Asus O!Play Air HDP-R3 incelemesi Kablosuz ağ standart

Medya oynatıcı üreten firmalar kervanına katılan Asus, O!Play Air HDP-R3 ile ihtiyaçları karşılayabiliyor.

Oynat Asus O!Play Air HDP-R3 Medya oynatıcı üreten firmalar kervanına katılan Asus, O!Play Air HDP-R3 ile ihtiyaçları karşılayabiliyor.
Kutusunda HDMI kablosu ile geliyor.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
Görünen o ki ağ destekli çokluortam cihazları, HTPC'lerin sonu olacak. Bu küçük cihazlar HD çözünürlük, HDMI 1.3 arabirimi ve H.264/MKV desteği sunmalarıyla kullanıcıların ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılıyorlar.Asus'un O!Play Air HDP-R3 modeli de dahili kablosuz ağ desteği, şık kumandası ve estetik tasarımı ile bu çoklu ortam cihazları arasındaki yerini alıyor. Üzerinde biri eSata ile ortak toplamda iki adet USB portu olan ürün üç farklı kart okuyucu yuvası ile de beğenimizi kazandı. Gigabit Ethernet desteği ile ağda paylaştığınız dosyalarınıza erişebilen ve bunları bilgisayarınızdan oynatabilen O!Play Air, oynatma işleminden önce aktarım hızını ölçmeyi de ihmal etmiyor. Kutusunda HDMI kablosu ile gelen Asus'un diğer çoklu ortam cihazlarına göre torrent ve ISO desteği olmaması ise üzücü. Son olarak O!Play Air'in başarılı bir arabirimi mevcut ve sık sık firmware güncellemeleri ile yeni özellikler kazanıyor.
Özetle

Bazı özelliklerden yoksun olmasına karşın O!Play Air, kablosuz kulaklık desteği dahil sunabilen ve firmware ile sürekli gelişen bir ürün.

Asus O!Play Air HDP-R3 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Asus O!Play Air HDP-R3
Ürün Türü Medya Oynatıcı
CHIP Online Notu 68
Üretici ASUS
Teknik Detaylar
Görüntü çıkışı HDMI 1.3, Kompozit
Ses çıkışı Kompozit, Optik
Girişler 1 x USB2.0, 1 x eSATA/USB2.0
Ağ desteği RJ-45 LAN, 1x 802.11n
Kart okuyucu CF, SD+MMC, MS+MS Duo
Ölçüler 181.0mm x 125.3mm x 47.7mm

Alternatifleri

Torrent ve ISO desteği sunan Dark Media Mania veya Western Digital TV Live Asus'a iyi bir alternatif olabilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

WD live'ın bu ürüne aternatif olduğu söylenebilir ANCAAAAAK eğer elinizde benim gibi Z5500 dgital 5.1'iniz varsa WD LIVE'ın ses ve görüntü asenkronizasyon sorununu düşündüğünüzde (200ms-300ms ses önce görüntü sonra geliyor 5.1 opticte) asla bir alternatif değil. bence bu ürün NEFİS.

ben aldım ama çalıştıramadım pc ye taktığımda tanımıyor cihazda mı sorun var mu vardır acaba

Merhabalar
ben ürünü yaklaşık 6 aydır kullanıyorum.Kesinlikle WD ye göre mükemmel bir ürün özellikle türkçe altyazı desteği gayet iyi HD 1080p görüntüde mükemmel,ayrıca5,1 veya dts de hiçbir sorun yok.Media Player alacak arkadaşlara kesinlikle tavsiye ederim.Bana göre eksileri internet ayarları biraz zor, birkaç defa mkv filmleri oynatmadı ses geliyor ancak görüntü yok buda yeni mkv versiyonları ile alakalı olduğunu düşündüğüm bir durum,Güncelleme yapılınca çözüleceğini düşünüyorum.

Selam Bu üründen aldım fakat bir türlü wiralesle internete bağlanamadım.Yardımlarınızı bekliyorum

Bu üründe altyazının boyutunu ve rengini değiştirebiliyormuyuz acaba

@03 May 2013 11:18 evet değiştirebiliyorsun, youtube dan izleyebilirsin tanıtım ve test videolarını.

Sen de yorum yaz