Yeni Norton güncellemesi IE'yi bozdu

Bir güvenlik yazılımı hatası daha... Antivirüs devinin son güncellemesi, IE'yi böyle bozdu!

  • Cem Şancı
Norton güncellemesi Internet Explorer'ı bozdu

Norton Internet Security yazılımına sahip olan ve tarayıcı tercihine Internet Explorer'dan yana kullanan kullanıcılar, dün yüklenen güncellemeden sonra büyük bir şokla karşılaştılar.

Güncellemeden sonra tarayıcılarını açamayan IE kullanıcıları Norton forumlarını şikayetlerle doldurdular. Norton'un, güncellemesinden sonra IE tarayıcısına ulaşmaya çalışan kullanıcılar, çöken tarayıcılar nedeniyle internete bu tarayıcı üzerinden giremediler. Bazı kullanıcılar IE'yi tekrar kullanabilmek için Norton Internet Security yazılımını sistemden silmek zorunda kaldılar.

Sabah 4 sıralarında bir Norton çalışanı, düzenleme yaptıklarını ve kullanıcılardan, manuel live uptade yapmalarını istedi. Yeni güncelleme sonrasındaysa sorunun giderildiği gözlemlendi.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

Linux kullanın ne antivirüse ihtiyacınız kalsın nede internet explorera.

@23 Şub 2015 20:01 Dostum Linux, en çok zararlı yazılıma maruz kalan işletim sistemi. Üstelik virüs olup olmadığını fark edemiyorsun. O yüzden antivirüse gerek yok. Çünkü antivirüs olsa da işe yaramıyor -.-

@23 Şub 2015 20:01 canı isteyen linuxunuzda fink attsın heclenin durun.

@23 Şub 2015 20:01 Kullanıcılar ne yazık ki rahatlarına çok düşkünler. Onları suçlayabilmemiz mümkün değil. Windows'u tercih edeceklerdir ama gelecek Linux'undur... <Cleverman>

@24 Şub 2015 01:31 Cahil misin? Linux ve Virüs kelime olarak bile yanyana gelmez, gelemez. Linux düşmanlığı yapması için bir insanın ne sebebi olabilir merak ediyorum.

@24 Şub 2015 05:58 Şaka mısın birader sen? Linux'tan bihaber olupta Linux hakkında atıp tutmak ne kadar bu konuda cahil olduğunun göstergesidir. Üşenme biraz araştır oku, hep bu kulaktan dolma bilgiyle hareket etmenin sonucu bunlar. Android telefon kullanıp, akıllı ev aletleri kullanıp Linux'a pislik atmak çok büyük bir çelişki doğuruyor. Siz daha ne kullandığınızı bilmiyorsunuz.

uptade :D zorton :P

4 yıl Windows 7'yi sadece MS Security Essentials ile kullandım. Bir defa bile virüs girmedi. Hepsi tespit edildi ve kaldırıldı. 2 yıldır W8/8.1'i Windows Defender (yerleşik MS Security Essentials) ile kullanıyorum. Ne ağ ne de depolama aygıtları üzerinden herhangi bir zararlı yazılıma yakalandım... Kaldı ki internette girip çıkmadığım yer, PC'de kurmadığım program kalmadı. Buna rağmen güvenlik tehlikesi geçirmedim hiç. Hem bilgisayarınızı yorup hem de ağrısız başınızı derde sokmayın, 3. parti güvenlik yazılımına -artık- gerek yok. Güvenlik yazılımları karşılaştırmalarında da MSE ve MSE built-in Defender'ın son zamanlarda en üstlerde yer aldığını görüyoruz zaten.

@23 Şub 2015 20:46 esetin sitesine gir bi online tarama yap sistemine bitince sonucu pylaş kaç virüs çıkacak görelim. eset ve kespersky en iyileri ben esetten yanayım.

@23 Şub 2015 20:46 >3. parti güvenlik yazılımına -artık- gerek yok. Evet. Microsoft' un kendi update leri bilgisayarları kilitlemeye yeterince yardımcı oluyor. Başka harici update ile kilitlemeye ne gerek var :D

ilginç, bende norton kullanıyorum ama hiç öyle bir sorun yaşamadım, bahsettiğiniz saatlerde de internette geziyordum Explorer ile

Su Norton'un arkasinda kim var merak ediyorum, cikti cikali isi gucu sistem cokertmek olan bu yazilim nasil halen ayakta kaliyor sorulmasi gereken soru bu.

Bende yaşamadım.

norton win 8.1i olduruyor resmen !! Avira candir yaa !!

defender virüsü yakalayamadığı için fark etmiyorsun ara sıra başka antivirüs yazılımlarıyla tara o zaman fark edersin

Norton'dan kaynaklandığını bilseydim sorun yoktu. exploreri kaldır yeniden yükle pardon yükliyememe sonuçta windowsu yeniden yükle OLURMU BÖYLE ?????

Norton'un ilk hatası değil bu. Norton firması şayet windows uygulamalarını sakıncalı virus olarak görüyorsa kendi işletim sistemini yapsınlar da görelim bakalım. Kaspersky, Bitdefender, Avira ve Trend Micro beğendiğim yazılımlar.

yıl 2015 ve hala çöp tenekesi windows lu pc lere bu virüs yazılımı denen ucube şeyleri yükleyenler var... çok gülüyorum bunlara :) dipnot: bu arada ismi lazım değil az çok hangi yazılım sisteminden yazdığımı anlamışsınızdır...

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play