Asus T.U.F. Sabertooth Z77 incelemesi Asus T.U.F. Sabertooth Z77: Anakart

CHIP ONLINE Notu
89
  • Termal zırh ile ideal anakart soğutması
  • Kararlılık ve overclock
  • D-Sub ve DVI görüntü çıkışı yok
Özetle

Asus T.U.F. Sabertooth Z77 oldukça önemli bir ürün. Overclock ve sonrasındaki sistem kararlılığına dikkat ediyorsanız, özellikle termal zırhın etkisini yoğun bir şekilde hissedeceksiniz. Üretimde tercih edilen bileşenler ve firmanın sunduğu yazılımsal destekler ürünü birçok rakibi karşısında avantajlı bir konuma getiriyor. Rakiplerde bileşen kalitesi açısından aynı iddiaya sahip olan bir alternatif ne yazık ki yok.

Termal zırhı sayesinde, rakipleriyle kıyaslandığında en iyi soğutmalardan birini sağlıyor.

Asus'un dayanıklılık ve overclock odaklı geliştirilen The Ultimate Force (T.U.F.) serisinde bulunan Sabertooth Z77 modeli, sınıfının dikkat çekenlerinden biri olmayı başarıyor. Intel'in Z77 yonga setine sahip olan anakartta, en fazla dikkat çeken özellik termal zırh. Donanım bağlantı yuvaları dışındaki tüm anakart yüzeyi bir malzemeyle kaplı ve isteğe bağlı olarak kutudan gelen iki adet 34 mm çapındaki fan ile bileşenler üzerinde etkili bir soğutma sağlayabilirsiniz. Önemli detaylardan bir diğeri de kart ve bellek yuvaları için koruyucu kapakların geliyor olması. Yapılan testlere göre anakartın benzer yonga setli rakiplerinden 10 derece daha serin çalıştığı ifade ediliyor ve böylece overclock denemelerinde çok daha üstün sonuçlar elde etmenin önü açılıyor. PCI Express 3.0 desteği ile yeni nesil sistemler için de önemli temellerden biri olan Asus T.U.F. Sabertooth Z77'de görüntü çıkışı olarak sadece HDMI ve DisplayPort var. Ayrıca çoklu grafik kartı teknolojileri olan AMD CrossFireX ve NVIDIA SLI'ın kullanılabilmesi de mümkün.

Asus T.U.F. Sabertooth Z77 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Asus T.U.F. Sabertooth Z77
Ürün Türü Anakart
CHIP Online Notu 89
Üretici ASUS
Teknik Detaylar
DESTEK Intel LGA 1155
YONGA SETİ Intel Z77
BELLEK 4 x DDR3 1866 MHz
ARKA PANEL 4 x USB 2.0, 2 x eSATA, 4 x USB 3.0, 1 x HDMI, 1 x DisplayPort, ses (analog)
YAPI ATX

Okuyucu Yorumları

Toplam 7 Yorum

mğkemmel 1 anakarat diyebilirim

Asus mu aman kardeşim, en iyisinin ben ... Mübarekler Döver biçer gibi gürültü makinası üretiyorlar .. Bunun 2-3 yıl öncesi teknoloji ile üretilen herhangi bir gigabyte anakart bu anakrttan iyidir, sağlamdır, sessizdir..

Kareşim Artık Asus Kadar Kaliteli Anakart Yok En Sessizi Adamlar Değiştirdi

Anakart hakkında sesli yada sessiz şeçlinde yorumn yapanlar mümkünse ömrünüzün kalan kısmında yorum yazmayın.

Harbiden Anakart ile sesin ne alakası var :",Ben de sıkı bir asusçu oldum son zamanlarda gerçekten çok iyi..

1- Bu anakartın içinde anakartın termal soğutması üzerine takılabilen 2 adet minik fan çıkmakta arkadaş bu fanlar için sessizdir veya çok seslidir demiş olabilir. 2-bu ve diğer anakartlarda olduğu gibi kart üzerinde entegre ses çipi ve kontrolleri bulunur bunun anakart üzerinde olmasının bazı olumsuz sonuçları olabiliyor seste parazitler dip gürültüsü v.b bunada bazı insanların dediği gibi gürültülüdür diyebiliriz ve arkadaş bunuda kastetmiş olabilir 3-arkadaş gerçektende tüm kasadan gelen sesin kaynağını anakart diye biliyordur ki buda bilgi işlem teknolojilerinden zerre anlamadığını gösterir çünkü kasa sesinin kaynağı fanlardır bu fanlar ekran kartında,işlemci üzerinde doğrudan üflemek ve kasa dahilindekilerde kasa içine hava almak ve havayı tahliye etmekle görevlidir bu fanların sayısı dönüş hızı ile kaliteli,büyük ve yağlı,temiz olması sesin o derece az olacağı anlamına gelir bunun anakartla ilgisi sadece fan dönüş hızlarını azaltıp artırabilmek için anakart üzerindeki fan girişlerine takıp bir miktar kontrol edebilmektir bu durumda tüm anakartlarda vardır aynı şeydir burada iyi yada kötü olunabilecek bi durum yoktur. bu arada anakart intel z77 çipsetli anakartların en iyisidir ivy ve sandy bridge i5,i7 alacaklar gönül rahatlığı ile alabilirler doğal hızı 1600hmz olan cl9 u geçmeyen ve voltaj değer 1.5v olan ddr3 lerden başka bi ram takmayın çift kanal ve xmp sertfikalı olsunlar en az 16gb(ne azı ne çoku)

Gıgabyte ana kart modellerinde bana bu kartla kıyaslayabileceğin bir model söylermisin bu kart gerçekten harika bir sunum olumsuz hiç bir yanı yok soğutma sistemi oldukça iyi overclok yapanlara önerebilirim

Sen de yorum yaz

Turhost