Windows 8'e özel işlemci!

AMD'den şaşırtan açıklama: "Bu yeni işlemcimiz sadece Windows 8'i detekleyecek!"

Windows 8'e özel işlemci!

AMD yeni çıkaracağı Hondo'nun sadece Windows 8 tabletleri destekleyeceğini açıkladı. AMD'nin düşük enerjili ürünlerden sorumlu Başkan Yardımcısı Steve Belt, The Inquirer'a yaptığı açıklamada şöyle dedi: "Bu sadece Windows 8'e yönelik bir ürün. Bu platformda Android desteği sunmuyoruz, en azından şimdilik. Android'e yönelmemek bilinçli bir karar. Bizce Windows 8 alanında pek çok fırsat ve tam olarak hitap edilebilecek bir pazar var. Bu nedenle başka pazarlara yayılmaya ihtiyacımız yok. Windows 8 çok iyi bir başlangıç noktası. İleride Android'i düşünebiliriz ama şimdilik Windows 8'e odaklanıyoruz."

Diğer bir deyişle hem Android, hem de Windows 8 çalıştırabileceğiniz bir tablet istiyorsanız AMD Hondo işlemciler size uygun değil. Bu durum bazıları için hayal kırıklığı yaratabilir çünkü ASUS'un 18,4 inçlik masaüstü cihazı Transformer AiO, her iki işletim sistemini çalıştırmanın avantajlarını ortaya koymuştu. Cihazda tek bir tuşla iki sistem arasında geçiş yapmak mümkün.

AMD'nin Hondo yongası iki çekirdeğe ve entegre Radeon grafik işlemciye sahip. Yeni yonga hem daha düşük enerji, hem de daha uygun fiyatlı bir Windows RT alternatifi sunuyor. Hondo'nun bu çeyrekte piyasaya çıkması bekleniyor.

Mehmet Ali Bahıt

Okuyucu Yorumları

Toplam 9 Yorum

Alev alev ısınmasın da cihaz -_-

aferin. android kanadında nvidia ile yarışamayacağı için x86-x64 devam ediyor. gerçi orda da intelle yarışamıyor ama olsun ucuza intel nvidia alabilmek için amd şart..

süper la:) adam lar işi biliyor bence

"detekleyecek" se sorun yok.

Isı Sorununu Göz Önünde Bulundurmalılar

@dead man ısı sorunu senin ilk doğduğun yıllardı teknoloji üstadım. AMD bence en iyisini yapıyor; Emininm atom ve i5 ten iyi çalışacaktır tablette

19:42 hala 2000 senesinde kalmışsın. Hayran oldum teknoloji takip yeteneğine. Sırrını bizimle paylaşmak istermisin.

Bir AMD kullanıcısı olarak "YAPTIĞIN YANLIŞ AMD" demek istiyorum....

note,ye w8 yüklemişler..çalışır mı????? bilen varsa açıklasın..youtube,de videosu var.isteyen ..note,ye windows8 yazsın seyretsin..KEŞKE YAPILIŞINI BİLSEK BİZDE UYGULARIZ.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir