Windows Phone 7'de Flash!

Windows Phone 7'ye Flash desteği ne zaman gelecek? İşte ortaya çıkan ilk bilgiler...

  • Ali Güngör

Adobe'un amsterdam'daki konferansından sonra, Flash'ın ve Adobe AIR'in cep telefonlarındaki kaderi üzerine ilginç detaylar ortaya çıktı.

ITWriting'in aktardığı bilgilere göre Adobe AIR Android için hazır. Palm için ise tamamlanmak üzere. Windows Phone 7 için çalışmalar sürüyor ve bu yeni cep telefonu işletim sistemi piyasaya çıktıktan birkaç ay sonra Flash desteğine kavuşacak.

Apple'ın yalnız başına kalacağını gösteren bu ciddi gelişme, Windows Phone 7 işletim sistemiyle gelecek olan cep telefonlarını bekleyenleri de sevindiriyor. Tahmini çıkış tarihi 2011'in başları oluyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Microsoft yazdigi isletim sistemlerinde Apple kadar kisitlama getirmemistir. Ne Windows icin nede diger Microsoft isletim sistemleri icin Microsoft olan yazilim gelistirme araclarini kullanmak zorunda degilsiniz. Durum böyle iken Microsoft'un flasha sirtini dönecegini sanmiyordum ve bekledigim gibi sonuclandi. Sonucta Windows Phone 7 'de silverlight varken flashinda olacagini tahmin ediyordum(4 ay önceki yorumlarimda söglemistim) ve bekledigim oldu. IOS ve Android'e göre cok farkli bir isletim sistemi olmasi XNA ve DOTNET 4.0 destegi cok kisa zamanda bir cok uygulama ve oyunun yazilmasini hatta kisa surede Android ve AppStore uygulamalari gecmesini saglayabilir diye dusunuyorum yine de bekleyip görmekte fayda var.

Resimdeki telefon türkiyede satışa sunulursa ve türkçe seçeneğide olursa 1 dakika bile düşünmeden 3GS den kurtulurum

yalnız resimdeki telefone değil zune

yalnız resimdeki telefone değil zune
---------
Windows Phone 7 de dahili zune var zaten. Hatta sanirim XBOX'ta da var yada olacak diye biliyorum.

Zune güzel aletmiş umarım zune şeklinde win7 li bir cep çıkarırlar ipod touch ve iphone örneğinde olduğu gibi

Sen de yorum yaz