Yanmar Turkey, Yeni Traktör Modelleri ve Tarım Ekipmanlarını Konya Tarım Fuarı’nda Tanıtacak

Yanmar Turkey, Konya Tarım Fuarı’nda yeni Yanmar ve Solis marka traktörleri ile YTAgri tarım ekipmanlarını çiftçilerle buluşturmaya hazırlanıyor. İşte detaylar...

Yanmar Turkey, Yeni Traktör Modelleri ve Tarım Ekipmanlarını Konya Tarım Fuarı’nda Tanıtacak

1912 yılında kurulan Japon motor üreticisi Yanmar’ın tam iştiraki olan Yanmar Turkey, Konya Tarım Fuarı’nda yeni ürünlerini görücüye çıkarıyor.

İzmir’in Torbalı ilçesinde yer alan 23 bin metrekare büyüklüğündeki traktör üretim tesisinde üretilen Stage V motora sahip 47-60 beygir gücünde Yanmar marka traktörler ile 16-90 beygir arası güce sahip Solis marka traktörlerini sergileyecek Yanmar Turkey, aynı zamanda uluslararası markası YTAgri tarım ekipmanlarını da sergileyecek.

Yanmar Turkey ayrıca YTAgri marka toprak işleme, balya-yem grubu gibi farklı kategorilerdeki ‘ara çapa’, ‘çizel’, ‘dip kazan’, ‘yem karma’, ‘balya makinası’, ‘kültivatör’ gibi tarım ekipmanlarının iç piyasaya ek olarak Japonya, Doğu Avrupa, Afrika, Orta Doğu, Türki Cumhuriyetler ve Uzak Asya’ya ihraç edildiğini belirtiyor.

Konya Tarım Fuarı 5-9 Mart Tarihleri Arasında Düzenlenecek

Bu yıl 5 - 9 Mart tarihleri arasında 66 bini kapalı, 24 bini açık toplam 90 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek olan fuarda, traktör ve tarım ekipmanları başta olmak üzere, geleneksel ve organik tarım araçlarının sergilenirken çiftçiler, üreticiler, sera sahipleri ve yabancı yatırımcıların fuara yoğun ilgi göstermesi bekleniyor.

Yanmar ve Solis marka traktörler ve YTAgri tarım ekipmanları ile fuarda yer alacak olan Yanmar Turkey, 1. Hol’de yer alan 102 numaralı stantta ürünlerini ziyaretçilere tanıtacak.