Avea SmartBand incelemesi Avea SmartBand'i kolumuza taktık.

CHIP ONLINE Notu
86
  • Kullanım (%30)85
  • Tasarım (%20)88
  • Özellikler (%30)84
  • Fiyat / Performans (%20)90
  • Konforlu tasarım
  • Rahat kullanım
  • Fonksiyonel
  • Pil ömrü daha uzun olabilirdi
  • Kalp sensörü yok
Özetle

Avea SmartBand, bu alandaki pek çok akıllı bileklik gibi işlevsel ve kullanışlı bir bileklik. Rakipleriyle kıyaslandığında fark yarattığını söyleyemeyiz, ancak güzel bir ürün olmuş. Genel kullanımıyla beğendiğimizi söyleyebiliriz.

Avea SmartBand'ın fiyatı ise 139 TL civarında.

Kimler Almalı

Avea SmartBand, akıllı bileklik satın almak isteyen her kullanıcı tarafından incelenebilir.

Avea'nın yeni akıllı bilekliği Avea SmartBand'i kolumuza taktık.

Giyilebilir teknolojiler günümüzde yoluna son sürat devam ediyor. Bu anlamda 2014 oldukça bereketli bir yıl oldu. Akıllı saatlerden bazı özellikleri alarak ve üzerine yeni özellikler ekleyerek bileğimizdeki yerini alan akıllı bilekliklere bir örnek de geçtiğimiz günlerde Avea'dan geldi. Yaşam tarzını kontrol altında tutmak ve hareketli bir yaşama ayak uydurmak üzere tasarlanan Avea'nın bilekliği SmartBand, gün boyu kaydedilen aktivite bilgilerini cep telefonu uygulaması yoluyla size ulaştırıyor. Peki, bileklik detaylarında ne gibi özellikler barındırıyor; şimdi yakından inceleyelim.

Özellikle sporseverlere hitap eden Avea SmartBand, öte yandan günlük ne kadar yürüdüğünü, ne kadar kalori yaktığını veya gece ne kadar uyuduğunu merak edenler için de kullanışlı olabilecek bir bileklik. Üzerinde herhangi bir ekran bulundurmayan, onun yerine ışıklı LED'ler ile bilgileri ifade eden Avea SmartBand, bu görünümüyle şık. Bu yöntemi tercih eden farklı ürünler de görmüştük elbette. Buna Nike'ın FuelBand'ini örnek olarak verebiliriz.

Avea SmartBand'in üzerinde yalnızca bir buton bulunuyor. Bu butona basarak adım adım LED panelde sırasıyla saat, adım, mesafe, kalori ve hedef bilgilerini görüntüleyebiliyorsunuz. Ayrıca hemen iç kısmında bir devre paneli bulunduran bileklik, kutu içeriğinde sunduğu bir dock istasyonu vasıtasıyla buradan şarj edilebiliyor.

Aktif yaşam için

Avea SmartBand'i çalıştırmak için ilk yapmanız gereken iOS veya Android tabanlı cep telefonunuza Avea Smartband uygulamasını indirmek. Bu işlemin ardından bilekliği hızlıca cep telefonunuzla senkronize edebiliyorsunuz. Herhangi bir senkronize sorunu yaşatmayan cihaz, Bluetooth 4.0 yoluyla bağlantı kuruyor.

Bağlantının kurulmasının ardından artık Avea SmartBand sizin aktivitelerinizi inceleyerek bilgileri telefondaki uygulamaya gönderecek. Uygulamanın kullanımını da gayet beğendik. Ayrıca tasarım olarak da oldukça şık. Uygulamayı kullanarak kendinize adım, kalori ve uyku hedefleri belirleyebileceğinizi de söyleyelim.

Avea SmartBand, uyku takibi de yapabiliyor. Ancak bunun için yatmadan önce bilekliğin üzerindeki butona çift tıklayarak uyku moduna almanız gerekli. Bir alarm uygulamasını da sunan Avea SmartBand, isterseniz sabah belirleyeceğiniz bir saatte sizi titreşimle uyandırabiliyor.

Avea SmartBand'ın pil ömrü ise yaklaşık 7 güne kadar uzayabiliyor. Fakat üzerinde bir ekran bulundurmadığı düşünüldüğünde bu sürenin daha uzun olmasını beklerdik. Zira bileklikler arasında ekranlı olan bazı örnekler de aşağı yukarı aynı süreyi bizlere sunabiliyor.

Avea SmartBand Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Avea SmartBand
Ürün Türü Akıllı Bileklik
CHIP Online Notu 86
Üretici Avea
Firma Avea İletişim Hizm. A.Ş.     (212) 460 10 27
Teknik Detaylar
Ekran LED
Uyumluluk Android 4.3+, iOS 7.0
Pil Ömrü 7 güne kadar
Bağlantılar Bluetooth 4.0
Boyutlar 72 x 59 x 17 mm
Ağırlık 21 gr

Alternatifleri

Avea SmartBand'e alternatif olarak yine diğer bir operatörün akıllı bilekliği olan Turkcell T-Fit'i gösterebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 11 Yorum

Kalp sensörü yok mu ? Kötü olmuş su geçirmez mi? Havuzda yüzersem bozulur mu? İos uygulamasının adı ne

bende garmin markasindan var vivosmart 150 avroya aldim,

Mesaaj veya çağrı geldiğin de titreşim özelliği ile bizi uyarıyor mu?

ya arkadaş günümüzde bir ton elektronik cihaz var radyasyon diyip kendilerini yırtıyorlar zaten cep telefonu yetiyorda artıyor nedir bu yani

Cihaz iyi performans veriyor. Anlık adımları ve hedefi gösteriyor. Saati gösteriyor. 8 gün kullandım hala yarım batarya gösteriyor. Problemleri de var. Telefon yazılımı geliştirilmeli. Hem IOS hem Android desteği var ama sadece eşleştirilen cihazla. Bilgiler telefonda tutuluyor. Iki cihaz varsa ikisiyle de eleştirilmesi gerekiyor. Bilgiler de eleştirildiği andaki bilgiler olarak kalıyor. Bir mail hesabıyla internet üzerinden güncellenebilir olsa her cihaz son eşleştirmedeki bilgilere ulaşabilir. Yazılımın da sorunları var. Grafikler küçük. Dakika ayrıntısı yok. Adımlar saat Başlarında yapılmış gibi gösteriyor. Koşarsanız koştu diye algılamıyor. Faaliyetler 2400 itibariyle başlayıp, sonraki 2400e kadar grafiklerle gösteriliyor. Uyku gece 2400 ten önce ve sonrası için tutuluyor. Günlük uyku önceki gece yarısıyla bir sonraki gece yarısına kadarki miktarın toplamı olarak hesaplıyor. Uyku iki Parça, dün gecenin Yarısı Artı bu gecenin ilk Yarısı. Bu nasıl uyku takibi. Diyorsanız bu paraya bu kadar hizmet, bu yorumlardan sonra bunu kimse almaz. Ben de satarım birine veya oğluma veririm, veya atarım gider. Bir firma sonra satamayacağı bir ürünü ucuz diye piyasaya sürüp sonra neden başaramadık der mi?

@08 Mart 2015 22:10 Merhaba, bileklik kaydettigi gunluk aktiviteyi gece 12den sonra siliyor mu?

google playde uygulaması yok hala ürün satıyorlar saçmalıktan başka bişey değil cihaz elimizde kaldı

Ya aldik bu avea smartband i bugun uygulamasi yok bosunami aldik bi yardimci olun bana arkdaslar ya

Avea turk telekom olunca playdan SmartBand uygulaması gitti cihaz hiç bi işe yaramıyor o uygulama ile saat ayarını otomatik yapıyordu uygulama gidince saatide ayarlayamiyorum birde suya dayaniklimi bu kullanım kılavuzunda yazmıyor

İphoneda uygulamayı bulan varmı saatini bile ayarlayamadık

Bunu nasil sıfırlayabiliriz

Sen de yorum yaz