D-Link DSL-G624T incelemesi Kablosuz genişbant rahatlığı

Bu D-Link modemde, ilk gözümüze çarpan QoS kullanarak bant genişliğini belirlenen önceliğe göre paylaştırabilmesi oldu.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Bant genişliği dengeleme
  • Kablosuz güvenlik
  • ADSL2 ve ADSL2+ desteği
Piyasadaki ADSL modem seçeneklerinin tamamı, kullanıcıların tüm ihtiyaçları karşılayacak şekilde tasarlanmış değil. Örneğin yeterli güvenlik işlevleriyle donanmış bir kablosuz bağlantı arabirimi her modemde bulunmuyor. Çok bilgisayarlı ortamlarda, bant genişliğini dengelemek, hele internet hızı da çok yüksek değilse hayati bir konuma gelebiliyor. Güvenli kablosuz bağlantı için tercih edebileceğiniz bu D-Link modemde, ilk gözümüze çarpan QoS kullanarak bant genişliğini belirlenen önceliğe göre paylaştırabilmesi oldu. Dört adet ethernet yuvası bulunan DSLG624T, kolay kullanılan ve web üzerinden yönetilebilen arayüzü, paket filtreleme yapan güvenlik duvarı, farklı cihazları tanıyabilen UPnP ve port kullanı mını ayarlayabileceğiniz NAT/NAPT ile eksiksiz bir ADSL yönlendirici.
Özetle

Kolay kurulumu kadar, zengin yönetilebilirlik ve güvenlik işlevleriyle beğenimizi kazandı.

D-Link DSL-G624T Teknik Özellikleri
Ürün Modeli D-Link DSL-G624T
Ürün Türü ADSL Modem
CHIP Online Notu 85
Üretici D-Link
Teknik Detaylar
Arabirim Ethernet, 802.11b/g
Standartlar ITU-T G.992.1/2/3/4/5, G994.1
Download hızı 24 Mbit / sn
Upload hızı 1 Mbit / sn
Boyut 193 x 118 x 30 mm
Diğer SPI güvenlik duvar›, UpnP, DDNS, QoS

Okuyucu Yorumları

Toplam 30 Yorum

birde bu cihazların wireless çekim gücünü test etseniz iyi olacak üzerinde bulunan anten kaç desibel bu bilgileride yazarsanız sevinirim..

biz bu modemden kullanıyoruz ama modemden istikrar alamıyoruz... sürekli değil bağşantı... 1500 metre gücünde antenle bağlanmaya çalışıyoruz... ama 100 metre mesafede bile sürekliliği yok...

Amerika nın 1 numaralı router ına sahibim Netgear 54 Mbit . 120 dolar verip almıştım. Burada kurdum gayet iyiydi. Daha iyi mi acaba diye yeni bir D-link aldım kutuda yazana göre bendekinin iki katı hızında olması gerekiodu ama o da ne! yerlerde sürünüyo! Gece 2 de sn de 15K ile zor indiriyorum. hemen eski Netgear ımı taktım ve Emule da aynı server da 100+ kb/sn gördüm. Turkıye dekı mallar heralde artık afrıkada uretiliyor hiç kalıte yok

@30 Aralık 2006 11:54 EN İyi Tp-Lınk Alcan Kaç Senedir Kullanıyom Bi sorun Olmadı Tavsiye Ederim

65 metre ve balkondan diğer evin içine bağlantı sürekliliği yok. istikrar denen birşey yok. bu ürünü aldığıma bin pişmanım. kendi balkonumdan kendi evimin içine bile ulaşmakta zorluk var.

Geri dönüşü çok olan sorunlu bir modem markası..Bence bu sektör D-Link'e göre değil ve bir an önce piyasadan mallarını çekmeli..Kullanmıyorum kullanmak isteyenede tavsiye etmiyorum..

bu markanın alt modelini kullanıyorum (G604T) ve gerçekten çok kötü.Karşılaştığım sorunları yazsam sayfa dolar.Her ay modeme mecburi hard reset atıyordum.(kitlenip veri alıp verme duruyor)Sonra bu modelin firmware'ini bendeki G604T'ye yazdım ve sorunlar bitti.Ama yine de keşke zoom felan alsaydım dedim.(beni yaşlandırdı anlayacağınız)Son bir şey bu d-link'in modemleri çalışırken hafif bir çınlama sesi yapıyor ki bu seste uyumak zor.

dsl-500 almak gafletinde bulunan salaklardan biriyim.aldığımdan beri donma yapıyor.aramadığım yer sormadığım kişi kalmadım d-link lafını bile duymak istemiyorum

ben speedtouch ve 9110 usrobotics ve dlink 624 üçünü de denedim standart 2 dbi antenle hepsinin mesafesi aynı 40 metrelik iki duvarı geçemiyorlar.çözüm olarak 5 dbi antenle değiştirdim ve sonuç alabildim.demek istediğim bu ürünle usr9110 arasında hiçbir fark göremedim.ben usr9108 tavsiye ediyorum.

Bende yaklasık 1 senedir G624 kullanıyorum ancak hiç bir sorunla karsılasmadım,evimde 1 masaüstü,1 de notebook wireless baglantım var,ayrıca cekim gücü antene baglıdır bu modelin orjinal anteni 1 dbi dir,cekim gücünü arttırmak isteyenler 26$ civarı fiyata 7 dbi alabilirler.

d-link iğrenç ötesi iğrenç benim için bence piyasayı terk edip gitsin.d-link orjinal modem var zaten uyumluluk sorunu olmasın diye acces point olarakta d-link aldım ama o da ne wpa yapamıyorum rdius yok ayrıca tekrarlayıcıda kaput sorun bu ürünlerin çipsetindeymiş teknik servisi d-linkin söyledi bunu ve wpa desteğininde firmware güncellemelerinlen düzeltilebileceğini söylediler ürünü şutladım hemen.modemide iğrenç tekrarlayıcı özelliğini kullandırtmıyor acces pointlerde illa kablo çekip acces pointe takacam sonrada dağılacak ben ne anladım bu ürünün kablosuz özellliğinden eziyetten başka birşey değil kablosuz alıyorum ama kablo olamadan olmaz.görüntüde kablosuz ama gerçekte kablolu bunun espirisi neresindeyse.çekim gücü iterse 800mt olsun yinede bu ürüne iğrenç diyorum bu sorunları yüzünden.

bende g624t alma gafletinde bulundum FIRMWARE güncellemesi yaptığım halde kablosuz yayını canı istediğinde yapıyor sıksık kitleniyor tek çare çöp atıp başka modem almak bir kere üzülürüm olur biter bende modemin yerini unutmak istiyorum hergün fişini çekip kırk türlü uğraşla modemi aktif yapmak kötü

yaw bunu hangi chip yetkilisi test edip 5 verdi bukar özürlü iken ürün.anlaşılan burda iyi denen ürünler özürlü eniyi denenler iyi inanılmaz denenler eniyi kötü denenler ise sadece çöpe atılan par bari birazdaha iyi test edin şu aleti.

7 aydır bu makineyi kullanıyorum ve tek bir sorun yaşamadım şimdiye kadar iki kere kapattım onuda yerdeğiştirdiğim için evimin her yerinden sorunsuzca kablosuz olarak bağlanıyorum bir kere olsun bağlanılmama gibi bir sorun yaşamadım.

7 aydır d link 624T kullanıyorum hiçbir sorun yaşamadım yaklaşık 60 -70mt uzaklıktaki binadan da kolaylıkla wireless çekiyo bence mükemmel,

Türkiye D-Link sayfasında güncel olarak verilen Firmware'i yükledikten sonra, kablosuz bağlantı sinyalim kesildi. Web'de yaptığım araştırmalar neticesinde son Firmware'i bulabildim. Yükledikten sonra sorun ortadan kalktı. Kablosuz sinyal sorunu yaşayan arkadaşlara duyurulur.

Aynı zamanda D-Link Türkiye de bu sayfadan yararlanır umarım :-)

http://www.dlink.co.uk/?go=jN7uAYLx/oIJaWVTALoZU9f8nJUIKOZXTsyja/O31g24UoR/l70tPZ4nMadl5zo=

Hafıza silme diye bir sorunla boğuşuyorum.Hergün modem kurulurmu.

Ben yaklaşık 1 senedeir d-link 624 kullanıyorum.. Gayet memnunum. üstteki yorumları okuduktan sonra acaba benimkinin markası d-link değilmiydi diye şüpheye düştüm.. Kablosuz olarak kullanıyorum.

Yaklaşık bir aydır kullanıyorum hiç bir sorunla karşılaşmadım şimdiye kadar 2 modem kullandım (zoom 6 ve usr usrobotıcs )bence bunlardan fazlası var eksiği yok tavsiye ederim..saygılar.

driverini bulamıyorum

dsl-G624T model d-link wireless in driver ı elinde olan arkadaşlarm bana osxfang@gmail.com dan ulaşıp atabilmenz mümkünmüdür 2 haftadır driver arıorm..lütfen

BENDE G624T MODEMİ KULLANIYORUM AMA SÜREKLİ İNTERNETİME GİRİYOLAR VE FAZLA FATURA ÖDÜYORUM

Dlink modemlerde hiçbir sorun yaşamadım o kadar çok marka ve model kullandım hepsi bana geri geldi kimisinde güncelleme yapılıp geri gönderdiler kimilerinide jelatinli ambalajında geri geldi ve müşterilerime verdim. ama D-Link marka ürünlerden birini bile garantiye yollamadım nede versiyonunu gğncellemek için göndedim. ama şu aralar airties türktelekomun altyapısına en uygun marka 3 com ürün sattım ki 3com en iyi markadır türktelekomun sinyali zayıf gelince bağlanmıyordu. neyse sonuç itibari Dlink bu konuda iyi

arkadaslar dlink driver olanwarsa webss34@gmaile atabilirmi

ya bende bu markaya güvenip hakkaındaki bilgileri bir değer sanıpta alanlardanım. ddiğiniz gibi hiçbirşekilde wireless iletiminde bir satbil konumu yok. ayrıyetende nedendir bilinmes ethernet girişleri hemen bozuldu 5 ay kullanamma e hiçbirşkeilde ethernet switch lerine kabloları çıakrıp takmadığım halde. bundan sonra yorumalrı dikkate almamak lazım sanırım

Herkes beğenmiyebilir. Ben sadece 1 adet modemi (504t) garantiye gönderdim ona da yıldırım düşmüştü. (100 den fazla satmışımdır. karışık) Ama tek porttan da olsa çalışıyordu. Wireless modem kullanan herkes de notebook vardır.
1) Acaba kendi notebooklarında ki wireless chipnin ne olduğuna bakan varmı? Kalitesiz bir chip ile en kaliteli wirelesse bile zor bağlanırsın.
2) Etrafında wireless modemler olup da kendi wirelessi ile kanal çakışması olup olmadığına bakıp da uygun kanal frekansı bulmak için uğraşan oldumu?
3) Elektriğinin stabil 220 v olup olmadığına bakan varmı?
4) Bütün ayarları yapıp sonra kaybolanlar için. En son system den save and reboot yapmışlarmı? ( Ayarları kaydet ve yeniden başlat )
5) Diğer modem daha hızlı indiriyor diyenler. Acaba doğru port tanımlaması yapabilmişler mi? Torrent, imesh v.b.
6) Wireless şifrelemiyi yapamayıp. Şuçu modeme atanlar?
7) Wireless bağlantılarını doğru kanal frekansında ve farklı notebooklar yani farklı chipli wireless bağlantılarıyla test ettinizmi?
8) 1 db ile 4 db arasında farklı markalarda farklı antenli modemleri aynı db ile bağlantı karşılaştırması yaptınız mı? Stabilize önemli, bağlandıktan sonra kopmaması.
9) Yakınından yuksek gerilim hattı, yani pencerenin önünde elektrik direği , baz istasyonu veya çatısında baz istasyonu varmı baktınızmı?
10) Kendinizde veya komşunuzda ses ve görüntü taşıyan 2.4 ghz ile çalışan ( Wireless modem ile aynı frekans ) cihaz varmı baktınızmı?
11) Bağlantı problemi yaşayıp da, modemdeki error hatalarına baktınızmı?
Bir kaç modelin bazı serilerinde ürün çıktıktan sonra, bir kaç ay içinde firmware güncellemesi çıktı. Problem bitti. 1 db anten ile 10 db lik performans beklemeyin. Yukarı da yazdığım seçenekleri sadece dlink için değil bütün marka wireless olsun olmasın modemler için geçerlidir. Denemediyseniz lütfen laf etmeyin.
Ben 624t model wireless modemi aşağıdaki şekilde kullanıyorum.
1) Dışarıdan şubeler bağlanıyor.
2) İçeriden 7 adet pc kablolu, 2 adet notebook kablosuz
3) 1 adet windows server, web yayını, webden data gösterme. Exchange (mail) server,
4) Yukarıdakinlerin hepsi stabilize çalışıyor. 1,5 yıldan fazla süredir.

seroz4@gmail.com

Herkes beğenmiyebilir. Ben sadece 1 adet modemi (504t) garantiye gönderdim ona da yıldırım düşmüştü. (100 den fazla satmışımdır. karışık) Ama tek porttan da olsa çalışıyordu. Wireless modem kullanan herkes de notebook vardır.
1) Acaba kendi notebooklarında ki wireless chipnin ne olduğuna bakan varmı? Kalitesiz bir chip ile en kaliteli wirelesse bile zor bağlanırsın.
2) Etrafında wireless modemler olup da kendi wirelessi ile kanal çakışması olup olmadığına bakıp da uygun kanal frekansı bulmak için uğraşan oldumu?
3) Elektriğinin stabil 220 v olup olmadığına bakan varmı?
4) Bütün ayarları yapıp sonra kaybolanlar için. En son system den save and reboot yapmışlarmı? ( Ayarları kaydet ve yeniden başlat )
5) Diğer modem daha hızlı indiriyor diyenler. Acaba doğru port tanımlaması yapabilmişler mi? Torrent, imesh v.b.
6) Wireless şifrelemiyi yapamayıp. Şuçu modeme atanlar?
7) Wireless bağlantılarını doğru kanal frekansında ve farklı notebooklar yani farklı chipli wireless bağlantılarıyla test ettinizmi?
8) 1 db ile 4 db arasında farklı markalarda farklı antenli modemleri aynı db ile bağlantı karşılaştırması yaptınız mı? Stabilize önemli, bağlandıktan sonra kopmaması.
9) Yakınından yuksek gerilim hattı, yani pencerenin önünde elektrik direği , baz istasyonu veya çatısında baz istasyonu varmı baktınızmı?
10) Kendinizde veya komşunuzda ses ve görüntü taşıyan 2.4 ghz ile çalışan ( Wireless modem ile aynı frekans ) cihaz varmı baktınızmı?
11) Bağlantı problemi yaşayıp da, modemdeki error hatalarına baktınızmı?
Bir kaç modelin bazı serilerinde ürün çıktıktan sonra, bir kaç ay içinde firmware güncellemesi çıktı. Problem bitti. 1 db anten ile 10 db lik performans beklemeyin. Yukarı da yazdığım seçenekleri sadece dlink için değil bütün marka wireless olsun olmasın modemler için geçerlidir. Denemediyseniz lütfen laf etmeyin.
Ben 624t model wireless modemi aşağıdaki şekilde kullanıyorum.
1) Dışarıdan şubeler bağlanıyor.
2) İçeriden 7 adet pc kablolu, 2 adet notebook kablosuz
3) 1 adet windows server, web yayını, webden data gösterme. Exchange (mail) server,
4) Yukarıdakinlerin hepsi stabilize çalışıyor. 1,5 yıldan fazla süredir.

seroz4@gmail.com

Herkes beğenmiyebilir. Ben sadece 1 adet modemi (504t) garantiye gönderdim ona da yıldırım düşmüştü. (100 den fazla satmışımdır. karışık) Ama tek porttan da olsa çalışıyordu. Wireless modem kullanan herkes de notebook vardır.
1) Acaba kendi notebooklarında ki wireless chipnin ne olduğuna bakan varmı? Kalitesiz bir chip ile en kaliteli wirelesse bile zor bağlanırsın.
2) Etrafında wireless modemler olup da kendi wirelessi ile kanal çakışması olup olmadığına bakıp da uygun kanal frekansı bulmak için uğraşan oldumu?
3) Elektriğinin stabil 220 v olup olmadığına bakan varmı?
4) Bütün ayarları yapıp sonra kaybolanlar için. En son system den save and reboot yapmışlarmı? ( Ayarları kaydet ve yeniden başlat )
5) Diğer modem daha hızlı indiriyor diyenler. Acaba doğru port tanımlaması yapabilmişler mi? Torrent, imesh v.b.
6) Wireless şifrelemiyi yapamayıp. Şuçu modeme atanlar?
7) Wireless bağlantılarını doğru kanal frekansında ve farklı notebooklar yani farklı chipli wireless bağlantılarıyla test ettinizmi?
8) 1 db ile 4 db arasında farklı markalarda farklı antenli modemleri aynı db ile bağlantı karşılaştırması yaptınız mı? Stabilize önemli, bağlandıktan sonra kopmaması.
9) Yakınından yuksek gerilim hattı, yani pencerenin önünde elektrik direği , baz istasyonu veya çatısında baz istasyonu varmı baktınızmı?
10) Kendinizde veya komşunuzda ses ve görüntü taşıyan 2.4 ghz ile çalışan ( Wireless modem ile aynı frekans ) cihaz varmı baktınızmı?
11) Bağlantı problemi yaşayıp da, modemdeki error hatalarına baktınızmı?
Bir kaç modelin bazı serilerinde ürün çıktıktan sonra, bir kaç ay içinde firmware güncellemesi çıktı. Problem bitti. 1 db anten ile 10 db lik performans beklemeyin. Yukarı da yazdığım seçenekleri sadece dlink için değil bütün marka wireless olsun olmasın modemler için geçerlidir. Denemediyseniz lütfen laf etmeyin.
Ben 624t model wireless modemi aşağıdaki şekilde kullanıyorum.
1) Dışarıdan şubeler bağlanıyor.
2) İçeriden 7 adet pc kablolu, 2 adet notebook kablosuz
3) 1 adet windows server, web yayını, webden data gösterme. Exchange (mail) server,
4) Yukarıdakinlerin hepsi stabilize çalışıyor. 1,5 yıldan fazla süredir.

seroz4@gmail.com

1 senin uzerinde kullanıyorum. hic kapatmadım. hic sorun cıkarmadı. cekim gucude bence cok iyi. Sadece iki alt katta cekmiyor diye anten degistirdim.. Üründe ne bozulma, ne ısınma nede herhangi bir sorun oldu. arayüzü mukemmel. alırsam dlink alırım

wireless'i çalışıyor , 4 LAN portu da bozuldu.Enerji kesilip geldiğinde wireless'i çalıştırmak için birkaç kez besleme jakını sök-tak gerekiyor.Hiç tavsiye etmiyorum.

Sen de yorum yaz