Windows 8, nihayet Facebook'a kavuşuyor!

Hiç de azımsanmayacak bir kullanıcı kitlesinin 1 yıldır beklediği Facebook müjdesi, nihayet geldi!

Windows 8, nihayet Facebook'a kavuşuyor!

Windows 8 piyasaya çıkalı oldukça uzun bir zaman oldu ancak kullanıcılar önemli bir problemden şikayetçiler. Windows 8'in Modern ara yüzü için resmi bir Facebook uygulaması hala yok. Hatta resmi bir Instagram uygulaması da yok ve Facebook, bir şekilde Windows 8'de var olabilmek amacıyla, her iki site için üçüncü parti geliştiricilerin hazırladığı resmi olmayan uygulamaların Windows 8 mağazasında satılmasına izin bile veriyor.

Bu sırada Microsoft, kullanıcılarına bir müjde verdi ve resmi Facebook uygulaması üzerindeki çalışmaların, Facebook ile birlikte tam gaz devam ettiğini açıkladı. Ancak ne yazık ki yayın zamanı için bir tarih verilmedi. Yine de beklentiler, uygulamanın Windows 8.1'le birlikte geleceği yönünde.

İspanya Microsoft'un resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, resmi Facebook uygulamasının Windows 8.1 güncellemesiyle beraber çıkacağı duyuruldu. Bunun şirketin resmi duyurusu olduğunu kabul edersek, Windows 8 kullanıcıları için uzun zamandır bekledikleri resmi Facebook uygulamasının eli kulağında diyebiliyoruz.

Facebook ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı ancak Microsoft'un, Facebook'un izni olmadan böyle bir açıklama yapmayacağı düşünülüyor. Ayrıca, şunu da hatırlatmak lazım, Facebook'un hissedarlarında biri de Microsoft. Bu bilgiler ışında, yapılan açıklama daha da değer kazanıyor.

Cem Şancı

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

Windows Phone için gelmiyor mu hala? Bu eksik ve yavaş uygulamadan kurtulmak istiyorum.

Windows Phone için gelmiyor mu hala? Bu eksik ve yavaş uygulamadan kurtulmak istiyorum.

Windows Phone telefona ne zaman çıkacak veya çıkacakmı

amele ve apaçi merkezi, feysbuk....

Windows Phone ile birlikte çıkar

Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir