Windows 7'den "Son Yakın" Uyarısı

Microsoft, Windows 7 kullanıcılarına, yolun sonunun çok yakında olduğuna dair yeni bir uyarı göstermeye başladı!

Windows 7'den "Son Yakın" Uyarısı

Sevilen işletim sistemi Windows 7, günlerinin sayılı olduğu hakkında kullanıcılarını bilgilendirmeye başladı.

Microsoft, Windows 7 kullanıcılarını Windows 10'a yükseltmeleri için uzun süredir uyarıyor. Şimdi ise firma, kullanıcılara "Windows 7'nin sonu yakın" uyarısı göstermeye başladı. Tabi ki Windows 7'nin destek süresi 14 Ocak 2020'de tamamlandığında Windows 10'a yükseltme zorunluluğunuz yok. Ancak bu tarihten sonra güvenlik güncellemesi almayacaksınız ve bundan dolayı sisteminiz, yeni keşfedilecek olan güvenlik risklerine açık olacak.

Microsoft'un gösterdiği uyarılar rahatsız edici olabilir, ancak Windows 7'nin bu sene şubat ayında yeni kullanıcı kazandığı biliniyor. Bu nedenle firma, endişe duymakta haklı. Uyarıda gösterilen bir bağlantı, Windows 10'a nasıl yükselteceğinizi anlatıyor ve bu sayfada yeni bir PC almanız konusunda da yardım alabiliyorsunuz.

Windows 7'de kalma konusunda kararlıysanız, uyarıları atlayabilirsiniz. Ancak bu durumda, bitiş tarihinden sonra internete veya herhangi bir ağa bağlanmamanızı tavsiye ediyoruz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

MS, savaştan önce tüm dünyaya Win 10 yüklemek istiyor. Peki ama neden?..

W7'nin sonuna mı gelindi, asıl yeni hayatı şimdi başlıyor. W10'nun bu kadar çok değişikliğe uğraması ve güvenilirliğini zedelemesi, W7'ye yeni bir hayat veriyor.

onlara inat windows 7 kullanmaya devam edicem

Microsoft , Windows 10'a geçmemizi istiyorsa tabletlere göre değil, bilgisayarlara göre işletim sistemi yapmalı. Günümüzde 200 tl'lik android telefonlarda bile onlarca tema seçeneği var, Windows 10'da bırak tema, aero bile yok. O iğrenç karton tasarımından tiksiniyorum.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play

Turhost

İlginizi çekebilir

 

 

Turhost