Akasa Libra Dizüstü Soğutucu incelemesi Dizüstünde serinlik

Dizüstü bilgisayarınızı sıcaklardan koruyan için Akasa Libra'ya göz atıyoruz.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Başarılı soğutma
  • USB'den güç alma
  • Ağır
Yaz aylarında küresel ısınmanın da etkisiyle hava sıcaklığı çok yüksek değerlere ulaşabiliyor. Bu sıcaklıklar sadece masaüstü bilgisayarınız için değil, dizüstü bilgisayarınız içinde büyük tehlike oluşturuyor. Özellikle dizüstü bilgisayarınızı dışarıda kullanmak zorunda kalıyorsanız, yanınızda bir dizüstü soğutucusu taşımanız gerekli. Soğutma çözümleri ile ön plana çıkan Akasa, dizüstü bilgisayarlar için geliştirdiği yeni Libra modeli ile bu alanda yeni bir ürünü daha kullanıcılara sunuyor. Üzerinde iki adet 7 cm fan ile gelen ürün, etkin bir soğutma sağlıyor. Gerekli enerjiyi USB port'undan alan ürünün üzerinde ayrıca bir de açma kapama tuşu bulunuyor. Fakat ürünün enerjiyi USB portundan alması dizüstü bilgisayarınızın bataryasının çabuk bitmesine neden olabilir. Normal kullanımda fanları devreye sokmasanız da ürünün dizüstü ile yerden temasını kesmesi sayesinde pasif soğutması etkili oluyor. Libra'nın üst kısmının bütünüyle alüminyum olması ise soğutma açısından bir başka avantaj. Ağırlığı 720 gram olan soğutucuyu, dizüstü bilgisayarınızla birlikte taşımak ise biraz zor olabilir. Ayrıca üzerinde bir adet de fazladan USB portu olduğunu belirtelim.SONUÇ: Her ne kadar ağırlığı 720 gram olsa da, akasa Libra, onca para verip aldığınız dizüstü bilgisayarınız için gerekli bir bileşen.
Özetle

-

Akasa Libra Dizüstü Soğutucu Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Akasa Libra Dizüstü Soğutucu
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 68
Üretici Akasa
Teknik Detaylar
Boyut 15,4 inç
Soğutma Aktif
Fanlar 2 x 70 x 70 x 15 mm
Güç girişi USB DC 5V
Malzeme Alüminyum
Giriş çıkışlar 2 X USB

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Fan fazlasıyla hızlı gürültü cıkabilecek bi seviyede calısıyor..Hava Akım gücü COK düsük,genelde sadece arka tarafı sogutabiliyor ve tabana etkili bi sogutma yapmıyor..Kesinlikle tavsiye etmiyorum...
Sahsen kullanmış biri olarak Başarılı Sogutma cümlesi cok yanlış..Eger 50 derece ise ancak 48-49 yapabiliyor...
Akasa NBC-02 bile mükemmel olmasada bu üründen cok daha iyi!!!

bu konuda bir numara ZALMAN NC1000 VE 2000 serisidir. hp pavillon serisi laptopumda kullanıyorum. tasarım,malzeme ve performans çok iyi. çok memnunum. herkese tavsiye ederim.yalnız fiyatı diğerlerine göre pahalıdır. nekadar ekmek,okadar köfte.

Sen de yorum yaz