Apple MacBook Z0FUQ incelemesi Apple Şıklığı

Performansı kadar tasarımıyla da ön plana çıkıyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Alüminyum kasa
  • Yüksek taşınabilirlik
  • Türkçe klavye desteği yok
Test Merkezimizde Apple ürünlerini ağırlamak ayrı bir keyif. Hiç şüphesiz performansı kadar tasarımıyla da ön plana çıkan markanın bu kez Macbook A1278 ürününü mercek altına aldık.13,3 inç ekranıyla hem kolayca taşınabilen hem de yeterli çalışma alanı sağlayan ürün bize iLife 09 ve iWork 09 yüklü olarak gönderildi. Hiç şüphesiz her iki üründe yazılım sayfalarımızın konusu olmasına karşın bu ürünle beraber kolayca kullanılabildiğini belirtmeliyiz. 2,5 saatlik bir pil ömrüne sahip olan ürün en azından bir adet USB yuvasına daha sahip olsaydı kullanım açısından daha çok olanak sunabilirdi. Macbook A1278, işletim sisteminin tüm avantajlarını kullanarak, video düzenlemeden ofis işlerine kadar birçok ihtiyacınızı rahatlıkla karşılayabilecek bir performansa sunuyor. Alüminyum kasası sayesinde darbelere karşı korumalı olmasının yanı sıra şık bir görünüm de sahip olan ürün 1280 x 800 çözünürlük destekleyen bir ekrana sahip. Bu yüzden bu üründen yüksek çözünürlükte bir oyun performansı beklemek yanlış olur. Fakat ürün tasarlanırken amaçlanan zaten bir oyun makinesi ortaya çıkartma olmadığından bu bir sorun teşkil etmiyor.
Özetle

Apple'ın şık çizgisinden şaşmayan ürün, hem iş hem de eğlence için son derece ideal bir platform olarak öne çıkıyor.

Apple MacBook Z0FUQ Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Apple MacBook Z0FUQ
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 68
Üretici Apple
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Mobile Core 2 Duo, 2 GHz
RAM 2048 MB DDR3
Sabit disk 160 GB
Ekran 13,3 inç, GeForce 9400M 256 MB RAM
Kasa yapısı Alüminyum
Diğer Bluetooh, 2 X USB yuvası

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Manyak alet..

ben kullanıyorum. gayet iyi bir cihaz (^_^)

ekmek kesilir mi bunla o kadar ince yani

Türkçe klavye desteği yok Türkiyede tr klavyeyle satılıyo tabikide her üründe bi kusur aranmasın çinden aldığınız bir üründen türkçe klavye beklemezsiniz heralde

hayalden öteye gidemiyor maalesef..

Bence apple beş para etmez ürünleri insaların gösteriş merakını kullanarak fahiş fiyatlara satıyor. Mac dizüstü alacağıma gider en kalitelisinden mac'in yarı fiyatına ( belki üçtebir) canavar gibi bir işletim sistemi dahil olmayan dizüstü alır ubuntuyuda kurar aslanlar gibi kullanırım. Deyinki şuyuda mac ten az kalır, gösteriş yapmaya çalışmaktan başka. Masaüstüme mac zaten yaklaşamaz, ona uygun oyun yazılım bulacağım diye hiiiiç uğraşamam.

Mac le windows u yanyana bi koysanız aradaki farkı o zaman hem siz hemde bütün türk milleti anlar.

Ya ne zaman bitecek şu MAC - Windows savaşı??? Ben henüz yeni bir MAC kullanıcısı olmama rağmen (3 yıl), ki Windows kullanıcı da olmama rağmen (Windows 3.1) MACINTOSH'a geçtiğimden beri aradaki farkı anladım. Bundan sonra kesinlikle MAC kullanıcısıyım. Bazı arkadaşlar demiş; "yok MAC sadece tasarım, yok MAC fos, yok MAC şöyle böyle..." Almak isteyen MAC alır, amlak istemeyen almaz. Neyin muhabbetini yapıyorsunuz uzun uzadıya, anlaşılmaz.

Hiç Mac Kullanmadım . . .
Ama En Azından Bir Kere Açıp\Kapatmayı İsterdim . . .

Ben MAC kullaniyorum 6 senedir ve benim hic sorunum yok. Cunku MAC'le design yapmak daha ileri techolojide. PC'lerde 3 yada 4 program aninda is yapmasi zor ama MAC'de bir sorun yasanmiyor.

bence mac kullanıcıları farklı insanlar gerçekten harika bi cihaz aslında apple nin yaptıgı cihazlar süper sadece ihtiyac olan seyler mevcut gereksiz hiçbirşey y ok cihazlarda sade ve sık ...herkese tavsiye ederim.

Sen de yorum yaz