Bose Soundlink Micro İnceleme

İster içeride ister dışarıda kullanabileceğiniz Bose Soundlink Micro Bluetooth hoparlörü inceledik.

CHIP Online Notu 83
  • Ses
  • Tasarım
  • Kolay taşıma
  • Temiz telefon görüşme performansı
  • Pil ömrü kısa
  • Yüksek fiyat

Bluetooth hoparlörler yalnızca yaz ayları için değil, kış aylarında da dış kullanımlar için uygun modellerden biri oluyor. Bunun en büyük sebebi elbette su geçirmez yapıları. Elimizdeki Bose Soundlink Micro da böylesi bir ürün. Suya karşı dayanıklı yapısı ile ister şimdi havuz veya deniz tatilinde, ister kışın kamp veya doğa yürüyüşlerinde kullanın, müziği her an yanınızda taşıyabileceksiniz. Peki, Bose Soundlink Micro başka neler sunuyor? Şimdi biraz daha yakından bakalım.

Bose Soundlink Micro tasarımı

Bose Soundlink Micro tasarımı

Bose Soundlink Micro, tasarımıyla oldukça kompakt, adı gibi micro boyutlarda bir hoparlör oluyor. Farklı renk seçenekleriyle tercih edilebilen cihaz, elimde turuncu renkli modeliyle bulunuyor. Kauçuk kaplama yüzeyiyle güzel görünen Soundlink Micro, ön yüzde hoparlör mazgallarını, çevresinde de tuşlarını bulunduruyor.

Hoparlörün üst kısmında güç ve Bluetooth tuşlarını bulunduran cihaz, hoparlörün üstünde de ses tuşlarına yer veriyor. Burada ayrıca bir mikrofon da bulunuyor. Yani, bu cihazla telefon görüşmeleri yapabiliyorsunuz ve cihazın bu yöndeki performansıyla geçrekten de temiz bir ses sağladığını söyleyebilirim. Bu anlamda oldukça beğendim.

Soundlink Micro'nun arkasında bir taşıma askısı yer alıyor. Bununla cihazı çantanıza, bisikletinize veya kemerinize, nereye isterseniz oraya bağlayıp asabiliyorsunuz. Böylece nereye giderseniz oraya müziği taşıyabiliyor. Büyük rahatlık doğrusu.

Bu arada merak edenler için hemen söyleyeyim: Cihazın ağırlığı 284 gram.

Bose Soundlink Micro özellikleri ve performansı

Bose Soundlink Micro özellikleri ve performansı

Soundlink Micro, üzerinde bir 3.5 mm'lik Aux girişi bulundurmuyor. Yani bu cihaz yalnızca Bluetooth ortamda kullanılmak üzere tasarlanmış. Ancak bu işi fazlasıyla iyi şekilde yerine getiriyor. Yüksek ses düzeyi sunan cihaz, müziği kaliteli olarak sunuyor.

Yani mobil ortamda yüksek seste güzel müzik dinlemek istiyorsanız, rahatlıkla bu cihaz size göre diyebiliriz. Ha, bu tip cihazlarda 360 derecelik hoparlörler de görebiliyoruz. Bu özellik Soundlink Micro'da bulunmuyor.

Soundlink Micro, 6 saatlik pil ömrü sunuyor. Bu tek kullanım noktasında muadillerine kıyasla biraz kısa açıkçası. Benzeri ve daha ucuz modellerde 10 saatlik performans alabiliyoruz.

Son olarak Soundlink Micro'nun IPX7 sertifikasına sahip olduğunu da belirtelim. Yani bu cihazla yaz - kış demeden dışarıya çıkabilirsiniz. 1 metreye kadar suya karşı dayanıklı tasarlanan cihaz, bu derinlikte 30 dakika süreyle kalabiliyor. Yani bırakın yağmuru, onu 1 metreye kadar havuza düşürseniz de bir şey olacağı yok.

Özetle

Sonuç olarak diyebiliriz ki Bose Soundlink Micro, kullanışlı bir ürün. Bluetooth hoparlörler arasında ses kalitesiyle iyi bir yerde duran cihaz, yüksek ve güzel ses sağlıyor. Tasarımıyla da oldukça güzel göründüğünü söylemek mümkün. Elbette taşıma kolaylığı sağlaması da cabası. Elbette diğer Bose ürünleri gibi bu cihaz da biraz pahalı. Şu an Soundlink Micro'yu 899 TL fiyatla bulabiliyorsunuz. Burada seçim size kalmış elbette ancak benzer işi yapan ancak fiyatı yarı yarıya olan modelleri de pazarda görmek mümkün.

Kimler Almalı

İyi bir mobil Bluetooth hoparlör satın almak isteyenler için ideal bir ürün. Su geçirmez yapısı ile dış kullanımlar için uygun, ses kalitesiyle memnun edici.

Alternatifleri

Bose Soundlink Micro'ya alternatif olarak Ultimate Ears UE Wonderboom modelini de tercih edebilirsiniz.

Teknik Özellikler
Ürün Modeli Bose Soundlink Micro
Ürün Markası Bose
CHIP Online Notu
83
Bluetooth Var
Menzil 9 metre
Pil Ömrü 6 saate kadar
Su Koruması IPX7
Bağlantılar microUSB
Ağırlık 284 gr.
Okuyucu Yorumları