AirTies Air 4400 incelemesi Arka odalarda bağlantı sorununa son!

CHIP ONLINE Notu
93
  • Kolay kurulum ve kullanım
  • 300 Mbps hız desteği
Özetle

AirTies Air 4400, günümüzde herkese hitap eden bir ürün değil. Mevcut bir kablosuz ağ sisteminiz varsa ve kablosuz modeminizden uzakta kalan odalarda sıkıntı yaşıyorsanız çözüm seçeneklerinden birisi. Kolay kurulup kullanılabilmesiyle oldukça başarılı olduğu söylenebilir. 802.11n ve özellikle 300 Mbps desteklemesi önemli bir detay.

Kablosuz modeminizin markası her ne olursa olsun, kablosuz ağınızı kolayca genişletin.

Günümüzdeki kablosuz modemler standart yapıdaki evlere göre geliştiriyorlar ve hemen hemen her modem ek bir kablosuz alan genişleticiye gerek duyulmadan evin veya ofisin en arka odalarına dahi sinyal gönderebiliyor. Ancak yapı standartları, oda sayıları ve duvarlar arasındaki mesafeler değişebilir değerler olduğundan bazen çözümlerin yetersiz gelebildiğinden söz edebilmek mümkün. Üreticiler her ne kadar birden fazla antene sahip olan kablosuz modemlerle durumun üstesinden gelecek çözümlere yöneldiyse de mevcut bir düzene sahip olanlar için de pratik şekilde kurulup kullanılabilecek seçenekler var. AirTies'ın geliştirmiş olduğu Air 4400, bahsettiğimiz gruba giriyor. Eğer evinizin veya ofisinizin arka odalarına kablosuz modeminizden sinyaller ulaşmıyorsa AirTies Air 4400 ile birkaç dakikada sorunları tarih edebilirsiniz.

AirTies Air 4400, 802.11n teknolojisine destek veriyor. Teorik olarak günümüzde en çok karşımıza çıkan hız değerlerinden biri olan 300 Mbps'in desteklendiği belirtiliyor. Ürünün boyutları oldukça küçük (85 x 85 x 25 mm) olduğundan ve herhangi bir fiziksel dış anten bulunmadığından rahatsız edici bir görünüm oluşturmaması önemli bir artı. İsteğe bağlı olarak AirTies Air 4400'ün duvara asılarak kullanılabilmesi de mümkün. Evrensel tekrarlayıcı özelliği sayesinde ürünün her marka ve model kablosuz modemle uyumlu çalışabilmesi mümkün. Cihazın üzerinde bulunan AirTouch tuşu ile yapılandırmalar bahsi geçen işlemleri daha önce hiç yapmamış olan kullanıcılar için bile oldukça basit.  Ek olarak diğer özellikler sayesinde kablolu ağınızı kablosuz hale getirebilir veya kablosuz sinyallerden aldığınız bağlantıyı kablolu halde cihazlarınıza aktarabilirsiniz.

AirTies Air 4400 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli AirTies Air 4400
Ürün Türü Menzil Genişletici
CHIP Online Notu 93
Üretici AirTies
Firma AirTies     (212) 318 62 00
Teknik Detaylar
Standart 802.11n
Hız 300 Mbps
Ethernet 1 x 100 Mbps
Boyutlar 85 x 85 x 25 mm
Ağırlık 95 gram

Alternatifleri

Piyasada birçok benzer modelin olduğundan bahsedebilmek mümkün ancak AirTies Air 4400 başarılı seçeneklerin arasında kendisini gösteriyor. Günümüzde standartlar çerçevesinde sayılabilecek tüm ev ve ofislerin bağlantı sorununu çözmek adına fazlasıyla yeterli.

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

daha iyisi hangisi?

DAHA IYISI AIRTIES AIR4742. 4 ADET GB ETHERNET PORT, 2 USB PORT, 600MB + 300MBPS KABLOSUZ HIZ, AYNI ANDA HEM 2.4GHZ, HEM 5GHZ KABLOSUZ YAYIN, COK ACAIP BIR URUN

Teşekkürler

Yeni aldım. Çekmeyen bölgeyle modem arasında, oldukça makul bi yere koydum. Full çekiyo ancak internet hızı yavaş. Anlam veremedim. 1080p video izlerken çok sık yüklenme bekliyorum. Sadece kenarda gözüken çubuk sayısı arttı gibi. Hız aynı

Modem TP Link 1582 Aİrtes 4400 ile sinyal'i güçlendireyim diye aldım. ekrada full göz ükmesina rağmen hızda değiçim yok. yani para boşa gitti..

abe pin nerde yazıto giremiyom

evet bu pini nerden bulacaz? cihazin altinda falan da yazmiyo

@18 Oca 2014 23:01 pin nereden bulabiliriz ürün üzerinde yazmıyor

Hiç bir degisiklik olmadı

Ben yeni aldim arasında 5 metrelik mesafede sinyal gücu 3 diş tavsiye etmiyorum

Sen de yorum yaz