Abit Siluro Geforce FX 5900 incelemesi ABIT’in yeni OTES’i

Outside Thermal Exhaust System, 7200 rpm’lik fanı ve grafik kartının bir bölümünü kaplayan plastik kapak yardımıyla, grafik işlemcisi ve belleklerde biriken ısıyı dışarıya atan soğutma sistemine verilen ad.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
83
Abit tarafından geliştirilen ve sonra Geforce FX’lerde de görmeye alıştığımız bu soğutma sistemi, ekran kartındaki ısıyı sistem sıcaklığını yükseltmeden, doğrudan dışarı veriyor. Bu, özellikle Geforce FX 5900’ler gibi yüksek performansına karşın oldukça fazla ısınan işlemciler için büyük önem taşıyor. Bu ay inceleme fırsatı bulduğumuz Abit Siluro FX5900 OTES’te de bu teknolojiden faydalanılmış. Etkili bir soğutma sağlayan bu ekran kartı 25 dBA’lık gürültü oranı ile gayet sessiz çalışıyor. Geçen aylarda yaptığımız ekran kartı testlerinde FX5800’lerin bu tür soğutma sistemlerine sahip olduklarına, ama bir hayli fazla gürültü çıkardıklarına şahit olmuştuk. Bu yüzden bu da göz önünde bulundurulması gereken bir unsur.
Özetle

Oldukça iyi bir performansa sahip olan bu kart benzer 5900’lerden daha kalın bir yapıda. Bu, bir PCI slotunuzu feda etmeniz demektir.

Abit Siluro Geforce FX 5900 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Abit Siluro Geforce FX 5900
Ürün Türü Ekran Kartı
CHIP Online Notu 83
Üretici Abit

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz