Yenilenen Galaxy Note 7'lere "yeşil" pil simgesi

Samsung'un, yenilenen ve "patlamayan" Galaxy Note 7'ler için arayüze de bir ekleme yapacağı konuşuluyor!

  • Ercan Uğurlu
Yenilenen Galaxy Note 7'lere "yeşil" pil simgesi

Samsung her ne kadar çabalamayı sürdürse de Note 7 krizi büyümeye devam ediyor. Hatta durum o kadar büyümüş durumda ki, Hindistan'da uçak seyahatlerinde Note 7 sahipleri kontrol noktasından çevriliyor, New York'ta toplu taşıma kullanmalarına sınırlama getiriliyor. Öte yandan Samsung telefonları değiştirmeye, yenilemeye başlamış durumda. Peki, yeni gelecek Note7'lerin güvenli olup olmadığını nereden anlayacağız?

Samsung, yenilenen Note 7'ler için kutu üzerine çeşitli amblemler yerleştiriyor. Gelen bilgiye göre bu, "Safe" anlamına gelen "S" harfi olacak. Mavi renkli bu "S" harfi Note 7 kutusu üzerinde yer alacak. (İşaretler bölgeden bölgeye göre farklılık gösterebilir.)

Peki, bu işaret telefonun güvenli olduğunu "anlatmak" için yeterli mi? Aslında hayır. Zira havayolu kontrolünde, toplu taşıma kullanırken veya sırf çevredekiler endişe etmesin diye Note 7 sahiplerinin kutuyla dolaşacak hali yok elbette. Peki, çözüm ne?

Bunun için yenilenen Note 7'lerin arabiriminde "yeşil" bir pil simgesi yer alacak. Böylece kullanıcılar, yenilenen Note 7 sahibi olduklarını gösterebilecekler.

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

evet artık note 7 kullanan görürsek "pilinizin rengine bakabilir miyim" diyoruz. ne anlarsa artık.

O simgenin sahtesini şipşak yaparlar:)) IMEI ve Seri Numarası kontrolü gerekli. Bu da Samsung'un hazırlayacağı bir veritabanı ile mümkün olabilir. IMEI ve Seri Numarası birbirini tutuyorsa ve "Safe" ibaresi varsa, evet, o telefona geçiş izni verilir. Diğer taraftan o kontrol noktalarından ne telefonlar elini kolunu sallayarak geçip gidiyor ama herkesin gözü Note 7'lerin üzerinde...

@cleverman değişim bedava zaten niye replikasını yapsınlar

:D note7 liler canlı bomba muamelesi görüyor

Alayimmi yoksa yeni bir model mi bakayim kararsizim

Beter olsun yuce adalet yerini buluyor. S 4 lerdeki soyulmalara kullanici hatasi deyip geri cevirmislerdi

@17 Eylül 2016 15:21 Kullanıcı hatası tabi 2.5 sene Note3 kullandım kasada zerre suylma olmadı kullanmayı bilmiyorsunuz

@17 Eylül 2016 16:25 adam note 4 note 3 dememiş yalnız ;D

Sen de yorum yaz

 


CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play