Windows 7'nizi ince ayarlarla kişiselleştirin

Windows 7'de Microsoft'un size el sürdürmediği ayarları değiştirmek ve fazlası, bu araçla çok kolay!

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 7'nizi ince ayarlarla kişiselleştirin

Windows 7'niz arkadaşlarınızın PC'lerindekiyle tıpatıp aynı mı görünüyor? Oturum açma ekranınız, işlev menüleri, görev çubuğu, küçük resim boyutları sizinkinin tam bir kopyası mı? Bu oldukça normal çünkü Windows'ta gördüğünüz her şeyi değiştirmenize izin verilmiyor. Ancak Sunrise Seven adındaki küçük bir uygulama, normalde değiştirilmeyen detayları kişiselleştirmenize izin veriyor.

9 farklı bölümden oluşan Sunrise Seven, bu bölümlerin her birinde sisteminizin farklı alanlarıyla ilgileniyor. Herhangi bir değişiklik yapmadan önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturmanızı öneriyoruz, bunu program penceresinin sol altındaki düğmeye tıklayarak gerçekleştirmeniz mümkün.

Programı yükleyip çalıştırdıktan sonra Quick Adjustment sekmesinde işlev menülerinizi kişiselleştirmenize izin veren bazı ince ayarlar bulacaksınız. Aynı yerde sistem uyarılarını kapatabilir, UAC sorgusunu devre dışı bırakabilir, görev çubuğunuzun görünümünü değiştirebilirsiniz.

Security Settings sekmesinde sisteminizin çeşitli bölümlerine erişimi engelleyebilir, güncellemelerden sonraki otomatik yeniden başlatmaları devre dışı bırakabilirsiniz.

More Adjusting Options ve Explorer and Start menu sekmelerinde nihayet sisteminizin görünümünü değiştirmeye başlayabilirsiniz. Kişiselleştirebileceğiniz öğeler arasında pencere saydamlığı, görev çubuğu küçük resim boyutu, giriş ekranı duvar kağıdı, masaüstü işlev menüsü, başlat menüsü boyutu, başlat menüsü öğeleri ve çok daha fazlası var.

Tüm bunlar, Sunrise Seven'ın yapabildiklerinin sadece küçük bir bölümü. Windows 7'nizde çok sayıda ayarı bir yerden değiştirmenize izin veren, kullanımı kolay bir yazılım arıyorsanız, Sunrise Seven'a şans vermenizi tavsiye ediyoruz.

Not: Programın asıl sürümü Polonyaca olduğundan İngilizce çevirisinde yer yer eksikliklere rastlayabilirsiniz. Ancak aracın kullanımı oldukça kolay olduğundan sorun yaşamayacaksınız.

İndirin: Sunrise Seven (Ücretsiz)

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Gerçekten Çok Güzel Bir Program Dediğiniz gibi Bazı Yerlerde İngilizce Biraz Anlamsız Olmuş ama Olsun :D Bunu Sistemden Kaldırınca Eski Haline Gelir Mi Sistem ?

artık bunlar fazlasıyla gereksiz programcıklar. çünkü bizler çoktan beridir Windows 8 kullanıyoruz ve bu gibi komik programlara ihtiyaç duymadan istediğimiz değişiklikleri istediğimiz şekilde yapabiliyoruz. Windows 8 devrimin başlangıcı.....

@08 Şub 2013 15:33 neymiş o? ................................................................................................

türkçe dil desteği var mıdır acaba..?

GUZEL PROGRAM AMA POLONCA DEGIL LEHÇE ;)

Arkadaşlar bir dönemler XP kullanırken, bir üst segment olan Vistaya heves edip çok theme ile görünüm değişikliği yaptım, sonuç hep hüsranla bitti. Varolan Win 7 sisteminizin dengelerini bu türden şeylerle bozmayın. Geriye dönüşü mümkün olmayan hasarlar bırakabilir. Diğer PC lerle ayrışmak için uygun bir Wallpaper oturum açma ekranı için yeterlidir, zaten PC niz donanımı ile diğerlerinden farklıdır buna kanaat getirin yeter!

bence gerek yok böyle şeylere sonuçta kaç kişi güncelliyo ki işletim sistemini meraklısı olan arkadaşlara hiç tavsiye etmem sistemin dengesini bozabilecek şeyler bunlar :)

Daha önce vistada benzer bir program kullandığım için bunuda denemek istedim windows 7 ile ama pişman oldum önce masaüstünde sınama modu yazısı belirdi düzeltmek için microsoft sitesindeki adımları uyguladım bu seferde yeniden başlatınca başlangıç onarmaya geçti ama onaramadı sonunda format atmak zorunda kaldım programda yaptığım ise sadece başlat sembolünü değiştirmekti hiç bulaşmayın bence.

bu tür programlar sistemi bozuyo.

Bu programı maalesef kurdum. Başıma ne işler geldi. Windows Ayarlarını geri yükleyemedim. Ayarları geri yükleyebilmek için sistemi bir ay öncesine geri yükledim. TTNETten kazandığım McAfee işlevsiz kaldı. masa üstündeki klasördeki son çektiğim fotolar silindi. iki saat uğraştım. Wn95 kurduğum günlerdeki sıkıntılarımı hatırladım. kimse bulaşmasın bu tür programlara

Sen de yorum yaz