Axle 9800 GT incelemesi Yeni 9800 GT

Yeni özelliklerine rağmen 8800 GT'den çok farkı olmaması ve düşük fiyat/performans oranı ile geride kalıyor.

Oynat Axle 9800 GT - Ekran Kartı 9800 GT sunduğu yeni özelliklere rağmen 8800 GT'den çok farkı olmaması ve düşük fiyat/performans oranı ile geride kalıyor.
Kartın en başarılı özelliği özel soğutma sistemi.
CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Özel soğutma
  • Hybrid Power yok
  • Düşük fiyat/performans
Axle'ın yeni 9800 GT ekran kartı bu ay Test Merkezi'mizi ziyaret eden bir başka ekran kartı. 9800 GT adını duyan kullanıcıların aklına gelen ilk soru, doğal olarak bu kartın 8800 GT'den ne farkı olduğu yönünde. 8800 GT ile aynı grafik yongasına sahip olan ürünün sırasıyla farklarına göz atıyoruz.Öncelikle PureVideo HD desteği dikkatimizi çekiyor. Bu özellik sayesinde HD videoları izlerken bütün yükü işlemciden alarak gerekli hesaplamaları kendisi yapıyor. Bu sayede sistemin yükü azaltılmış oluyor. Bu özellik aynı zamanda daha düşük güç tüketimi ve daha iyi bir görüntü kalitesi ile sonuçlanıyor. Yine dinamik kontrast özelliğinin yanında renkleri daha iyi bir biçimde ayarlayan ve görüntünün daha canlı olmasının sağlayan Color Tone özelliği de PureVideo HD ile gelen bir başka özellik. 9800 GT'deki bir başka yenilik iseHybridPower. Bu teknoloji sayesinde, destekleyen anakartlardaki bütünleşik grafik işlemciler ile 9800 GT eş zamanlı olarak çalışarak performansı arttırabiliyor. Fakat bu özelliğin Axle'da olamamasını olumsuz karşıladık. Kartın en başarılı özelliği özel soğutma sistemi. Fiyat uygun gibi görünse de performansı o kadar yüksek değil.
Özetle

9800 GT sunduğu yeni özelliklere rağmen 8800 GT'den çok farkı olmaması ve düşük fiyat/performans oranı ile geride kalıyor.

Axle 9800 GT Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Axle 9800 GT
Ürün Türü Ekran Kartı
CHIP Online Notu 68
Üretici Axle
Teknik Detaylar
Grafik işlemci G92
Bellek tipi GDDR 3
Bellek arayüzü 256 bit
Güç girişi 1 X 6 pin
Soğutma Aktif
Giriş çıkışlar 2 X DVI, video

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bu donanım inceleme konusunda chip çok geride
bu kart çıkalı aylar oluyor bu kartın incelemesi çok anlamsız
güncel donanımları sıcağı sıcağına incelemesini bekleriz
mesela core i7

axle hicbir urunu alınmaz cok dandik

katılıyorum arkadasa olumsuz oy veren sahıs sanırım. chip çalısanı:)

axle alıp paramı sokaga atacak kadar kerizdegilim dilenciye verip hayır yaparım daha iyi hicyoktan dua alırım.

bu anakart sadece dos programlarını çalıştırabilir bence

Axle ürünlerinde BireBir Değişim garantisi var. Ürünle alakalı bir sıkıntınız olması durumunda böyle bir şık olması, bence oldukça iyi puan kazandırıyor markaya.

Ben şu anda kullanıyorum çok memnunum. Fiyatına göre çok kaliteli bir ürün.

arkadaşımızın biri "bu anakart sadece dos programlarını çalıştırabilir bence" demiş. ortada anakart falan yok resimdeki aygıt [Axle 9800 GT] bilginize.
bu arada şu an pc'mde takılı bulunmakta ürün.
nfs undercover cod 5 falan cok rahat yüksek detaylarda oynayabiliyorum. fps değerleri tatmin edici düzeylerde . almayı düşünen arkadaşlara tavsiye ederim.İsmni pek duymamış olabilirsini ancak gerçekten sağlam bir firma. müşteri memnuniyeti üzerine kurulmuş satış prensipleri bence + puan kazandırıyor firmaya. teşekkürler.

ya arkadaşlar çok zorda kaldım axle 9800 gt 1gb 256 mb bit ekran kartı var elimde oyunlara gırdımde oyun donup kalıyo ne yapmam lazım.lutfen yardımm edinnn

bende de aynısı var gayet memnunum son oyunların hepsini oynuyorum black ops modern war 3 crysis 2 needforspeedrun şuan fiyatıda uygun tabi 30 40 TL daha fazle verip daha iyisinide alabilirsiniz.

Sen de yorum yaz