"Windows 8 yıkım olacak!"

Herkes Windows 8 hakkında güzel konuşmuyor. İşte Windows 8'i yerden yere vuran dev isim!

"Windows 8 yıkım olacak!"
Windows 8 sadece yıkım mı getirecek?

Microsoft, yeni işletim sistemi için uzun bir süredir çalışıyor. Yakın zamanda tamamlanması beklenen Windows 8 işletim sistemi, günümüze kadar sızan detayları doğrultusunda eski ve yeni bilgisayar kullanıcıları arasında birçok fikir ayrılığı çıkmasına sebep oldu.

Tüm bu farklı konuşmaların arasında, bir de Gabe Newell gibi vakti zamanında Windows için 13 yılını vermiş ve akabinde Valve'nin kurucularından bir tanesi olmuş birisi var. İlk üç Windows yazılımının üretilmesinde büyük payı olan Newell, öyle görünüyor ki yeni Windows konusunda pek de mutlu değil.

Bir internet sitesinden yayınlanan habere göre Newell, Salı günü Seattle'da düzenlenen "Casual Connet" konferansında uzun bir konuşma yaptı. Konuşmasında Windows 8'e de değinen Newell, bu yeni sistemi hiç de önemsemediğini net bir şekilde dile getirdi. "Bence Windows 8 PC kullanıcılarının tümü için bir yıkım olacak. En büyük korkumsa PC pazarında farklı kullanıcılara hitap eden en üst seviye donanımların, bu işletim sistemiyle piyasadan kalkacak olması." şeklinde konuşan Newell, sözlerinde kullandığı "yıkıcı" kelimesini herhangi bir şekilde detaylandırmadı.

2.500 Steam oyunu, bir süredir Linux ile uyumlu şekilde çalışmaları için en ince detaylarına kadar bir daha kodlanıyorlar.

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 30 Yorum

Oyle bir resim secmissiniz ki adamin yuzu oyma gibi duruyor, kalip mubarek.

ADAM HAKLI BEYLER DAĞILIN...... :S

sevgili Microsoft'un yeni başyapıtının sene başından beri papağan gibi aynı şeyleri tekrarlayan dalkavuklar için muazzam bir yıkım olacağı şimdiden kesindir...

şu resme bakınca ne dev bir isim olduğu belli oluyor. gerçekten dev. nostradamus halt etmiş bu dahinin yanında

@28 Tem 2012 12:16 dış görünüyle yargılayan bi millet oldugumuzun kanıtı bu gereksiz yorum işte :) senin yaşın kadar emek vermiştir bu işlere, fikirlerini söylemesi gayet normal.

bütün dizüstü bilgisayar üreticileri windows 8 desteğini bırakmalıdır

Windows fetret devrine giriyor bu son çırpınışlar Linux sonunda hak ettiği değeri bulmaya başlıyor.

bencede windows 7 en iyisi

Seviyorum bu adamı Linux a oyunlar çıkınca da almayı düşünüyorum

Habere göre ciddi bir yıkımdan bahseden birinin kafasında timsah şapkası ile sırıtıyor olması haberle resim arasındaki ilişkiyi o çok bariz gösteriyor..

@28 Tem 2012 13:50 Üstünden oldukça vakit geçmiş ama dayanamadım. Adamın kafasında timsah değil Half-Life serisindeki headcrap'lerin şapkasından var. Adamın Half-Life serisinin yaratıcılarından biri olduğu düşünülürse, gayet normal bu. PC oyunculuğunu ayakta tutan 3-5 kişiden belkide en önemlisi bu adam, sizse bilmeden aşağılamaya çalışıyorsunuz...

Beyler Dağılın diyen arkadaş haklı.......Dağılın :)))))

bu odunun microsoftta neden devam edemeği belli oldu

adam haklı :D mac os x pc versiyonu yayınlasın şimdi bakın windows 8 ni geçer :D ama nerde o günler :D :D :D

@28 Tem 2012 15:34 Steam'in MacOSX desteği var zaten.

Altı üstü başlat menüsü ekranı kapladı amma büyüttü insanlar. Temelde bir fark yok. Adamlar sağ tarafta masa üstü görünen ufak bir boşluk bıraksa bu kadar millet büyütmeyecekti heralde. Zaten başlat tuşuna bastığında ekranı kaplasa ne olur kaplamasa ne olur ona bastığında zaten masa üstünü kullanmıyordunuz ki. Yani fark başlat tuşuna tıklamak yerine sol alt köşedeki başlangıç simgesine tıklamak. (Siz yaklaştığınızda simge görünüyor ama ne fark eder ki hep orada durmasının bir manası yok zaten.

Ödü kopuyor PC oyunculuğu bitecek diye. Keşke bitse.

oyun şirketleri bu adam gibi düşünüp linux a yönelirlerse bu windows için gerçekten yıkım olur :)

Google ve apple masaustu icinde gaza basmali yoksa microsoftun ayagini kaydirabilecek firsat bir daha zor gelir..baslati kaldirmadiyla hayatini kaydirmasi bir olacak.. o kadar server,desktop,laptop kullanan var...

Valla 8 falan bilmemde bugün Xubuntu 12.04(LTS) kurdum... Oldukça seri , stabil ve sade... Sadece işini yapıyor... Üstelik 5400 rpm'lik hdd'ye kurdum. Performans kaybı bekliyordum 5400 rpm oluşundan dolayı ama çok seri çalışıyor... Bu akşam benim çocuğun bilgisayarada kurmayı düşünüyorum... (gerçi x1550 gpu'da sorun çıkıyor genelde) Tavsiye ederim... Neden XFCE masaüstü derseniz , gnome3 cidden çok itici bence...

@Boracalin allahda seni güldürsün :)

Windows 8 Microsoft'un ikinci Vista'sı olur.

Ben şuan Release Preview türkçeyi kurdum. Akıcılık güzel, açılış hızı güzel. En iyisi sanki uyku moduna girip çıkmaktaki sorunları aşmışlar. ipad'ler kadar hızlı uykudan çıkabiliyor. Görev yöneticisini geliştirmişler nihai sürümde de kalırsa. HDD lerin kullanım yüzdelerini göstermesi bence güzel bir özellik. HDD yi hangi program çok kullanıyor, interneti hangisi çok kullanıyor görebiliyorsunuz. Olmuşken tam olsun dedim Office 2013 de yükledim. Daha onu ayrıntılı incelemedim ama tasarım renkleri biraz tuhaf geldi bana. Sanırım düşük donanımlı cihazları dikkate alarak daha sade tasarım yapmaya çalışmışlar. Office 2010 daha havalı görünüyordu. 32 bit versiyonda 2 gb ram rahatlıkla yetti bana. Oyun oynamadığım için olabilir. Çok gerekmeyen programları, eklentileri yüklemeyin. Apple daki karizma yok ama birşeyleri değiştirmeye cesaret etmeleri açısından güzel bir adım olacak.

Windows 8 Gelmiş Geçmiş En İyi İşletim Sistemi Olacak Görürsünüz İyi Olan Herşey Kötülenir Çıksın Yüzde Seksen Herkes Window8 Kullanacak Demedi Demeyin

windows 8 bence iş yapar gibi görünüyor 2. vista diyorsunuz bence alakası bile yok.ilerde daha kullanışlı bir işletim sistemi haline gelecek.

Haha Windows 8 Marketplace Steam'in yerine geçecek diye çok korkuyor herhalde Valve :)

Bence de yıkım olacak. Windows 8'i indirip denemiştim vakti zamanında. Devir artık geliştiricileri besleyen estetik cin, Apple'ın

Win hep çift rakamlı sürümler hep kabus ile sonuçlandı. 6 ve ilave sürümler hep böyle oldu. 7 te durum düzeldi.zaten MS vista daki hatasını anlayıp hemen işi WİN7 yi çıkartarak düzeltti.Win8 bakalım nasıl olacak görecez.

tahminimce linux kernel 4 çıkınca artık uygulamalara ve oyunlara yönelecek.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir