CNet Wireless-G PCI Adapter incelemesi Masaüstüne Kablosuz Bağlantı

Kolay kurulan ve kullanılan, güvenlik işlevleri eksiksiz bir kablosuz bağlantı aracı.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Güçlü harici anten
  • Kolay kurulum
  • Güvenlik işlevleri tam

Kablosuz ağ donanımları o kadar yaygın kullanılır oldu ki, arlık masaüstü bilgisayarların da ağ bağlantısını bu yöntemle yapabilirsiniz. CNet'in bu tip bir bağlantıyı yapabilmek için hazırladığı Wireless-G, PCI yuvasına takılan bir kart. Kutudan çıkan mini anteni kartın arkasındaki yuvaya taktıktan sonra, sürücü CD'sinden kurulumu tamamlayarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kurulum aşamasında herhangi bir sorun yaşamadığımız gibi, kurulumdan sonra Windows'un bağlantı arayüzünü kullanması herhangi bir alışma zorluğu da yaşatmadı. Dilerseniz gelişmiş ayarlar için kendi yazılımını da kullanabilir, buradan kablosuz erişim noktalarına bağlanabilir veya kendi kablosuz erişim noktanızı (Ad-Hoc yöntemiyle) oluşturabilirsiniz. 120 x 52 x 1.6 mm boyutlarındaki anteni de oldukça güçlü bulduk. SONUÇ: Kolay kurulan ve kullanılan, güvenlik işlevleri eksiksiz bir kablosuz bağlantı aracı.

Özetle

-

CNet Wireless-G PCI Adapter Teknik Özellikleri
Ürün Modeli CNet Wireless-G PCI Adapter
Ürün Türü Ağ Kartı
CHIP Online Notu 85
Üretici CNet
Teknik Detaylar
Arabirim PCI
Haberleşme standardı 802.11b / g
Aktarım hızı 11 - 54 Mbit / sn
Etki alanı 25 – 350 m
Veri güvenliği WEP 64/128, WPA, WPA2, TKIP
İ. sistemi Windows 98SE / ME / 2000 / XP

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

cnet wireless pcı adaptörünü kullanıyorum ama memnun değğilim

Cnet wireless pcı adaptörünü 1 aydır kullanıyorum mükemmel bir cihaz.
beni şaşırtan konu ise antenin baya güçlü olması.Abartmıyorum diğer cihazları da kullandım bu cihaz gibisini görmedim, herkese rahatlıkla tavsiye edebilirim.

cnet wireless pcı adaptörünü kullanıyorum anteni gayet güçlü herkese tavsiye ederim bu cihaz süper.

diğer cihazlara göre bu cihaz müthiş herkese tavsiye ederim anteni oldukça güçlü.

ya arkadaşlar tam 25 yıldan beri bu cihazı bekliyorum ama malesef öğrenemediyim bir konu var bu anten kaç metreye internet veriyor nasıl öğrenebilirim saygılarla biren varsa gucenmez@hotmail.com mail atsın teşekür ederim

Cnet network ürünlerinde kendini kanıtlamış bir markadır. türkiye de yeni yeni tanınıyor ama ben 1996 yılından beri kullanıyor ve müşterilerimede bu ürünü çok öneriyorum. wireless olayında sunu unutmayalım her duvar %3o oranında azlama yaşanır. o yüzden wireless modemi en etkili yere koyarsanız binaın en ucra yerinden bile verim alabilirsiniz ben hole koydum ve en ucra yerden de verim alıyorum.

mükemmel bu :D sömürüyorum herkesi :D

cnet wireless pcı adaptörünü kullanıyorum ancak bağlantı kurduğm halde hiç bir internet sitesine giriş yapamıyorum sayfa görüntülenemiyor diyor. Bunu ne yaptıysam çözemedim. Sinyal gücü %100 ü gösteriyor her şey normal ve bağlantı var.
ne yapmalıyım ?

bende bu cihazdan var ama cd si yok elimde driverini net ten indirdim ama çalıştıramadım bi kaç kişiye sordum kendi cd sindeki yazılım lazım olan net ten indirdiklerinle çalışmaz dediler bi bilginiz var mı? yada elinde cd si olan kopya yollayabilirmi renovatio_85@hotmail.com teşekkürler

bakın, bunu kullanın EDIMAX EW-7728In..

Bu ürün vistayla çalışıyomu bilgilendirirseniz çok sevinirim

ben aldım ama sürekli disconnet diyor bilgisayara format bile attım ama aynı şeyi söylüyor

Arkadaşlar anteni müthiş güçlü demişsinizde neye göre.Yani bunun anteni kaç dpi? Edimax gibi 2 dpi anteni olmasında.

Sen de yorum yaz