Windows 8.1'in yeni gereksinimleri!

Windows 8.1 kurmayı düşünüyorsunuz. Peki PC'nizin donanımı buna uygun mu? Açıklıyoruz...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8.1'in yeni donanım gereksinimleri!

Worldwide Partner Conference'ta ortaya çıkan ilgi çekici bilgilerden bir tanesi de Windows 8.1'in yeni donanım gereksinimleri oldu.

Microsoft'un ürün ve hizmetleri hakkında birçok yenilikten bahsettiği Worldwide Partner Conference'ta Windows 8.1'li PC'lerin yeni sistem gereksinimlerinden de bahsedildi. Microsoft'un katılımcılara yaptığı açıklamaya göre tüm GPU'lar için WDDM 1.3 sürücüsünün yüklenmiş olması gerekecek. İşletim sistemi artık SATA Hybrid cihazları da destekliyor.

Yeni gereksinimlere göre yeni bir PC, Windows 8.1'i kullanacaksa ve NFC donanımına sahipse, NCI protokolünü kullanması gerekecek. Bunun yanında Microsoft ve Intel'in bu senenin ilerleyen aylarında ortaya çıkacak daha iyi bir trackpad teknolojisi üzerinde çalıştıkları biliniyor. Windows 8.1 ile çalışacak ARM PC'leri, sözkonusu Precision Touchpads teknolojisini kullanmak zorunda olacak. x86 PC'lerde ise bu teknolojiyi kullanmak, isteğe bağlı olacak.

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

intelin eski ekran kartları WDDM 1.3 desteklemiyor ve dolayısıyla sorun oluyor. çok saçma !

alın size 8.1 ve başlat menüsü kına yakarsınız o kadar inat ettiniz beraberinde eski tip ekran kartı anakart ıvır zıvırda çalışma yeteneği biraz hayal görünüyor.

Windows 8 devrimin başlangıcı... tabi ki anlayana ve kullanmasını bilene...

Aslında bu kadar yeniliği 9 saklasaydınız iyi olurdu, işletim sistemine sonradan gelen yenilik pek hayır getirmez.

@16 Tem 2013 18:57 9 yok artık sadece win8 ve gelişim süreci var Türkiye ceo su açıklama yaptı araştır gör

ohhhoo ben acer aspire one 751h netbook'a kurdum 8.1'i şakır şakır çalışıyor.

Yahu PC NFC kullanacaksa ne demek hangi PC NFC'ye sahip.Masaüstü desek olmaz,notebook desek saçma geriye zaten gömülü sistemle gelen rt'li tabletler kaldı.Kopyala yapıştır yapmasanız çok sevinirim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play