Windows 7'nizi ince ayarlarla kişiselleştirin

Windows 7'de Microsoft'un size el sürdürmediği ayarları değiştirmek ve fazlası, bu araçla çok kolay!

Windows 7'niz sizin olsun!

Windows 7'niz arkadaşlarınızın PC'lerindekiyle tıpatıp aynı mı görünüyor? Oturum açma ekranınız, işlev menüleri, görev çubuğu, küçük resim boyutları sizinkinin tam bir kopyası mı? Bu oldukça normal çünkü Windows'ta gördüğünüz her şeyi değiştirmenize izin verilmiyor. Ancak Sunrise Seven adındaki küçük bir uygulama, normalde değiştirilmeyen detayları kişiselleştirmenize izin veriyor.

9 farklı bölümden oluşan Sunrise Seven, bu bölümlerin her birinde sisteminizin farklı alanlarıyla ilgileniyor. Herhangi bir değişiklik yapmadan önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı öneriyoruz, bunu program penceresinin sol altındaki düğmeye tıklayarak gerçekleştirmeniz mümkün.

Programı yükleyip çalıştırdıktan sonra Quick Adjustment sekmesinde işlev menülerinizi kişiselleştirmenize izin veren bazı ince ayarlar bulacaksınız. Aynı yerde sistem uyarılarını kapatabilir, UAC sorgusunu devre dışı bırakabilir, görev çubuğunuzun görünümünü değiştirebilirsiniz.

Security Settings sekmesinde sisteminizin çeşitli bölümlerine erişimi engelleyebilir, güncellemelerden sonraki otomatik yeniden başlatmaları devre dışı bırakabilirsiniz.

More Adjusting Options ve Explorer and Start menu sekmelerinde nihayet sisteminizin görünümünü değiştirmeye başlayabilirsiniz. Kişiselleştirebileceğiniz öğeler arasında pencere saydamlığı, görev çubuğu küçük resim boyutu, giriş ekranı duvar kağıdı, masaüstü işlev menüsü, başlat menüsü boyutu, başlat menüsü öğeleri ve çok daha fazlası var.

Tüm bunlar, Sunrise Seven'ın yapabildiklerinin sadece küçük bir bölümü. Windows 7'nizde çok sayıda ayarı bir yerden değiştirmenize izin veren, kullanımı kolay bir yazılım arıyorsanız, Sunrise Seven'a şans vermenizi tavsiye ediyoruz.

Not: Programın asıl sürümü Polonyaca olduğundan İngilizce çevirisinde yer yer eksikliklere rastlayabilirsiniz. Ancak aracın kullanımı oldukça kolay olduğundan sorun yaşamayacaksınız.

İndirin: Sunrise Seven (Ücretsiz)

Okuyucu Yorumları