AirLive WL-1600USB incelemesi Herşeyi Var

Bilgisayarınızın daha uzaktaki kablosuz ağlara erişimini sağlarken aynı zamanda bir Access Point görevini de görebiliyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Güçlü veri transferi
  • Portatif anten
  • Kolay kurulum
Test Merkezimize konuk olan Airlive WL-1600USB, USB yuvası üzerinden bilgisayarınıza bağlanıyor. Fakat dilerseniz ürünle beraber gelen USB uzatmayı da kullanarak ürünü masanızın üstünde dilediğiniz gibi konumlandırabilirsiniz. Ürün bilgisayarınızın daha uzaktaki kablosuz ağlara erişimini sağlarken aynı zamanda bir Access Point (erişim noktası) görevini de görebiliyor. Ürünle beraber gelen yazılımın bu desteği de bulunuyor. Ürüne takılan bir anten sayesinde kapsama alanı daha da genişletiliyor. Bu antenin çıkartılabilir olması ürünü dilediğiniz gibi kullanma konusunda size bir kolaylık sağlıyor. Bu üründen iki bilgisayara kurarak kendi kablosuz ağınızı kolayca oluşturabilmeniz de mümkün. Çevredeki diğer kablosuz ürünlerle çakışmayan Airlive WL-1600USB, 64/128/152-bit WEP şifreleme, WPA/WPA2 ve WPA-PSK/WPA2-PSK, 802.1X ve 802.11i şifreleme sistemleri sayesinde verilerinizin güvenliğini de sağlıyor. Özellikle kablosuz ağlarda bu düzey bir güvenliğin gerekli olduğu tartışılmaz bir gerçek. Kurulumu oldukça kolay olan Airlive WL-1600USB'le yaptığımız testlerde ses ve görüntü aktarımında bir sorunla karşılaşmadık.
Özetle

Kulak kurulumu ve harici anten takılabilme özelliğiyle üründen tam performans aldık.

AirLive WL-1600USB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli AirLive WL-1600USB
Ürün Türü Ağ Adaptörü
CHIP Online Notu 85
Üretici Airlive
Teknik Detaylar
Bağlantı tipi USB
Standartlar 802.11 b\g
Bağlantı uyarı LED Yok
Boyut 93,5 x 26 x 11mm
OS Uyumluluğu Win. 2000, XP,Vista
Diğer USB uzatması

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

bu tarz ürünler zaten piyasada bulunmakta ama bu yeni ürünün wireless özelliğinin daha güçlü olup olmadığına göre değişir.

anteni kaç dbi bari onu yazsa kalitesini daha iyi anlayacağız...

Anten 2 dBi fakat daha güçlü antenler ile kolayca değiştirilebilir.

Bu ürünle 30 kullanılıcı 2 katlı bir sistem kurdum. 2 adet aynı markanın accespoint'ini kullandım ve sıfır hata. Mükemmel... Bundan sonra başka marka kullanacağımı sanmam. Büyük ve küçük sisteler için her türlü moller mevcut markanın. UTM cihazları bile var.

arkadaşlar o anten 4 veya 5 dbi anten wireless konusunda biraz tecrübem var :D hemen hemen hepsini kullandım diyebilirim :)

Sen de yorum yaz