Windows 7 ve 8.1'e dev güncelleme paketi!

Microsoft, Windows 7 ve 8.1 için yayınladığı güncellemelerde önemli bir değişime imza atacak!

  • Cenk Atlı
Windows 7 ve 8.1'e dev güncelleme paketi!

Microsoft, Windows 7 ve Windows 8.1 işletim sistemleri için şimdiye dek yayınladığı güncellemeleri tek bir pakette toplayarak sunacağını açıkladı. Söz konusu paketle birlikte kullanıcılar Nisan 2016 öncesindeki bütün güncellemeleri topluca almış olacak; her güncellemeyi ayrı ayrı yüklemelerine gerek kalmayacak. Böylece güncelleme işlemi de eziyet olmaktan çıkacak.

Windows 7 için bütün güvenlik ve güvenlik dışı güncellemeleri içeren Windows 7 SP1'in ardından bu paket, işletim sistemi için yayınlanan en büyük güncelleme paketi olacak. Ancak pakette yeni bir güncelleme olmayacak; eski güncellemeler bir arada sunulacak. Eğer siz zaten sisteminizi güncel tutuyorsanız, paket sizi pek de ilgilendirmeyecek.

Microsoft'un gelecekte de Windows 7 ve Windows 8.1 için aylık güncelleme paketleri sağlayacağı belirtiliyor. Fakat bu aylık paketler Windows 7 SP1'in aksine güvenlik güncellemeleri içermeyecek; sadece düzeltmelere yer verecek.

Toplu güncelleme paketlerini indirmek için kullanıcıların Internet Explorer 6 ya da bunun üstü sürümleri kullanıyor olmaları gerekiyor; yani manuel olarak kurulum yapılabiliyor. Paketler, Microsoft tarafından geliştirilen ActiveX'e ihtiyaç duyduğundan dolayı diğer tarayıcılar tarafından desteklenmiyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

Microsoft, Service Pack uygulamasından asla vazgeçmemelidir...

Windows 7 için sadece güvenlik güncellemeleri sunulmakta yani bu güncellemeden faydalanamayacak. Dipnot:Ubuntu kullanın dostlar bırakın bunları!

Tabi bu paketin içerisinde casus güncellemeler olarak da bilinen telemetri güncellemeleri de bulunacak !

@19 Mayıs 2016 18:43 Neden olmasın? :)

İlaç ilaç ilaç ... :)

bir ara çıktıysa yada çıktığında link verin bizde sizin yaptığınız engame eziyetinden kurtulalım.

nerden indirecez peki?

Sonunda. Yeni donanımları desteklemeyen Windows 7'ye elle driver ve hotfix entegre etmek zorunda kalıyorduk. Şimdi entegre işlemi olmadan yükleme aşamasında driverları tanıtmamız yeterli olacak.

Service Pack1 den sonra hiçbir güncellemeyi yapmıyorum. Microsoft büyük ihtimalle müşterileri windows 10'a kaydırmak için sistem stabilitesini bozacaktır.

@20 Mayıs 2016 10:01 Öyle yapıyor zaten!

@20 Mayıs 2016 10:01 E doğal olarak bozacak. Başka türlü Windows10 u nasıl kakalasın ?

heyecanla bekliyoruzz benim win 7 güncelleme yapamıyor bir türlü

Ne zaman gelecek ya. Bekle bekle öldük.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play