Windows 7 ile 3 Yıl Daha... Ama Herkes İçin Değil!

Windows 7'nin ömrü dolmak üzere. Ancak Microsoft, Windows 7'yi herkes için olmada da olsa yaşatmaya kararlı!

  • Ercan Uğurlu
İşletmeler, Windows 7'yi 3 Yıl Daha Kullanabilecek

Windows 7 için son gün yaklaşıyor. Gelecek 14 Ocak'ta Microsoft'un desteğini çekeceği Windows 7, son kullanıcılar için rafa kalkmak üzere. Fakat Microsoft işletmeler için destek vermeye devam edecek.

Windows 7 kullanım süresini işletmelere özel olarak uzatacak olan Microsoft, belli bir ödeme karşılığında 3 yıla kadar destek vermeyi sürdürecek. Hatta 1 yıl ücretsiz kullanım promosyonu da sunan Microsoft, ek güvenlik güncellemerini işletmeler için böylelikle serbest bırakıyor. Peki, bu desteğin ücreti ne kadar?

Windows 7 kullanmaya devam etmek isteyen işletmeler, Windows 7'nin kurulu olduğu her bilgisayar başına 25 dolar ödemek durumunda. Böylece güvenlik güncellemelerini almaya devam edecek olan işletmeler, ikinci yıl bilgisayar başına 50 dolar, üçüncü yıl ise cihaz başına 100 dolar ödemek durumunda. Windows 7 Pro kullanıcıları için ise bu maliyet ilk yıl için cihaz başına 50 dolar, ikinci yıl 100 dolar, üçüncü yıl ise 200 dolar.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

İşte milli işletim sistemlerinin önemi anlatan güzel bir haber. Şunu da belirteyim milli/yerli IT ürünlerine sahip olmayan ülkelerin kendi sınırları içerisinde kendi online reklam sektörlerini oluşturabilmeleri mümkün değildir. Kendi Big Data'ları konusunda da söz sahibi olamazlar...

Windows XP de 2014'te bitmesine rağmen aslında 2019'a kadar başka yollarla desteklenmişti

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play