Windows 8.1 Update 1 RTM sızdı!

Microsoft, 8 Nisan'da yayınlanacak olan büyük Windows güncellemesini şimdiden, yanlışlıkla yayınladı

Windows 8.1 Update 1 RTM sızdı!

Microsoft'un bir sonraki Windows 8 güncellemesi için bir ay daha beklemek zorundayız. Ama Microsoft, güncellemeyi, kendi elleriyle yanlışlıkla sızdırdı. Bir süre fark edilemeyen hata nedeniyle birçok kullanıcı, küçük bir Kayıt Defteri ayarıyla güncellemeye 1 ay erken ulaşmayı başardı. Ancak Microsoft, olay duyulur duyulmaz, kendi sunucuları üzerinden yanlışlıkla dağıtmaya başladığı güncellemeyi hemen geri çekti.

Tabii ki indirilen dosyalar, hemen internette yayıldı. Windows 8.1 Update 1'in RTM yapısı, şu sıralar bulut depolama hizmetlerinde adeta oradan oraya uçuşuyor. 8 Nisan'da Windows Update'ten indirmeye sunulacak güncelleme, henüz herkese açılmış değil ancak onu hemen edinmek isteyenler, biraz araştırma yaparak şimdiden yükleyebilirler. Ancak hemen söyleyelim, dosyalar her ne kadar Microsoft'tan sızmış da olsa, bu tavsiye edilen bir yol değil. 

tavsiye edilmemesinin 2 yönü var. İlki, tabii ki resmi bir yayın olmaması. İkincisi ise, RTM yapısının bazı donanım sürücülerini içermeyebileceği söylentisi.

Windows 8.1 Update 1'in getirdiği yenilikler arasında giriş ekranına eklenen "Kapat" seçeneği, metro uygulamalarını görev çubuğuna sabitleyebilme, metro uygulamalarına eklenen "başlık çubuğu" ve her iki arayüzü birbirine yaklaştıran benzer eklemeler var.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 15 Yorum

Belkide Bilerek Yaptı !!!! sizce microsoft gibi bir firma böyle bir hata yaparmı ?

ne hatası 3,1 millenium faciasını kasten ilgi çeksin diye erken yayınladılar...

La bu hatayı zaten biz olsak yapmazdık Lan dalga geçiyor Heele bi atayım hemen yayılacakmı diye deneme yapıyodur

Windows 8.1 kullanmayan ve bu konu hakkında bilgisi olmayan kişiler lütfen yorum yapmasın ve gereksiz yazı kirliliği yaratmasın. Yeni güncellemeyi sabırsızlıkla bekliyoruz. Teşekkürler...

Haci abi bu isler bos isler...android os artik pclere gelio..o zaman bitecek microsoftda applede...gorun bak demedi demeyin...

@10 Mar 2014 15:26 Windows ta hiç oyun oynadın mı ?

Yanlislikla yayinlamazlar sadece on bilgi amacli bilerek yapilmis bisey

He he ms yanlış yapti

linuxcular laf atmaya başlamış bile :p

8.1 için çok beklemiştim ama bunu o kadar heyecanla beklemiyorum. 8.1 güncellemesi ile zaten gerekli pek çok şey geldi.

ben yükledim gerçekten update öncesine göre daha kararlı çalışıyor

Umutsuz cirpinislar, hic ilgi cekmiyor isterse olagan ustu hizli olsun. Insanlarin ozundeki ozgurluk arzusu despot microsoftun suratina yumruk gibi iniyor. Sen yaparsin evet olur ama kimse sana muhtac degil mikropsoft.

Resmi md5 değerleri bilinmeyen dosyalara güvenmek kumar olur !

metro arayüzü hakikatten çok iyi bir arayüz windows apple gibi stabil olma yoluna adım attı

Windows 8.1'i doğru dürüst kullanmayan bir hata aldığında direk mızmızlanmaya başlayan kişiler lütfen 8.1 hakkında yorumda bulunmasın. Siz öylesiniz anlıyoruz ama bari başkalarının önünü kesmeyin. Ayrıca bu güncellemeyi kesinlikle yüklemeyin. Her bilgisayar ile uyumlu değildir. Resmi güncellemeyi bekleyin.

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir