Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1 büyüyor!

Windows 8 ve Windows Phone platformlarından gelen son rakamlar, Microsoft'u sevindirecek cinsten!

Windows 8.1 ve Windows Phone 8.1 büyüyor!

Adım adım Windows 10'a yaklaşılırken ve Microsoft'un mobil ve masaüstünü bir araya getirecek olan "One Store" mağazasının heyecanı yaşanırken, öte yandan 8.1 sürümüne geçişler artmaya devam ediyor.

Windows'un mobil ve masaüstü kullanımlarından gelen yansımalar mutluluk verici. Her iki platform için yayınlanan grafik hem uygulama bazında en çok indirilen kategorileri, hem de Windows 8 ve Windows Phone kullanıcılarının 8.1 sürümüne geçiş oranlarını gösteriyor.

Yukarıdaki grafikte, hem Windows 8, hem de Windows Phone kullanıcılarının 8.1 sürümüne geçiş oranlarını, ay bazında görmek mümkün. Grafiğe göre her iki platformda da, son sürüm olan 8.1'e geçişler büyük oranda tamamlanmış durumda. 

Bu grafikte ise, Windows mağazalarında en çok uygulama indirilen kategoriler gösteriliyor. Hem Windows 8, hem de Windows Phone platformlarında en çok ilgiyi oyun kategorisi çekiyor ve bu da şaşırılacak bir durum olmasa gerek. 

Ercan Uğurlu

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

windows 8 ile karşılaştırırsanız tabi büyümüş olur.

@23 Nisan 2015 00:42 neyle karşılaştıracaklardı?

@23 Nisan 2015 16:24 7 le tabiki

size bir önerim var. siteye popüler haberler kısmı ekleyip, yorumlarıda yukardan aşağıya doğru yeniden eskiye sıralarsanız (şimdikinin tam tersi) site daha kullanışlı olacaktır.

yahu bu nasıl bir tasarımdır. 2000'li yılların ilk yarısındaki internet sayfalarına benziyor kayboluyorum resmen.Karman çorman bişi olmuş bu ne hal chip

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir