Windows Store "patladı!"

Windows Store'da, sadece tek bir ay içerisinde yaşanan bu gelişme, en çok Microsoft'u sevindirdi!

Ücretli oyunlar Windows Store'u zengin ediyor!

Kasım ayı Windows Store için olduğu kadar, içerisinde bulunan uygulama ve oyunlar için de çok verimli geçmiş durumda. Özellikle ücretli oyunların bir anda yüzde 34.12 gibi bir oranda artış göstererek 1.311.209 indirme rakamına ulaşması Microsoft'un yüzünü güldürmeyi başardı.

Büyüme sadece ücretli oyunlarla da sınırlı kalmadı; ücretsiz oyunlar kategorisinde de yüzde 13.41'lik bir artış gözlemlendi. Durumu daha da güzelleştiren olaysa, Ekim ayının sonlarına doğru, tüm kategoriler hesaplandığı zaman 1.5 milyon download yaşayan Windows Store'un, Kasım ayı içerisinde sadece ücretli oyunlardan 1.3 milyon download rakamına ulaşması oldu. Pek tabi Windows Store üzerinde ücretli oyunlar kategorisinde yaşanan bu artış, en çok oyun geliştiricilerinin işine yaradı zira yakın zamanda daha fazla para harcanarak üretilmiş ücretli oyunlar görmemiz işten bile değil.

Oyunlar ve uygulamalar arasındaki indirme tutarsızlıklarına rağmen, oyun sektöründe olan bu büyüme şüphesiz iyiye işaret. Her ne kadar bu başarıyı iOS ve Android gibi platformlarla karşılaştıramasak da en azından büyümenin doğru yolda ilerlediğini görmek güzel.  

Ertuğrul Süngü

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Windows store sadece banamı birkaç uygulama haricinde bomboş gözüküyor?

@05 Ara 2013 17:37 O senin ne aradığınla alakalı bir şey bahsettiğin android gibi çöplük arasından deneme yanılmayla düzgün bir şey bulma çabasıysa haklısın henüz o kadar çöp olmadı store ama şunu aradım bulamadım dersen belki yardımcı olanlar çıkabilir..

Nokia nın yıllardır gelen kalitesine güvenip Lumia alanlar, oyun ve uygulamalar konusunda büyük bir açlıkla karşı karşıyalar. Elde ne varsa onu indirebiliyorlar haliyle. O yüzden artış store ile ilgili değil, lumia satışları ilealakalı... Yoksa kim takar windows store yi.

Gelişecek... Çöp diyenleri gorecez...

Windows marketi boş bulanlar, ne aradınız da bulamadınız...elzem olan her şey var, hem de alası. Siz alışmışsınız çöplükte eşinmeye. Burası size temiz gelir. Burada çöp yok işe yarayan var. Zaten bunları yazanların wp8'i hiç eline almadığı hemen anlaşılıyor.

çok iyi ilerliyor. androidde o kadar saçma sapan uygulama çöplüğü aramaktan bıktım içinde bişi. wp8 e geçtim. rahat ettim

Abi iphone aldim nolir kurtarin beni bu nasil bir isgencedir arada kalabalik kavga olursa titresime alip kafalarina atiorum kurtarin abi beni nolur hùùù windows istiom tulay noluuu geri don bidenem hüüüü.

aynen wp de androidde olan klasik uygulamalar var fakat oyun konusunda sanki sadece xbox calısıyo gbi

aynen wp de androidde olan klasik uygulamalar var fakat oyun konusunda sanki sadece xbox calısıyo gbi

Microsoft'un işletim sistemi konusundaki deneyimini kimse inkar edemez herhalde..O yüzden benim tahminim windows store'un önü açık olduğu yönünde.iOS'a da Android'e de uygulama konusunda kafa tutacak gibi görünüyor ilerleyen zamanlarda.Zaten şimdi sizlere vereceğim örnekte ciddi bir kanıt olacak.Rockstar Games, GTA San Andreas'ın Mobil versiyonunu çıkaracak bu ay sonunda.Oyunun çıkacağı mobil işletim sistemleri arasında bilin bakalım kim var?Windows Phone 8.Elbette oyun Android ve iOS'da da olacak..

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir