Windows 8, 2010'da böyleydi

Microsoft'un aklında 2 sene önce nasıl bir Windows 8 vardı? Cevabı bu resimlerde...

  • Zeynel A. Öztürk
Windows 8, 2010'da böyleydi

Tasarımıyla öne çıkan birçok yazılım, programlanmaya başlanmadan önce bir örnek model oluşturma aşamasından geçerler. Diğer yazılımlar gibi bu aşamadan geçen işletim sistemi Windows 8'in tasarımına ait 2 sene önceki ilk örnekler, ilk kez ortaya çıktı.

Windows kullanıcı deneyimi takımının program yönetimi direktörü Jensen Harris, aslında bu örnekleri Ağustos ayında UX Week 2012'de sahneye çıktığında göstermişti. Ancak MetroTwit'in kurucusu Long Zheng, bu örnekleri farkederek şimdi ortaya çıkardı. Yukarıda ve aşağıda gördüğünüz resimlerde bugün Windows 8 arayüzüne dönüşen tasarımların ilk hallerini görüyorsunuz. Resimlerden Windows 8'in son halinde bazı renklerin ve şekillerin değiştiğini, Charm çubuğunun ise sadeleştirildiğini anlıyoruz.

Harris, geleneksel Windows arayüzünü baştan tasarlarken en çok düşündükleri şeyin, teknolojinin nasıl geliştiği olduğunu söylüyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

eskisi daha iyimiş

eskisi daha iyimiş

Önceki tasarım fikirleri daha güzelmiş valla :)

Önceden daha iyiymiş.

Kesinlikle eskisi daha iyi :)))

eski hali süper şimdki hali çok saçma ve karmaşık. windows 8 ide katılımsız yapsalardı onuda kullanırdık.

@21 Kas 2012 18:48 katılımsız derken yani

şimdiki hali daha iyi saçmalamayın.

@21 Kas 2012 22:03 ya arkadaşım neden saygı duymuyorsun diğer insanların görüşlerine ki burada bir tek sen yeni tasarıma iyi demişsin. Yenisi daha iyi de geç başkalarına laf atma.

@22 Kas 2012 14:05 birinin yorumunun saygısızca olduğunu vurgularken siz saygıdan yoksun davranmışsınız tebrikler :).

bence yenisi daha iyi sade.

Ben de diyordum bu ne ya? Şimdi hatırladım ilk öngörünüm hallerini, daha canlı daha güzeldi. Şimdi yeni Windows 8 bana Şam şeytanı gibi geliyor, ondanmış demek ki, kısa devre için teşekkürler Chip...

Bence bu bir satış politikası. Önce Win 8'de çok sade bir arayüz, sonra Win 9'da görsel açıdan daha iyi bir arayüz.

@22 Kas 2012 09:15 katılıyorum, olay tamamen bundan ibaret, yetenekli olan kişi dünya rekoru kırarken asla en iyi rekorunu önce kırmaz, yavaş yavaş herkesi alıştırarak yeni rekorlar kırar...

eskisi daha iyiymiş hakketen neden böyle kalmamış ki sanki?

Aaah, ah... Bill Gates'in mavi ekranını özledim.

arayüzü boş verin arkadaşlar windwos 8 le birlikte dokunmatik mönitörler satılacak. microsoftun planı bu. eh tabi bu monitörlerede iyi para ödenecek. windows 8 için dokunmatik monitörünüz varsa kullanabilirsiniz.

Allahtan böyle yapmamışlar. Şimdiki arayüz daha güzel sade tabi ki bu benim fikrim zaten renkler ve zevkler tartışılmaz. O yüzden bu hangi tasarım daha güzeldi biraz kişiye göre değişir.

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play