Asus Zenbook Prime incelemesi Asus Zenbook Prime: Dizüstü Bilgisayar

Full HD ekranlı ilk Ultrabook

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
90

Ultrabook'ların tıpkı bir zamanların netbook'ları gibi birbirine donanımsal olarak
benzediği kesin. Üreticiler bazen bellek miktarları ve depolama seçenekleri üzerinde oynayabiliyorlar ancak temel özelliklerin hiçbiri değişmiyor. Asus ise multimedya çağının olmazsa olmaz özelliklerinden biri olan Full HD çözünürlükte bir ekranı ZENBOOK Prime adını verdiği modeline entegre etmeyi başararak farkını ortaya koyuyor. Asus ZENBOOK Prime aynı zamanda "güçlü" olarak nitelendirilebilecek bir donanıma sahip. Düşük voltaja ihtiyaç duyan Core i7 3517U işlemci çift ve 1.9 GHz frekansta çalışıyor. Tek çekirdek odaklı uygulamalarda 3.0 GHz'e kadar artış sağlayarak performası yükseltiyor. 

 

Özetle

Oldukça kaliteli bir malzemeden üretilmiş ve zerafet konusunda iddialı bir gövdeye sahip olan ürünün ekran büyüklüğü 13.3 inç ve ağırlığı sadece 1,3 kg. Asus ZENBOOK Prime birkaç ortalı bir defterden daha kolay taşınıyor. Yeterli miktarda sistem belleği ve yüksek performanslı SSD de bahsedilmesi gereken özelliklerden.

Asus Zenbook Prime Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Asus Zenbook Prime
Ürün Türü Notebook
CHIP Online Notu 90
Üretici ASUS
Teknik Detaylar
İŞLEMCİ Intel Core i7 3517U (1.9 GHz)
BELLEK 4 GB (1600 MHz)
EKRAN 13.3 inç (1920 x 1080)
DEPOLAMA 256 GB SSD
İŞLETİM SİSTEMİ Microsoft Win.7 Home Pre.

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

Günlerdir bu ürünü inceliyordum. Chip tarafından incelenmesi isabet oldu. Kararımı verdim,kesinlikle alacağım.

Açıkçası daha fazla detay isterdim; ürünün sağlamlığı; çalışması adına ekran kartı ram işlemci 3lüsünün performans ortalamaları; pil ömrü; evet özellikleri yüksek ama test programlarından kaç puan alır ; win7 derecelendirmesi nedir; bu bilgilerle daha iyi anlamamız sağlanır.

Sen de yorum yaz