Asus Rampage III Extreme incelemesi Asus Rampage III Extreme

CHIP ONLINE Notu
85
  • Editörün Seçimi
Özetle

Hız aşırtma konusuna yeni özellikleriyle farklı bir boyut getiren Asus, kaliteli bileşenleri ile en yüksek hızlarda dahi çok kararlı.

Hız aşırtma tutkunları için tasarlanmış bir anakart.

Asus'un Test Merkezi'mize konuk olan en üst model anakartı Rampage III Extreme, adından da anlaşılacağı üzere en uç performansı arayan kullanıcıları ve hız aşırtma tutkunlarını hedefliyor. Intel'in en son yonga seti X58 ile güçlendirilmiş olan kartın hem 4 yollu SLI hem de 4 yollu CrossFireX desteklemesi de hem oyuncular hem de yüksek hesaplama gücüne ihtiyaç duyanlar için büyük önem taşıyor. Yine üründe yer alan USB 3.0 ve SATA 6 Gb/s desteğiyle hem sabit disklerinizden hem de harici disklerinizden tam performans alabiliyorsunuz. Rampage III'ün en önemli özellikleri ise hız aşırtma konusunda ön plana çıkıyor. Yeni dijital VRM tasarımı, ROG Connect uzaktan kontrol ve Bluetooth ile hız aşırtma göz ardı edilemeyecek yenilikler. Öte yandan hız aşırma için tasarlanan anakartlarda yer alan voltaj ölçme noktaları da Rampage III'te unutulmamış. Son olarak hız aşırtma konusunda bilgisi olmayan kullanıcılar dahi CPU Level Up ile işlemcilerini hızlandırabilirler.

Asus Rampage III Extreme Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Asus Rampage III Extreme
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 85
Üretici ASUS
Teknik Detaylar
Soket: Intel LGA 1366
Yonga seti: Intel X58 / ICH10R
Bellek: 6 x DIMM,. 24 GB, DDR3 2200 (OC)
Slotlar: 4xPCIe 2.0 x16, 1xPCIe x4, 1 x PCI
Depolama: 6 x SATA II, 1 x eSATA, 2 x SATA III
Ses: 8 Kanal HD Codec

Alternatifleri

Rakip Gigabyte'ın X58A-UD9'u veya MSI'ın farklı ekran kartlarını birleştiren Big Bang Fuzion modeli de göz atılması gereken modeller.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

asus bu isten anliyor.

Arkadaşlar bu anakartta PCIe üzerinden boot özelliği varmı acaba ?

Diğer bir deyişle bu iki ürün birbiri ile uyumlumu ?

* asus rampage III extreme
* OCZ RevoDrive PCI-Express SSD

Sen de yorum yaz

Turhost