için Internet Explorer 11 Geliştirici Önizleme (Windows 7 SP1 ve Windows Server 2008 R2 SP1 için)

Okuyucu Yorumları

Toplam 40 Yorum

teoride oyle ama gercekte gorecegiz... tabi bu testlerin windows uzerinde yapildigini soylememize gerek yok. zira chrome tum platformlarda calisabiliyor... bu demek oluyor ki ie her ne kadar hizli olsa da kendini kisitliyor... chrome onde kalmaya devam edecek...

aman ne önemliiiiiiğğğğ anlatamam ! #hüloooğğğğğ !! :D :D

Bir opera etmez.

Bende 3 tarayıcı var. firefox mailleri okumak için kullanıyorum (notifer mail) ekletisi ile. chrome ile tüm işlerimi yapıyorum kullandığım tek tarayıcı. ie 10 yüklü ama malesef açınca kırk saat açılmıyor kasıyor zorlanıyor sinir ediyor özetle ayda 1 işim düşüyor :)

@26 Tem 2013 00:18 "notifer mail" eklentisi ne işe yarıyor?

Windows 8 için kuramıyor muyuz?

+ ie sadece cahillerin kullanacağı bir browser...

@grezimonk Sen çokmu bilgilisin :)))

İE'yi sadece Chrome, Firefox, Opera indirmek için kullanıyorum. Başka hiçbir işim olmuyor. :D

güzel bir haber indirdim şu an test ediyorum. gayet iyi diyebilirim

yandexle bağlandık birbirimize :)

@26 Tem 2013 02:37 Size mutluluklar dileriz.. :)

ergen beyinliler yine komik yorumlarıyla biz IE kullanıcılarını fazlasıyla eğlendiriyorlar :)

müjde bumuydu bende bişey sandım artık internet explorer kullanan kaldı mı ki müjde olsun.

hala yapılmamış olmasına şaşırdığm yorumu yapayım. "chrome akar agaaa"

bende beleş 8 verecekler sandımıdım:)) müjdeye bak ie11miş. sanki askerdeyken askerlik kısaldıda yarın teskere alacak gibi sevindim:)))))

her ne olursa olsun, en stabil tarayıcı IE bence.

Yıllardır Opera'cıyım ancak chrome ilk çıktığında uzun süre onu kullandım. Sekmeleri ve Hızlı Başlatı tam istediğim şeylerdi. Taki hızlı başlatı kaldırdı ve garip bir arayüz değişimine gitti sonra tekrar Opera'ya döndüm. Operada da hızlı erişim özelliği tam istediğim şeydi ve vardı. Şimdi de Opera 15 ile birlikte chrome alt yapısını kullanmaya başladı biraz daha geliştirilmesi lazım. Şuan Opera 12 eski altyapının son sürümü gayet başarılı. Kesintisiz kaydırma, Hızlı Erişim, Opera Link sistemi benim tercihim. Nedense bir arkadaşında dediği gibi ie'yi sadece opera ve chrome indirmek için kullanıyorum.

@26 Tem 2013 08:13 aferim bu kafayla devam....

IE ve hız aynı cümle içinde kullanılınca nedense hapşırık tutuyor beni. Sanırım saçmalıklara karşı alerjim var..

@26 Tem 2013 08:28 bence bi doktora gidin siz yinede normal değil dediğiniz şey :)

@26 Tem 2013 08:28 rahatsız.....

böyle rezillik olmaz hala sayfalar çakılıyor update panellerin içindeki javascirpt yüzünden sayfalar çakılıyor :S

Forever firefox :7

Firefox 23 Beta 8 sürümü kullanıyorum İnternet Explorer 11' i de denedim Firefox ile yola devam İnternet Explorer' de fazla bi değişikli yok benden söylemesi isteyen gine de yüklesin.

@26 Tem 2013 10:01 ie11 tam sürüm olarak çıkmadı henüz...

@26 Tem 2013 10:01 yalan yanlış konuşup burda milleti yanlış yöneltme firefox ie 10 ve 11 yetişe bilmesi için 12 fırın ekmek yemesi lazım

@26 Tem 2013 21:13 İnternet Explorer 11' i bilmem ama Firefox' un şu anda İnternet Explorer 10' dan daha özellikli daha donanımlı olduğu kesin inanmıyosan araştır cahil...

Güzel bir iki eklentisi olduğu için Chrome kullanıyorum. Ama değerli Ram'imi uzun süre kullanınca tükettiği zamanlar IE kurtarıcı oluyor. Ve hız konusunda bana asla iki tarayıcı da sorun çıkarmadı.

ey çip ie11 in niye tamamlanmamis hatali bozuk eksik surumunu yani gelistirici versiyonun linkini koyuyorsunuz ki. adam gibi dogru durust final i gelince ona link verinsene. kim napsin hatali calisan surumu !

@26 Tem 2013 16:40 burası teknoloji sitesi. herşeyi haber yapmaları gerekir. daha hazır olmayan bir programı oturup senin için kendileri yazıp mı link koysunlar. indirme kardeşim sen zorla mı?

maxthon denemenizi öneririm, kullanım ve hız gayet güzel

yandex en iyisi

Başlık çok komik olmuş. "Burda bedava var saldırın !" der gibi aç muamelesi görmüşüz resmen :)

Nedense hiz konusunda ie iyi guzel hos fakat psikolojik midir nedir surekli bi hatasini ariyorum aradikca da gozume kotu gorunmeye basliyor bu tarayici.

önizleme sürümünde hatalardan biri dosya indirirken, indirmenin başında, indirmeyi kesip dosya indirilemedi diyor!!!

@28 Tem 2013 16:02 serverla ilgili olmasın? farklı kaynaklardan deneme yaptın mı?

ie10'u uzun süredir kullanıyorum çok da iyi performans alıyorum. "çok yavaş ehe ehe" diyen ergen beyinler neden bahsediyorlar acaba.

Windows 7 için yolun sonu yakın yıl 2014 olacak siz hala Windows 7 ve internet explorer kullanın diye reklam yapıyorsunuz...

MS kölesi Merinos koyunlarına bak 5 tane kara koç çıkmış... Kurban Bayramında çok güzel kavurma olacaksınız... :)

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play