Yeni Phenom'lar Nisanda!

AMD'nin hazırladığı ve dünyanın ilk doğal 4 çekirdekli işlemcileri olan Phenom ailesi genişliyor.

Yeni Phenom'lar Nisanda!

Piyasada sadece 3 adet bulunan 9500, 9600 ve 9600 BE sürümlerinin yerlerine çıkacak olan b3 revizyonlu işlemciler Nisan ayı içersinde satışa sunulmuş olacak. B3 revizyonu ile birlikte sıkça tartışılan Translation Lookaside Buffer (TBL) hatasıda düzeltilmiş olacak ve model numaraları 9550 ve 9650 olarak değişecek.

Phenom 9550, 2.3GHz'lik Phenom 9650 ve buna ilaveten daha önce piyasaya sürülmeyen 2.4GHz'lik Phenom 9750'ler de ürün gamına eklenecek.

Özelikle 9500 modelinin 190 dolara satılması ile oldukça iyi bir satış grafiği yakalayan AMD'nin, b3 revizyonu ile de satış grafiğini ciddi şekilde artırması bekleniyor.

Bu okur haberi CHIP Online ziyaretçilerinden OBA tarafından hazırlanmıştır.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

amd her zaman bir adım önde...

Pff Amd Çalışıyorda İntel boş mu duruyor..İntel yeni işlemcileriyle her zaman önde ;)

Yeni teknolojileri çıkaran hep amd intel anca çalsın teknolojileri core 2 duolar bile çalıntı

ne çalması ya unutulmamalıdırki ilk 4 çekirdeği intel çıkardı!!!
Ayrıca INTEL şu anda 65 nm den 45 nm geçmeye hazırlanırken ;Amd 90nm den 65 geçmeye hazırlanıyor!!!
Kimin kimden daha önde olduğunu gözler önüne seriyor.

Şu an için intelin verimlilik üstünlüğü gayet açık. Bir AMD X2 6000+ kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. 790FX chipsetine sahip bir anakart 200 dolar üstü bir fiyatla satılmakta bu fiyatlar varken pek başarılı bir grafik çizebileceklerinden emin değilim..!

Şu an için intelin verimlilik üstünlüğü gayet açık. Bir AMD X2 6000+ kullanıcısı olarak söylüyorum bunu. 790FX chipsetine sahip bir anakart 200 dolar üstü bir fiyatla satılmakta bu fiyatlar varken pek başarılı bir grafik çizebileceklerinden emin değilim..!

Valla ben intel Q6600 kullanıyorum ama gözüm hep amd de çıksada artık işlemci tadına varsak yaww Q6600 feda ederim valla amd banbaşka

Ben şahsen bu Amd nin bu işlemcilerinden fazla yüksek performans beklemiyorum ama tabiki zaman bize gösterecek.
Barış Çalıntı olabilir ama unutmaki yobga devi intel:)

AMD gercek teknoloji ureten sirket konumunda hep farkli yonlere dogru gidiyor

intelin 200 dolara çift çekirdekli core2duoları sattığı düşünülürse amd alamak daha mantıklı duruyor hem fiyat hem performans açısından.

AMD nin şuan 22nm lik işlemci yapabilecek teknolojisi var AMD istese 45 nm ye geçmeden 22 nm ye geçer ama yaptığı çalışmalarda boşa gider şuan 65 ve 45nm üzerine çalışmakta AMD.AMDnin daha az fabrikası var ama dünyada işlemci üreten fabrikalar olarak en gelişmiş ve teknolojik olan AMD nin fabrikaları unutmayalım isteyen gidip araştırır.

Ya bunu anlamıyorum ıntel zaten 45nm yı cıkardı e8400 manyak bır ıslemcı ve fıyatıda super bu ıslemcıye amd nın cevabı daha 2 yıl gelemez gıbıme gelıyor e8400 baslıbasına bır saheser bunu sadece alanlar ve test sonuclarını gorenler bılır bu ıslemcını yanında amd fıyasko kaldı
yok amd 22 nm deymıs yok mus mıs mus mus bunlar bos laf
asıl olan benım para verıp evımde kullanabıldıgım ıslemcıdır ve su an ıntel bana 45 nm yı cok uygun fıyatlara satıyor baska laf laf salatasında oteye gecemez.
var olanı konusmak lazımdır

bööö ya ne bu fanatiklik biz kullanıcılar için amd de intelde olmak zorunda yoksa ne teknoloji bu kadar hızlı gelişir nede biz bu kadar ucuza işlemci alabiliriz.teknolojidende yoksun kalırız.
şu an için intel üst seviyeler için çok iyi amd ise üst seviyede kapışmak yerine alt ve orta seviyelerde fiyat performans sunmaya çalışıo o kadar basit. kafa kafaya işlemciler amd daha ucuz ve bende onu tercih ederim.

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play