Yeni basketbol oyunu NBA Infinite Türkiye’deki oyuncularla buluştu

Level Infinite ve Lightspeed Studios, yeni basketbol oyunları NBA Infinite’i resmi olarak oyun severlerin beğenisine sundu. 1'e 1, 3’e 3 ve 5'e 5 modları bulunan oyuna App Store ya da Google Play Store’dan erişmek mümkün.

Yeni basketbol oyunu NBA Infinite Türkiye’deki oyuncularla buluştu

Level Infinite ve Lightspeed Studios, NBA Infinite’i resmi olarak oyun severlerin beğenisine sundu. NBA Infinite, NBA ekolünü telefona taşımayı hedefleyen gerçek zamanlı bir PvP (Oyuncuya Karşı Oyuncu) mobil oyunu olarak konumlanıyor.

Oyunda oyuncular; 3'e 3 maçlar için arkadaşlarıyla ekip kurabileceği gibi en iyi oyuncunun kim olduğunu görmek için 1'e 1 veya Dynasty 5'e 5 modlarında da karşılaşabiliyorlar. Ayrıca oyunda gerçek zamanlı çevrimiçi rekabetçi modlar bulunuyor. NBA Infinite’te oyuncular, mevcut NBA yıldızlarının “rüya kadrosunu” toplayıp yükseltebildiği gibi savunma ve hücum taktiklerini de güçlendirmek için koç kadrosunu yükseltebiliyorlar.

Bununla birlikte geçtiğimiz günlerde NBA yıldızı Karl-Anthony Towns’un oyun için ilk resmi ikon sporcu görevini üstlendiği ve küresel arenada oyunda yer alacağı açıklandı. Towns’un yanında De'Aaron Fox, RJ Barrett, Tobias Harris, Andrew Wiggins ve Jrue Holiday gibi önemli marka elçileri de oyunda bulunacak.

Geliştiriciler, NBA Infinite'ın öne çıkan özelliklerini ise şöyle açıklıyor:

  • Sahayı yönet: Oyuncularına 1'e 1 maçlarda lider olma imkanı veren NBA Infinite, Üç Sayı Yarışı ve 11-Puan Oyunu gibi modlarıyla da kullanıcılarına becerilerini geliştirme fırsatını sunuyor. Oyuncuların son saniye karar alma mekanizmalarını geliştirmeyi hedefleyen oyun, Larry O’Brien Kupası (NBA Finallerini kazanan takıma verilen ödül) için mücadeleyi zirveye çıkarıyor.
  • Hayran olduğun NBA yıldızlarını topla: Oyunda her biri benzersiz hareketlere sahip ve ustalaşmayı bekleyen gerçek NBA oyuncuları bulunuyor. Böylece NBA Infinite oyuncuları da bu yıldızların seviyelerini yükselterek; Giannis Antetokounmpo gibi çembere gidebilecek, Kevin Durant gibi geri çekilip parıldayabilecek, Trae Young gibi savunmayı “pazara gönderebilecek” ve Stephen Curry gibi üçlükler atabilecek.
  • Takımını kur ve mücadeleye başla: NBA Infinite; 3’e 3 modda şampiyonluk yolunda oyunculara takım kurma fırsatı verirken 1’e 1 veya 5’e 5 modlarda da kimin oyuna daha hakim olduğunu, diğer oyunculara gösterme fırsatı sunuyor. Çevrimiçi modlarıyla mobil cihazlara benzersiz bir çok oyunculu deneyim getiren oyun, bu sayede rekabeti dünyaya taşıyor.
  • Aralıksız NBA heyecanı: NBA Infinite’te rakipleri alt etmenin bir yolu da Exclusive ve Dominance becerilerden geçiyor. Mükemmel paslar vermek veya son saniye sayıları, NBA Infinite’te maç kazandıran becerilerden.
  • Zafer yolunda takımını yönet: NBA Infinite, ilk beşin şampiyonluk üstüne şampiyonluk kazanacak efsanevi bir kadroya dönüşmesi için büyük kararlar verilmesini öneriyor. Bu nedenle oyuncular temel savunma ve hücum taktiklerini güçlendirmeli ve bunları parkede uygulamak için de koç ekibini yükseltmeli.