Asus Eee PC 1002 HS incelemesi Asus Eee PC 1002 HS: Şık Tasarım

Asus bu ürünüyle netbookları profesyonel bir görünüşe büründürmüş.

Oynat Asus EEE PC1002HS ASUS bu ürünüyle, Netbookları oyuncak benzeri tasarımlarından kurtararak daha profesyonel bir görünüşe büründürmüş.
Windows XP işletim sistemine sahip olan ürün performans testlerimizde ortalamanın üstünde puanlar aldı.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Yüksek taşınabilirlik
  • Şık tasarım
  • Yüksek performans
Netbook pazarına ilk giren ve bu pazardaki liderliğini yeni ürünlerle pekiştiren Asus, bu kez Netbookları şirin ve minik dizüstü alternatifi olmaktan çıkartmış. 1002 HS'de plastik kasaya ve yuvarlak hatlara sahip bir tasarım yerine köşeli, metal kaplamalı ve daha profesyonel görünümlü bir tasarım kullanılmış. Ürünün 10 inçlik boyutu hiç şüphesiz çalışmak için daha geniş bir alan sağlıyor. Ürünün touchpad'i oldukça büyük ve kolay bir kullanıma sahip. Netbook'un sol üst tarafında bulunan bir tuşla 4 farklı mod arasında geçiş yaparak dilediğimiz zaman daha çok pil ömrü dilediğimiz zamanda performans elde edebiliyoruz. Ürünün çoklu kart okuyucusu arka tarafa alınmış ve sağ tarafı neredeyse atıl bırakılmış. 4 hücreli pile sahip olan üründe yaptığımız testlerde ortalama 3 saatlik bir pil ömrü tespit ettik. Bu Netbook'lar için kabul edilebilir bir rakam. Windows XP işletim sistemine sahip olan ürün performans testlerimizde ortalamanın üstünde puanlar aldı. Bu da ürünün ofis Microsoft Ofis programlarıyla yapacağınız işlerin altından kolayca kalkacağının bir göstergesi. Son olarak ürünün üzerinde 3 adet USB yuvası olduğunu da belirtelim.
Özetle

Asus bu ürünüyle, netbookları oyuncak benzeri tasarımlarından kurtararak daha profesyonel bir görünüşe büründürmüş.

Asus Eee PC 1002 HS Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Asus Eee PC 1002 HS
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 68
Üretici ASUS
Teknik Detaylar
İşlemci Intel Atom N270 1.6 GHz
RAM 1024 MB DDR2
Sabit Disk 160 GB 2,5 inç
Ekran 10 inç, Intel i945 GME
Boyut 264 x 181 x 27,6 mm
Ağırlık 1,2 kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

Fiyatlar hakkında da referans bilgi alsak

Çağrı TOPÇU

Bende ACER A150 AOA BK modeli var Netbooklarda 1 Numara

Asuslar çok sorun çıkartıyor notebooklarında durum bu acaba netbookları da mı böyledir
tüm arkadaşlarımın notebookları serviste sıra bekliyor
netbooklarında durum bu olmamalı

TÜM ARKADAŞLARININ NOTEBOOKLARI SERVİSTE SIRA BEKLİYORMUŞ, LAFA BAK YA.

işlemcisi n270 yani 1.6 GHZ hızında ve çok az enerji tüketiyor, beraberindeki anakartı henüz buna uyum sağlamadığı için ortalama 3.5 ile 4 saat pil ömrü var. Ülkemiz dışında satılmakta olan n280 Atom işlemci 1.66 GHZ hızında, bu oran çok az bir fark olsada ana kartı tamamen uyumlu ve 9.5 saat pil ömrü var, ayrıca en önemli özelliği Windows XP Home dışında Vista ve Windows7 ile mükemmel uyumu. Bence N270 Atom işlemcisi almaktansa aynı fiyata biraz sabredin mükemmelini alın, hatta yurtdışında tanıdığı olanlar hemen bir Asus Eee 1000HE ye sahip olabilirler. $399

Sen de yorum yaz