Corel WordPerfect Office 12 incelemesi Eğitimcilere özel indirimli

Corel WordPerfect, PDF, HTML ve XML gibi popüler internet dosyalarını tek tıklamayla dönüştürebiliyor ve Microsoft Office’le rekabetini sürdürüyor. E-posta istemcisi olmaması ise önemli bir eksiklik.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
77
Corel firması ülkemizde daha çok Corel Draw grafik paketiyle tanınıyor. Paketi vektörel grafik programları arasında üst düzey bir konuma yükselten Corel firmasının yıllardır üzerinde durduğu bir başka yazılım ise, Microsoft’un kurumsal alanda standart haline gelen verimlilik yazılımı Office’e kafa tutan Corel WordPerfect Office. Bu yazılım sunduğu güçlü ve zengin özellikleri ve makul fiyatı yüzünden, Office’in silemediği küçük bir pazar payına sahip. WordPerfect 12 paketinin çekirdek unsurları kelime işlemcisi, Quattro Pro adındaki hesap çizelgesi ve sunumlar için Presentations. Bunlar Office’in Word, Excel ve PowerPoint’inin daha özelleştirilebilir seçeneklerini içeriyor ve aynı kısayolları kullanıyolar. Ancak MS Office dokümanlarını import etme konusunda çeşitli sıkıntılar yaşamak mümkün. Birçok açıdan Office’e göre kullanımı daha kolay olan paketin profesyonel sürümü Amerika’da öğrenci ve öğretmenlere 3 lisans için 100$ avantajıyla satılıyor. Ülkemizdeyse henüz böyle bir kampanya yok.
Özetle

Firmanın vektörel grafik alanında yakaladığı başarıya erişemese de, Corel WordPerfect, PDF, HTML ve XML gibi popüler internet dosyalarını tek tıklamayla dönüştürebiliyor ve Microsoft Office’le rekabetini sürdürüyor. E-posta istemcisi olmaması ise önemli bir eksiklik.

Corel WordPerfect Office 12 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Corel WordPerfect Office 12
Ürün Türü Ofis ve Finans Yazılımları
CHIP Online Notu 77
Üretici Corel

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz