Asus Sabertooth X58 incelemesi Keskin dişli

Oynat Asus Sabertooth X58 Verimliliği artırırken sistem ısısını düşürmeye devam ediyor
CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Kaliteli bileşenleri ve hız aşırtmaya elverişli soğutmasının yanında en son teknolojileri destekleyen Sabertooth'un fiyatı da gayet uygun.

Verimliliği artırırken sistem ısısını düşürmeye devam ediyor

Asus'un en üst seviye bileşenler kullanarak üretmiş olduğu Sabertooth anakartı nihayetinde Test Merkezi'mize konuk oldu. Intel X58 yongasını kullanan üründe, USB 3.0 ve SATA 6 Gbps gibi artık her anakartta yer alan teknolojilerin yanında, özellikle hız aşırtma tutkunlarının dikkatini çekecek olan gelişmiş soğutma teknolojisi ve elektronik bileşenler yer alıyor. Öncelikle güney köprüsünü soğutmada seramik kullanan Asus, bu sayede daha düşük ısılar elde ederken daha yüksek kararlılık sunuyor. Yine bu anakarta özgü sadece işlemci ve bellek için değil, yonga seti için de değişken güç tasarımı kullanan Asus, verimliliği artırırken sistem ısısını düşürmeye devam ediyor. Firmanın yeni geliştirdiği bir teknoloji de MemOK adını taşıyor ve sisteme takılan her belleğin sorunsuz bir biçimde çalıştırılabilmesini amaçlıyor. Bu bağlamda bellek modülleriyle ilgili herhangi bir sorun olduğunda sadece MemOK tuşuna basmanız yeterli. Son olarak iki adet PCI Express 2.0 x16 slotuna sahip olan Sabertooth ile nVidia SLI veya AMD CrossFireX ekran kartı kombinasyonları da yapabilme mümkün iken kartta herhangi bir Lucid yongası yer almıyor.

Asus Sabertooth X58 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Asus Sabertooth X58
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 85
Üretici ASUS
Teknik Detaylar
Yonga seti Intel X58 / ICH10R
Soket Intel LGA 1366
Bellek desteği DDR3 1866 MHz
Slotlar 5 PCI Express slot
Depolama 2 x SATA 6.0 Gbps, 2 x USB 3.0
Garanti 5 Yıl

Okuyucu Yorumları

Toplam 6 Yorum

güzel kart hemen alacağım!

şundan 2 sene öncesine kadar anakartlarda seramik kullanılabileceğini aklına getiren varmıydı :o vaybe!

Gigabyte X58A-UD5 anakartımı satıp Asus Sabertooth X58 aldım.İyiki almışım,oldukça etkileyici görünümünün yanında çok stabil bir kart.Core i7 930 işlemcimi deneme amaçlı 200 bclock frekansı ile 4 ghz'e yükselttim,banamısın demedi ve yaptığım stabilite testlerini başarıyla makul ısılarda tamamladı.Fiyatı da oldukça uygun.Eksen bilgisayardan peşin olarak 409 TL'ye aldım.Herkese tavsiye ederim.5 sene garanti de tercih etmek için ayrıca bir neden diye düşünüyorum.

Kısmet olursa almayı düşünüyorum inşallah gerçekten güzel anakart

vatan dan aldim 990Fx AMD 1100T ile deneyecegim

Arkadaşlar ben aldım ön USB lerde sorun veriyor.

Sen de yorum yaz

Turhost