Aztech WL851USB incelemesi Kablosuz hız

Oynat Aztech WL851USB Eski dizüstü bilgisayarınıza veya masaüstü PC'nize kablosuz ağ yeteneği kazandırıp kablo karmaşasına son vermek için tercih edilebilir.
Kaliteli ve uzun USB kablosu ise çok başarılı.
CHIP ONLINE Notu
68
  • 802.11n ile 270 Mbit
  • Uzun USB Kablo
  • Büyük boyutlar
Özetle

Eski dizüstü bilgisayarınıza veya masaüstü PC'nize kablosuz ağ yeteneği kazandırıp kablo karmaşasına son vermek için tercih edilebilir.

802.11n teknolojisine geçiş için alternatif bir ürün.

Albim tarafından test merkezimize gönderilen Aztech WL851USB bu ay incelediğimiz ikinci N destekli USB adaptör. Ürünü incelemeye başladığımızda ilk olarak ZyXEL'den daha büyük boyutlara sahip olduğunu görüyoruz. Ürünün işletim sistemimize taktıktan sonra her ne kadar Windows 7 sürücüsünü otomatik olarak yüklemese de CD içerisindeki Setup programını çalıştırarak sürücüyü yüklemeye başlıyoruz. Microsoft tarafından imzalanmammış olan bu sürücüyü kurmak için ufak bir uyarı penceresinde kurulama devam et demeniz gerekiyor. Sürücü kurulduktan sonra sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlayan ürün, yaptığımız ilk testlerde boyutuna karşın düşük bir kapsama alanı sunuyor. Burada ZyXEL ile aynı performansı sunan ürün benzer şekilde dizüstü bilgisayarımızın dâhili kablosuz ağ adaptöründen daha az sayıda kablosuz ağ tespit ediyor. Ürünün boyutlarına göre üzerinde ek bir anten girişi olabilirdi ki bu da çekim alanını artıracaktı. Hem kutu içeriğinde hem de CD'de Türkçe kullanma kılavuzu bulunamayan ürünü kurmak bazı kullanıcılar için zor olabilir. Öte yandan ürünle gelen kaliteli ve uzun USB kablosu ise çok başarılı.

Aztech WL851USB Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Aztech WL851USB
Ürün Türü Ağ Adaptörü
CHIP Online Notu 68
Üretici Aztech
Teknik Detaylar
Arabirim USB 2.0
Kablosuz standardı IEEE 802.11b/g/n 11/54/270 Mbps
Frekans aralığı 2.4~2.4835GHz
Boyutlar ve ağırlık 93.5(G)x26(K)x11mm(U), 23g
Güvenlik WEP, WPA, WPA2
İşletim Sistemi Windows 2000 / XP / Vista32/ Vista 64

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

glz bir ürün

Sen de yorum yaz

Turhost