Yeni Galaxy Note 7'de yeni sorunlar!

Kusurlu Galaxy Note 7'lerini yenileriyle değiştiren kullanıcılardan bazıları, yeni bir sorundan yakınıyor!

  • Zeynel A. Öztürk
Yeni Galaxy Note 7'de yeni sorunlar!

Samsung, Galaxy Note 7 için geçen hafta yayınladığı firmware güncellemesiyle geri toplama işini hızlandırmıştı. Güncelleme sonrasında cihaz, her açılışta veya şarj sırasında sahibini uyarıyordu. Firmanın amacı, aşırı ısınarak alev alabilen veya patlayabilen sorunlu Galaxy Note 7'leri mümkün olduğunca hızlı toplamaktı.

Firma, şu sıralar sorunlu Galaxy Note 7'leri yenileriyle değiştirmekle meşgul. Bununla birlikte Wall Street Journal'ın raporuna göre bazı kullanıcılar, yeni Galaxy Note 7'lerinde yeni sorunlarla karşılaştıklarını söylüyorlar. Güney Kore merkezli haber kanalı YTC'nin aldığı şikayetlere göre değiştirilen cihazlar, aşırı ısınabiliyor ve pilleri "şarj tutmakta zorlanıyor". Bazı kullanıcılar, telefonun şarj sırasında pile pil seviyesinin geriye gittiğini söylüyorlar.

Şimdiye kadarki şikayetlerin yalnızca Güney Kore'den geldiği fark ediliyor; diğer bölgelerden aynı şikayetlerin gelip gelmediği henüz belli değil. Wall Street Journal raporuna göre bir Samsung yetkilisi, konuyla ilgili soruya "pil ile tamamen alakasız" cevabını verdi ve bu sorunların toplu üretimdeki sorunlar nedeniyle kaynaklanan "izole olaylar" olduğunu ileri sürdü. Bu tür büyük dağıtımlarda birkaç cihazda sorun çıkması normal olduğu gibi, bahsedilen sorunlar yazılımsal hatalardan kaynaklanıyor da olabilir. 

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Piyasadan çeksin yoksa daha çok zarar verecek samsung a.

Samsung, cidden sınırları zorladı. Belki de Note 7 o kadar iyi bir fikir değildir.

umarım vardır. ve samsun yanlıştan vazgeçer. kullanıcıyı düşünmüyor. en fazla 2 sene destek veriyor. samsung binbir çeşit telefon çıkarıp para topluyor. değiş tokuş kapaklı nokia lar geliyor aklıma.

pilleri çıkarılabilir yapsaydınız bu kadar sorun olmayacaktı

aldığı ah ların karışlığını topluyor (:

İnsanlar enteresan bozuk bir ürüne neden ısrarla devam etmek istiyorlar. Hayatlarında daha mı önemli şu telefon.

Samsung Note serisinde 2 seri birden atlayınca telefonda dayanamamış demek ki :)

@27 Eylül 2016 00:19 ya bukadar komık yorum olaz gulmekten oldum

Samsungun bu işe dur demesi gerekiyor.. benimde note 7 alma hevesim iyice kırıldı

Benim Galaxy S4 üm de 7 aydır ısınıyor ve hızla şarj bitiriyor. Mesele cihazlarda değil güncelleme veya software de. Pili orijinal yenisiyle değiştirdim problem devam ediyor.

Pil değişiminden bile para kazanmaya çalışmanın bedelidir bu... değişebilen pillerle üretilen cep telefonları daha güvenli baktın pil ısınıyor elinde hissedersin telefonun ısısını, çıkarırsın pili patlayacaksa koyduğun yerde patlar. Pil değişmeyince telefonda çöpe gidiyor saçma....

Az süre kullandım cidden mükemmel bir telefondu keşke aceleye getirilmeseydi

Olmadı işte, olmadı ey Samsung! Note 7'yi yapamadınız, yetmedi daha da berbat ettiniz. Tek yapacağınız Note 7'leri efendice sineye çekip, Note 8'e odaklanmak. Hem topladığınız Note 7'lerin belli başlı donanımlarını kullanıp tedarik ve Note 8 maliyetlerinden de kazanırsınız. Durumu sineye çekip "tamam arkadaş, kaybettik" derseniz bu işten kârlı bile çıkabilirsiniz!

olay tamamen karalama kampanyasının göstergesi... iftira...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play