Yılların söylentisi sonunda gerçek oluyor

Yıllardır hakkında konuşulan ama bir türlü gerçek olmayan cep telefonu, galibe bu sefer geliyor!

Sonunda gerçek oluyor

Hakkında bir süredir konuşulan Facebook Phone, önümüzdeki yıl içerisinde üretilecek olabilir. Üretimi yapacak firma ise şimdiden belli: Tayvanlı telefon üreticisi HTC.

HTC çoktan Facebook kısayol tuşuna sahip iki model üretti bile. "HTC ChaCha ve HTC Salsa" olarak bilinen modeller kullanıcılarına sosyal medya ağına sadece tek bir tuşla bağlanabilme imkanı tanıyorlar. Anında telefon içerisindeki Facebook uygulamasına bağlanmamızı sağlayan bu tuş, birçokları tarafından beğeni kazansa da birçokları tarafından da eleştirildi.

Yayılan bir habere göreyse HTC konu hakkında bir adım daha atacak ve 2013 yılının ortalarına doğru tamamen Facebook'a özel bir telefon üretecek. Şimdilik bu olası cihaz hakkında çok fazla bir bilgi bulunmuyor ama cihaz yüksek ihtimalle HTC Sense arabirimi kullanacak, bolca Facebook bağlantılı uygulamaya sahip olacak ve de Android Jelly Bean işletim sistemi ile karşımızda olacak.

Her ne kadar ilginç ve dikkat çekici bir fikirmiş gibi gözükse de günümüzde akıllı telefon kullanan kullanıcıların tümü, hali hazırda bulunan Facebook uygulaması ile istedikleri her şeyi yapabiliyorlar. Açıkçası böyle bir telefon, Facebook kullanımına nasıl bir yön verecek merak ediyoruz.

Okuyucu Yorumları