Acer Aspire S3 incelemesi Acer Aspire S3: Ultrabook

CHIP ONLINE Notu
68
  • İnce tasarımı
  • Kullanışlı klavye
  • USB 3.0 desteği yok
Özetle

Sürekli bilgisayarınızı yanınızda taşımak istiyorsanız ve cihazdan oyun veya uygulamalar için yüksek performans beklemiyorsanız, Acer Aspire S3 ultrabook serisi tam size göre...

Artık ne notebook, ne netbook. İşte karşınızda 2012'nin yeni trendi ultrabook...

Notebook'lardan sonra moda olan ve küçük ebatları ve hafifliğiyle kullanıcıların bir dönem ilgi odağı olan netbook sınıfı cihazlar da artık geride kaldı; zira 2012 yılının büyük sürprizi ultrabook'lar oldu. Teknoloji devleri birbiri ardına ultrabook'larını tanıtırken, Acer da bu yarıştan geri kalmadı.

İnce ve hafif tasarımıyla sürekli bilgisayarlarını yanında taşımak durumunda kalan kullanıcıların işini bir hayli kolaylaştıran Acer Aspire S3, donanımsal özellikleriyle de dikkat çekiyor. Intel Core i7 işlemci kullanan ve 500 GB'lık depolama birimiyle yeterli depolama alanı sunan cihazın 13 inç'lik bir ekranı bulunuyor.

1440x900 piksel ekran çözünürlüğüne ulaşan ve 1.4 kg ağırlığındaki ürün, ortalama 5 saate kadar da batarya ömrüne sahip. Ancak ayarları yapıldığında cihazın 7 saate kadar batarya ömrünün uzadığını da söylemeden geçmeyelim.

Alüminyum kaplama tasarımıyla oldukça şık bir görünüme sahip olan cihazda yeni nesil USB 3.0 portu bulunmaması ise cihazın negatif hanesine yazılabilecek tek noksanlığı.

HDMI çıkışı sayesinde yeni nesil LCD ekranlarla bağlantı kurabilen Acer Aspire S3'te bulunan microSD kart yuvası ile de kullanıcılar fotoğraf makinesi veya telefonlarındaki hafıza kartını doğrudan cihaza takabilme şansına sahip.

Cihazın 500 GB HDD'ye sahip modeli dışında 240 GB'lık SSD modeli de bulunuyor. Depolama alanı daralmasına karşın cihaz, çok daha hızlı çalışıyor ve ağırlığı da göreceli olarak diğer modele göre daha düşük.

Acer Aspire S3 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Acer Aspire S3
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 68
Üretici Acer
Teknik Detaylar
Ekran 13 inç
İşlemci Intel Core i7
Bellek 4 GB RAM
Depolama Kapasitesi 500 GB
Batarya Ömrü 5 saat

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Acer timelinex modeli laptopum 2 yıl önce aldım. i5, 1gb ekran kartı, 8 saate kadar pil ömrü, 500 gb hard disk tek farkı ultrabook daha ince olması bunun için bu kadar yaygara ne gerek :) Siz ne alacağınızı bilmiyorsunuzda illa intelin standart yaratması mı gerekiyor. bu makine daha şık tabi. SSD olursa biraz daha mantıklı olur

bu ssd'ler de bi turlu hdd fiyatina inmedi gitti. Ne kadar agir ilerleyen bir teknoloji varmis böyle.

Uzun pil ömrü hafifligi artisi ssd olmamasi eksisi. Kesinlikle ssd ile gelmesi gerekiyor ultrabook denen ince dizüstlerinin.

Aspire S3 modellerinin hepsinde gizli olarak 20gb lık bir ssd var zaten. olmasaydı ultrabook denemezdi.

Sen de yorum yaz