Windows 8.1 bu kez başardı!

Windows 8.1, şimdiye kadar başaramadığı işi en sonunda başardı; önemli bir virajı döndü!

  • Cem Şancı
Windows 8.1 bu kez başardı!

Microsoft'un Windows 8'i, yayınlamasının ardından geçen sürede, tüm Windows sistemleri içinde yüzde 6 pazar payına kadar ulaşmıştı. Kullanıcıların şikayetlerini göz önüne alarak oluşturulan, Başlat düğmesine sahip Windows 8.1 güncellemesi ise şimdiye kadar Windows 8'in gerisinde kalıyordu.

Ancak yeni raporlar, Windows 8.1'in artık Windows 8'i geçtiğini ortaya koydu. yüzde 6.35 oranına ulaşan Windows 8.1 böylece yüzde 6.29 oranına düşen Windows 8'in önüne geçmiş oldu.

Microsoft'un en yoğun kullanılan işletim sistemi şimdilik Windows 7 olarak görünüyor. Yüzde 50 oranına sahip Windows 7'yi  yüzde 25 oranına sahip Windows XP izliyor. Microsoft, Windows XP'ye desteği kestiği için önümüzdeki dönemde XP kullanımında dramatik düşüşler bekleniyor ancak şimdilik bu düşüşe dair bir iz görünmüyor.

Microsoft şimdi, eski hatalarından ders çıkartarak Windows 9'u hazırlıyor. Bakalım Windows 9, XP ve 7'nin tahtını ellerinden alabilecek mi?

Okuyucu Yorumları

Toplam 24 Yorum

Eski hatalarından ders çıkarıyormuş, peh. Windows 3.1'den beri kullanıyorum Windows'u ve kendimi bildim bileli aynı şeyi yapıyor bu MS. Bir kararlı sürüm, bir kararsız, tamamlanmamış sürüm. Milleti saf gördüler yolmaya çalışıyorlar, hepsi bu.

@04 Haz 2014 11:59 Bugüne kadar kaç Windows sürümüne para ödediğini söyle onu da bilelim. Oturduğunuz yerden anca eleştiriyorsunuz koskoca işletim sistemi elbet eksiği beğenilmeyen yanları vs. olacak mükemmel diye bir şey ne yazık ki yok. Artı ortada kararsız sürüm falan yok gayet kararlı bir sistem var. Çok istiyorsan gidersin Mac sistemine yoldurursun kendini yada Linux kullanıp Linux Windows tan iyi diyen kafası iyi tayfaya takılırsın bu kadar basit.

@04 Haz 2014 11:59 yav he he iyi ki bi öğrenmişsiniz şu bir kararlı sürüm bir kararsız sürüm zırvalığını...

@04 Haz 2014 11:59 orjinal kullanıyorsun sanki.

@04 Haz 2014 11:59 oldu hadi git şimdi....

win9 xp gibi stabil ve ızlı olur çok tutulur kesin

Az kaldi microsoft başaracaksın.

11:59 Saf görüyorlarsa milleti sen neden hala Windows kullanıyorsun 3.1 den beri ;)

Sanki başka alternatif var yeni bilgisayar alan 8.1 alıyor

Ağzıyla kuş tutsa o işletim sistemini satamaz :D %10 a bile çıkamadan 9 u tanıtacak zaten kamiller.

neye sevinecegini sasirdi microsoft

dreamspark ile bedava win8 yüklemek varken diğer işletim sistemlerini yüklemem için üstüne para vermeleri lazım :D

Microsoft'un şu zamana kadar çıkardığı işletim sistemleri hep çok kötü olmuştu. Ama sonradan servis paketleriyle işletim sistemini düzeltip stabil hale getirdiler. Bu sıkıntıyı bir tek windows 7 de çözebilmişlerdi ama windows 8in çıkmasıyla çok kısa sürdü. Yani demem o ki işletim sistemini çıkartmadan önce iyice test edip mesela tüm dünyada anketler düzenleyip öyle çıkartsalar aslında daha az sıkıntı yaşayacaklar da amaç para kazanmak olduğu için önce kendilerini kötü gösteriyorlar ve desteğini kesecekleri eski işletim sistemlerine yönlendiriyorlar. Sonrada yeni sistemi güncelleyip yeni sisteme yönlendiriyorlar. Kişi boşu boşuna eski sisteme para vermiş oluyor. Pazarlama stratejisi böyle birşey sanırım!...

Windows 8.1'deki saçmalıklara artık Windows 9'da son versinler!!!

@04 Haz 2014 16:43 zaten windows 9 diye birşey yok bundan sonra kod adlarıyla gelecek windows treshold 9 diyolarda değil Türkiye ceo su yaptığı açıklamada artık yeni windowslar sadece isimle gelecek numara olmayacak olarak açıklamada bulunmuştu belki yükseltme için ufak tefek para alınabilir

lisanslı kullanıcıların neredeyse tamamı 8.1'e geçti zaten. pis warezciler w8 kullanıyor :(

Windows 8 sanki kararsız bir işletim sistemiymiş gibi anlatmışsın arkadaşım. Windows 8, Windows 7'den daha stabil bir işletim sistemi. Windows 8.1 ve 8.1 update 1de daha çok arayüz alanında değişiklikler oldu. Olması da normal nasıl başlat menüsü bir günde yazılmadıysa metro arayüzü de zamanla değişikliğe uğrayacaktır. Windows 9 sorunsuz bir işletim sistemi olacak mı zannediyorsun.

Gercektende eskisi gibi deyil şu anfaven windows sürümü 8.1

Windows 8.1 :: Kalitenin adresi

Windows mukemmele yakınlıkta.

ben de şunu anlamıyorum bu win 8.0 dakiler ne yapıyor öyle mağazadan beleşe yükleyin geçin win 8.1 e bi kaybınız olmayacak ki ....

Mac OS X 10.10 Yosemite, tek favorim şimdilik. Beklemedeyiz...

@04 Haz 2014 20:17 bekleyince ne olacak biz bilmiyormuyuz mac alıpta ay kullanamadım şuna win7 kurayımda bari işe yarasın diyenler siz değilmisiniz

haklısın w8 de değişen 7 göre bir metro var birde lisanslama metodu

Sen de yorum yaz