Windows 7 için kurumsal IE11 modu!

IE 11'in Windows 7 sürümü, sadece birkaç hafta sonra özel bir moda kavuşuyor!

Windows 7 için IE11 Enterprise modu geliyor!

Bahar aylarında Windows 8.1 için Feature Pack güncellemesi yayınlanırken aynı dönemde Windows 7 kullanıcıları için de IE11'in kurumsal modu Enterprise devreye girecek.

Enterprise modu ile şirketler, Windows 7 ve IE11 üzerinde yaşadıkları uyumsuzluk sorunlarını giderebilecekler ve iş dünyası için önemli olan uygulamaların IE11 üzerinde çalışmasını da sağlayabilecekler. Yeni güncellemenin 3.5 hafta sonra yayınlanması bekleniyor.

Kurumsal modda yöneticiler IE11'in kullanımı için iki farklı grup politikası uygulayabiliyor. Windows + R tuşlarına basıp Çalıştır penceresinde 'gpedit.msc' yazıldığında kullanıcının karşısına grup politikası düzenleme ekranı çıkıyor. Burada, Computer Configuration > Administrative Templates > Windows Components > Internet Explorer klasörüne geçildiğinde burada iki farklı politika göze çarpıyor: "Kullanıcının IE'yi açmasına ve Enterprise modu kullanmasına izin ver." ve "Enterprise modu website listesi ile kullanmasına izin ver."

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

bu arada ie11 windows 7 için son durak =D

Kim ne derse desin. İnternet Explorer en iyisi.

İE 10 , İE11 ikisini de kurup denemeye çalışmış ikisinde de mavi ekran hatası almıştım. O gün bugündür elimi sürmüyorum.

internet explorer 11 şu an en hızlı tarayıcıdır artık ie ile dalga geçilen günler eskide kaldı şimdi biri gelip saçma sapan konuşmasın gitsin kullansın testlerine baksın önce.

hangi bilgiyle kalkıpda ie11 en iyisi en hızlısı gibi bir yorum yapabiliyorsunuz merak ettim.

Hangi kafayla ie kulanmiyorlar yani en hızlı tarayıcıyı dışlıyorlar

Ziyaretçi 08:45 kardeşim Windows 8 e uzaksınız sanırım gerçi ben XP de bile çok ram harcadığından dolayı Chrome kullanmazdım Firefox ve IE gerisi faso fiso

Kurumsal kullanım kişisel kullanımdan farklıdır. Kurumsal kullanımda en iyi tarayıcı IE11 'dir. Merkezi yönetim ,güvenlik v.b. konularda IE kurumsal kullanımda diğer tarayıcıları geride bırakır.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir