AirTies Air 4310 incelemesi Ağ sorunlarını aşmanın en pratik çözümü.

CHIP ONLINE Notu
88
  • Kolay kurulum ve kullanım
  • Otomatik yazılım güncelleme
  • VLAN ve MSSID ile misafir ağı kurulumu
  • 300 Mbps olabilirdi.
Özetle

AirTies Air 4310 dediğimiz gibi arka odalarında bağlantı sorunu yaşayanlara ve mevcut kablolu ADSL modemini kablosuz ağa çevirmek isteyenlere hitap ediyor. Avuç içine sığabilecek tasarımı ürünü daha da başarılı kılıyor. Kurulum ve kullanım kolaylığı, daha da önemlisi piyasadaki tüm ağ ürünleriyle uyumlu çalışabilmesi de önemli bir avantaj.

Kablosuz ağınızdan istediğiniz verimi tam anlamıyla alamıyorsanız çareyi uzaklarda aramayın.

Avuç içine sığabilecek boyutlarda tasarlanmış olan AirTies Air 4310, ağ bağlantıları ile ilgili birçok sorunu tarihe karıştırmayı hedefliyor. Ürün aslında bir kablosuz tekrarlayıcı olarak geliştirilmiş olsa da birden fazla kullanım alanına sahip. Örneğin mevcut kablolu ADSL modeminizi AirTies Air 4310 kullanarak kablosuz hale getirebilirsiniz. Dahası arka odalara uzanmakta zorlanan sinyalleri güçlendirmek için de AirTies Air 4310'u görevlendirebilirsiniz. 802.11n teknolojisine sahip olan AirTies Air 4310 ile tanıştıktan sonra belki de şimdiye dek neden daha önce sahip olmadığınızı kendinize sorabilirsiniz.

AirTies MESH teknolojisine sahip olan ürün öncelikle betonerme yapılardaki sinyal kayıplarını sona erdirme görevini üstlenebiliyor. Evrensel tekrarlayıcı özelliği sayesinde mevcut modeminizin markası ya da modeli her ne olursa olsun kapsama alanını artırabilir ve sinyal sorunu yaşanan bölgelerdeki bağlantı sorunlarınızı çözebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece AirTies Air 4310'un bağlantılarını yaptıktan sonra üzerindeki WPS tuşuna basmaktan ibaret. 802.11b / g cihazlarla da uyumlu olarak çalışabilen AirTies Air 4310'un hız desteği teorik olarak 150 Mbps. Boyutlarına göre oldukça üstün bir performans sergilediğini söyleyebilmek mümkün. Antenlerin gövde içine gömülmüş olması da artı bir yön.

AirTies Air 4310'un aynı zamanda bir kablosuz erişim noktası olduğunu dile getirmiştik. Mevcut kablolu ADSL modeminize AirTies Air 4310'u bağlayarak tüm bağlantınızı kablosuz hale getirebilirsiniz. Yayın frekansı olarak 2.4 GHz destekleniyor ve tabletlerden taşınabilir bilgisayarlara kadar tüm cihazlara ihtiyaç duyacağı bağlantı sağlanabiliyor. Ürünün bir diğer özelliği de misafirleriniz için ayrıca bir ağ kurulumuna olanak tanıması. Çoklu SSID özelliği ile misafirleriniz sadece internete bağlanabilecek şekilde ağ bağlantısı kurabiliyor ve ev ya da işyerinizdeki bilgisayarlara erişim sağlayamıyor. Oldukça akıllı bir ürün olan AirTies Air 4310'un algılama özellikleri de hayatı kolaylaştıracak türden. Ağınızda yapılan tüm değişiklikler AirTies Air 4310 tarafından algılanıyor ve ikinci bir ayar yapmaya gerek kalmıyor. Firmware güncellemesi gibi önemli adımlar da cihaz tarafından otomatik olarak gerçekleştirilebiliyor.

AirTies Air 4310 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli AirTies Air 4310
Ürün Türü Erişim Noktası
CHIP Online Notu 88
Üretici AirTies
Firma AirTies     (212) 318 62 00
Teknik Detaylar
Standart 802.11n
Hız 150 Mbps
Güvenlik WEP / WPA / WPA2
Boyutlar 90 x 70 x 20 mm
Çıkış Gücü 20 dBm

Alternatifleri

Benzerleri elbette var ancak görevlerini yerine getirebilme gücü açısından AirTies Air 4310 oldukça başarılı bir ürün.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Detay da yazdığı gibi öyle düğmesine basarak ayar yapılmıyor. Desteği aradığımda 3-4 adımdan oluşan ayarlar yapılması gerekiyor.

Ben evimde TTnet'in verdiği modemi kullanıyordum ancak arkadaki odada baglantım çok yavaştı, koridordaki bir prize AIR4310 taktım, kurulumu çok kolay oldu, şimdilik memnunum bir sinyal problemi yaşamıyorum artık. ama 300megabit olan versyonu var mı bu ürünün?

@17 Oca 2013 14:29 kurulumu nasıl başardın ya ben başaramadım bir türlü kablosuz bağlantı yapmak istiyorum ama olmuyo yardımcı olursan sevinirim ?

@20 Nisan 2014 21:07 bana yardımcı olun

AİRTİES KURDUKTAN SONRA ŞİFRELENDİREBİLİYORMUYUZ*

aslında eğer ürün airties ve eski bir cihaz değilse sadece airtouch tuşana basarak kablosuz çekme sorununuz berteraf olur.

ben aldim ilk seferde ayarlarını yaptım ancak kapatıp actıkta sonra takıldı defalarca ugrastıktan sonra calıstı .1 gun sonra tekrar actıgımda calısmadı takılıp kalıyor. konsept olarak cok harika bir cihaz, dreambox icin lan uzerinden kablosuz aga dahil etmek icin almistim aynı zamandada oda içindeki cihazlar için kablosuz erişim noktası olarak işlevde gorüyor.

iphone 5 s cihazım normal kablasuz modemlere bağlanıyo ancak 4310 a bağlanamıyor sebebi nedir

kablosuz olarak modeme bağlanmada Kurulumu basit fakat çok fazla hız düşümü var ... tabiki modemden ona bir ethernet kablosu çekerseniz sorun yok.Ama düşünün kablolardan kurtulmak isteyenler için tam bir felaket...

bende airteys 4310 çalıştıramıyorum

pek güçlü sinyale sahip değil arada bir oda varken bile zayıf çekiyor bu cihazla..ayrıca laptop ve telefonlarla sorunsuz bağlanırken LG smart tv her açtığımda cihazı görüyor fakat wpc tuşuna basmadan bağlanmıyor...

Sen de yorum yaz

Turhost