Windows Threshold, hızla güncellenebilecek!

Microsoft'un yakında önizleme sürümünü yayınlayacağı Windows 9, önemli bir yetenek kazandı!

Windows Threshold, hızla güncellenebilecek!

Microsoft, şu sıralar Windows Threshold'un "Teknik Önizleme" sürümünü önümüzdeki aya yetiştirmek için var gücüyle çalışıyor. Önizleme sürümünde yer aldığı iddia edilen bir işlev ise yeni yapılara yükseltirken zaman kazandıracak.

Neowin'in haberine göre Windows Threshold'da bir yapıdan daha yeni bir yapıya güncellemek için sistemi baştan kurmanıza gerek olmuyor. Windows Update'i açarak yapınızı tek tıklamayla güncellemeniz mümkün. Site, bu özelliğin "Technical Preview" yapılarının şirket içi sürümlerinde kullanıldığını, herkese açılmadan önce kaldırılabileceğini söylüyor.

İşlev, Threshold'un yeni yapılarını denemek isteyenler için büyük bir zahmeti ortadan kaldırabilir. Bunun yanında yeni işlev, Microsoft'un hızlı güncellemelerle ilgili gelecek planlarının bir parçası da olabilir.

Zeynel A. Öztürk

Okuyucu Yorumları

Toplam 26 Yorum

25 Ekim'de windows 9 u kendiniz satın alıp kullanırsınız bu işlevi

akıllıca olmuş...

hadi sabısızlıkla bekliyorum win 9

@furkanb tarihi tahmin edeyim mi? 25 ekim 2014

Çıksa da bir an önce kursak.

Oysaki Windows vista ve 8 büyük umutlarla yapılmıştı.

Windows 8.1 kullanıyorum ama şu 2 şeyden çok şikayetçiyim. Neden masaüstü ve Modern olmak üzere iki tane İnternet Explorer var (ve neden Modern İE'yi simge durumuna küçülttüğümüzde siteleri askıya alıyor). Neden 1 tane değil. VE neden 2 tane ayarlar menüsü var (Bilgisayar ayarları ve Denetim masası). Windows 9'da olmasını (düzelmesini) istediğim şeylerden birisi de bu. Metro'nun varlığından da şikayetçi değilim, çok memnunum ve açıkçası FARE ve KLAVYE için de çok kullanışlı, mağaza olayı güzel.

@24 Ağu 2014 16:22 Modern arayüz yeni bir arayüz ve programların adapte edilmesi kolay bir iş değil. Şu anki modern IE kullanışlı olsa da henüz masaüstü kullanıcıların ihtiyacını tam olarak karşılayacak durumda değil. Masaüstü sürümüne gelecek olursak bu sürüm arm tabletlerde çalışmıyor, çalışan tabletlerde de dokunmatik arayüze uygun değil. Windows 8'in kafa karıştırıcı yanı eski programlarla yeni uygulamaların birlikte gelmesiydi. Bu geçiş süreci zamanla olacak bir şey. En azından Windows 9 ile beraber hesap makinası gibi basit uygulamaları tek sürüm haline getirirlerse iyi olur. IE, media player, denetim masası gibi programların gelişmiş alternatiflerini sunmadan eski sürümlerini kaldırmak tepki çekebilir.

@24 Ağu 2014 16:22 Microsoftun da senin şikayetlerini dikkate alacağına hiç şüphe yok :)

@24 Ağu 2014 16:22 win8 micronun p.ç bir sürümüdür. Üreten de, satın alan da pişman...

@24 Ağu 2014 16:22 Microsoft'un modern arayüz olarak tabir ettiği yüz dokunmatik ekranlı cihazlar için tasarlandığı için IE ve Chrome gibi yazılımların Modern UI arayüzleri bulunmakta. 2014 yılında çıkan hemen hemen tüm modeller dokunmatik ekrana sahip. Win 8.1 'li tabletler her geçen gün artıyor. Monitorler dahi dokunmatik olarak üretilmeye başladı. Windows 7 tarzı bir arayüz ilerleyen dönemde hayal olabilir ve sadece modern arayüze sahip bir windows ile karşı karşıya kalabiliriz...

8 in devamı olarak update olacakmı yoksa sadece yeni bir işletim sistemimi olacak en azından buna bir cevap bulun

Win 8.2de baslat menusu gelirse acaba win 9 ne olur merak etmeye basladim (cikisi ertelenir gibi )

Vista faciasından sonra gelen Windows 7 herkezin gözbebeği olmuştu. Şimdide Win 8 - 8.1 hayal kırıklığının ardından herkez aynı beklentinin içinde. Acaba kullanıcılar istedikleri işletim sistemine kavuşabilecekmi? Kullanıcıların büyük bir kısmı win7 'deki Aero Glass özelliklerinin ve sade tasarımın korunmasını istiyorlar.

yeni bir tasarıma geçene kadar ya da windows 7deki tasarıma dönene kadar kullanmayacağım.

Kapitalist düzen! Windows 9 piyasaya sürülünce Windows 10'u konuşmaya başlarsınız. Bizde para çok!

win 8 alanlara 10 dolara veirrler inş bunu

Microsoft'un güncelleme olayı tamamen bir saçmalığa dönüşmüş durumda. Eğer bu durumu tamamı ile bir iki sene içerisinde düzeltmezler ise. Profesyonel kullanıcılarını da kaybetmeye başlayacaktır!

xp ve win 7 şuan en iyisi :D xp sonrası vista tam bir hayal kırıklığı oldu. win 7 sonrasıda win 8 hayal kırıklığı oldu. windows hep böyle nedese. özetle win 9 çok iyi olacak eminim

@25 Ağu 2014 02:00 Vista olmasaydı 7'de olmayacaktı. Çünkü Vista ile 7 arasında performans dışında çok fazla fark yok. Esas yenilikler Vista ile geldi. XP'den beri dokunmatik cihaz geliştirme hedefi olmasaydı, dokunmatik uyumlu sistemi yormayan arayüz arayışına girmeyeceklerdi. Windows 7'deki en basit bileşen butonun bile efekt kodları sayfalarca. Bu nedenle aero'dan vazgeçip tıklandığında sadece rengi değişen basit bir arayüzle windows 8'i piyasaya sürdüler. Şimdi performans yerine arayüz'de yapılan hataları düzeltip Windows 9'u piyasaya sürecekler. Bence başlat menüsünden daha önemli olan eksiklik uygulamaların pencerede çalışmamasıydı.

Hala xp diyen var komik

Windows 95 ile gelmesi gereken özellik taaa Windows 9`da geliyor, Microsoft bununla gerim gerim gerililyor, bi sistem bilgisi öğrenmek için bile 3. parti yazılım kurmak zorundayız (gelsin virüsler trojanlar) bu yüzden Windows 95`den beridir Windows bir 3. parti yazılım çöplüğü (ki her yeni sürümde 3. yazılım gereksinimi daha da artıyor misal Microsoft 7`de xp`de var olan arama özelliğini batırmıştı yine 3. parti yazılım yolu gözüktü, 8`de de başlat menüsü için 3. parti yazılım yükletmek zorunda bırakmıştı). Microsoft bu sorunu çözdü mü tabiki hayır!

@25 Ağu 2014 19:34 Ona gelene kadar verdiği en büyük söz hala tutamadı: Güya donanım, yazılım yüklediğinde Windows yeniden başlat yapmadan kullanılabilecekti. W8.1 gelmesine rağmen, hala çoğu donanım ve yazılımda yeniden başlat yapmak zorundayız.

Win 8.1 de metro arayız dışında kullanıcılarıns sıkıntısı ne çok merak ettim ?? Gayet hızlı çalışan bir sistem,metro arayuzunu kullanmak zorundada değilsiniz ! Vista performans ve driver uyumkuluğu bakımından sorunluydu Windows 8 de metro arayuz (başlat menusu) dışında ne sıkıntılarınız var gerçekten çok merak ettim ?

@26 Ağu 2014 00:53 8.1 kullanıcısıyım, bi bilgisayarı kapatmak için sol altta sembole tıklıyorum masaüstünden çıkıyorum sağ üstten seçenekten seçiyorum anca kapatabiliyorum, Windows xp, Vista, 7`de bu işlem tek tıkla gerçekleşiyor. defalarca kez yazılmasına rağmen yine de sormuşsun ben gene yazdım ama sen yine anlama tamam mı! o kadar uğraştım 8.1`de sağdaki seçenekler hangi hareketle ortaya çıkıyor çözemedim..... eğer sağ elle sağ kulağını kaşıma işini sol ayakla yapmaya çevirme probleminiz varsa Microsoft`a danışın zira Microsoft bu alanda dahi ötesi bir kuruluştur!

''Monitörler dahi dokunmatik olarak üretilmeye başlandı''Keşke okullarda da olsa!!!

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir