Dark EZCast incelemesi EZCast'i inceliyoruz.

CHIP ONLINE Notu
68
  • Kullanışlı
  • Pahalı değil
  • Kablosuz görüntü aktarımı
  • HDMI uzatma kablosu
  • Windows Phone uygulamasının gelişmesi gerek
  • Gecikme olabiliyor
  • Bağlantı problemleri
Özetle

Android, iOS veya Windows platformundaki cihazlarda televizyon veya monitöre kablosuz görüntü taşımak isteyenler Dark EZCast'i yakından inceleyebilirler. Genel olarak kullanışlı bir platform olan cihaz, geliştirilerek daha iyi olabilir.

Dark EZCast'in fiyatı 45 dolar + KDV şeklinde. Fiyatı her ne kadar pahalı olmasa da ChromeCast'in yanında yine de bir miktar pahalı kaldığını söylemek lazım.

Kimler Almalı

Android, iOS veya Windows platformundaki cihazlarda televizyon veya monitöre kablosuz görüntü taşımak isteyenler Dark EZCast'i yakından inceleyebilirler.

Video, müzik veya fotoğraf... Multimedya dosyalarını TV'ye aktarabilen EZCast'i inceliyoruz.

Evdeki televizyonunuzda bir HDMI bağlantısı var ancak akıllı özelliklerden yoksunsa bunu aşabileceğiniz cihazlar piyasada bulunabiliyor. Bunlar arasında direkt USB bellek biçiminde olan ve Android işletim sistemini barındıran mini PC'leri bulabilir ve yine bugün inceleyeceğimiz Dark EZCast gibi televizyona mobil cihazlarınızdan veri akışı sağlayabileceğiniz cihazları görebilirsiniz. Daha önce bu tür ürünlere benzer bir örnek olarak Chromecast'i incelemiştik hatırlarsanız. Dark EZCast de benzer bir uygulamayı bizlere sunan bir cihaz.

Dark EZCast, ucunda HDMI girişi bulunduran parmak boyutunda bir cihaz. Bunu televizyonunuzun HDMI girişine bağlıyorsunuz. Cihaza güç vermek içinse USB kablosunu kullanmanız gerekiyor. USB kablosunu televizyona bağlayabilir veya ayrıca bir adaptör ile fişe de takabilirsiniz. Bu işlemin ardından cihaza görüntü aktarımını telefon, tablet veya bilgisayar gibi hangi cihazından yapacaksanız ona EZCast'in uygulamasını yüklemeniz gerekiyor.

Uygulamayı da yükledikten sonra artık mobil cihazınızı EZCast'e bağlamak için hazırsınız. Ekranda beliren şifreyi mobil cihazınızın Wi-Fi ağları kısmından EZCast bağlantısını bularak giriyor, ardından da mobil cihazınızı kullanarak artık EZCast'in ayarlarını televizyon veya monitör üzerinden yapılandırabiliyorsunuz. Bağlantı ayarlarının bazen problem çıkartabildiğini de söyleyelim.

Kablosuz video aktarımı

DLNA, AirPlay ve Miracast ile uyumlu olarak çalışan Dark EZCast, böylece her platform tarafından kullanılabiliyor. Android işletim sistemli veya iOS işletim sistemli telefon veya tablet üzerinden televizyona görüntü veya herhangi bir multimedya içeriğini aktarma işlemini gerçekleştiren cihaz, böylece pratik bir çözüm sunuyor.

Televizyona Full HD video aktarımı yapabildiğiniz cihaz yaptığımız testlerde genellikle başarılı bir performans gösterse de bazen gecikme yaşatabiliyor. Elbette başta videonun bir kısmı tampon belleğe alınırken beklemek durumundasınız, ancak aralarda da gecikmeler yaşanabiliyor.

Cihaz ile ayrıca Mirroring işlemi de yapabiliyorsunuz. Böylece bilgisayarınızın ekranını televizyona taşıyabilirsiniz.

Dark EZCast Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Dark EZCast
Ürün Türü Mini PC
CHIP Online Notu 68
Üretici Dark
Teknik Detaylar
Bağlantı HDMI, Wi-Fi, DLNA
Garanti 2 yıl
Boyutlar 87 x 31 x 9 mm
Ağırlık 19 gr.

Alternatifleri

Dark EZCast'e alternatif olarak Chromecast'i inceleyebilir veya televizyonunuzu Android işletim sistemli bir mini PC ile akıllandırmayı deneyebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 13 Yorum

fiyatının 3te birinden daha fazla para vermem

@15 Eki 2014 19:16 zaten 40-50 tl artık. ayrıca da önyargılı olmaya gerek yok. ben de aynı ürünü kullanıyorum ve sıkıntı yaşamadım. şu an note3 ve bazı samsunglarda hatta diğer markalarad bile screen mirroring hatası herkesin yaşadığı bir sorun ve yakında güncellemeyle çözebileceklerini söylüyorlar. ezcast özelliği ve dlna özelliği zaten sorunsuz. chip diyor ki_ hemen geri verdik. siz zaten gönderilen bedava ürünlere bakıyorsunuz. ayrıca da, uzmanlık düzeyiniz kişisel deneyimlerinizle sınırlı. bizim için tartışmasız otorite de değilsiniz ayrıca.

Onu alacak var mı acaba Reklam kokuyor resmen. Kitleye hitap etmeyen bir ürün İnsanlara hitap eden ürün olmalı Tarafsızca her platformu desteklemeli

beş kuruş etmiyor 100 150 tl verdik sakın almayın, bağlantı geç aktarıyor ve sık sık kesiliyor

Güzel bir anlatım, Chip'e teşekkür ederiz.

Bu tür (Ezcast-Miracast) cihazları bir yıldır takip ediyorum. Microsoft veya Asus markasını yurtdışından almaya karar vermişken Dark'ı fark ettim. Yaptığı söylenen işlere göre fiyatı da fena değil gözüküyordu. Ama inceleme yazanlar sıkıntılarından da bahsetmişlerdi. Bir tane getirttik hakikaten bağlanma hataları verdi hemen iade ettik. Bir şans daha verdik bir tane daha getirttik. Hemen bağlandı. Ara yüzü sade, kullanışlı. Android telefon ve tablet de hiç sorun çıkarmadı. 5 metreye kadar sorunsuz çalıştı. Normal bir salon için yeterlidir. 720 HD filmlerde sorun yok. 1080 lerde cihazı yakına koymak bir dereceye kadar faydalı. Buffer için kesinti yapıyor. Sıkıntılı olabilir. Windows PC için eklenti indirme sitesi biraz sıkıntılı (Çinceye geçiyor, kayıt istiyor) ama indiriliyor. Buradan direk indirilir: [www.iezvu.com/Uploads/EZCast_Win.exe]. Windows telefon ile deneyemedim. İos DLNA bağlantısı sorunlu gözüktü. Ama aktarmada görüntü kalitesi daha iyi buldum. İos u iyi bilen belki daha iyi bağlanır diye olumlu düşünüyorum. Windows PC de çift ekran oluşturma seçeneği var ama yapamıyor! Takılıyor. Ekran yansıtması; Miracast çok iyi. Biraz gecikme normal. 2,5 GHz üstü bağlantı gecikmeyi minimuma indirebilir. Bilgisayar bağlandığı zaman wifi sini EZcast a bağlanmak için kullanılıyor ama: EZcast ın kendisi ortamdaki wifi den ayrıca internete bağlanıp! pc yi internete bağlamış oluyor. Böylece PC den internete giriliyor. Bence çok iyi düşünülmüş. Android içindeki pdf dosyalarını, ara yüzdeki "documents" kullanarak açamıyorsunuz ama Miracast ile rahatlıklar ekrana yansıtırsınız. Diğer ofis dokümanlarını sorunsuz açtı. Android telefonda "Screen Mirroring" özelliği olmasa da "Wifi Display (Miracast) Helper" gibi (Androidler için) eklentilerle Miracast (ekran bire bir yansıtma) uygulaması yapılıyor. Sonuç olarak aldığıma memnunum. Kablo sıkıntım kalmadı. Her cihazla kullanacağımı umuyorum. Tavsiye ediyorum. Bozuk çıkarsa uğraşmayın iade edin.

i-zi kest değil mi o?

Merhaba arkadaşlar ben ekran görüntüsü al dedim görüntü artık ekrandan gitmiyor haliyle PC ile haberlesemiyorum şifreyi de göremiyorum artık

Merhabalar..., Tüm sitelerde (ürünü satan ((yorumlarda)) veya chip gibi)kullanıcı veya kullanmayı düşünen arkadaşlar yorum yapmışlar. Bende bu ürünlerin çeşitli markalarda olanlarını (philips tv, samsung pc ve lg telefon) denedim. Ancak yorumlarda olduğu gibi farklı cihazlarda farklı tepkiler (tüm kablosuz hdmı aktarıcılar) veriyorlar. Ayrıca ne yaparsanız yapın mutlaka gecikmeler yapıyor. Özellikle film izlerken bu tahammül edilmez oluyor. Sonuç; hala HDMI kablo geçerli.....

merhaba dark ezcast ciyazım modemi görmüyor şifreyi giri yorum tv den bağlana madı diyor yardım cı olur musunuz.

Android 5 lolilopop tan aşağı surumde youtube çalışmıyor.

Dark marka olanından almıştım, arasında bir fark varmı bilmiyorum donanım olarak fakat arayüzleri aynı hepsinin. Doğru dürüst kullanamadım, Zaten çin yapım birşey olduğu için yazılım konusunda da aşırı derece de berbat. Çinliler yazılım yapmayı beceremiyorlar ne yazık ki. Ürünü 2014 senesinde almıştım şimdi ekstra anten olan modeller çıkmış arasında ne fark vardır bilmiyorum. Ama Dark marka olanından memnun değilim ne yazık ki.

Dark ezcast yeni aldım. Huewai mate 10 pro telefonumdan görüntüyü yansıtabılıyorum. Sesi telefondan duyuyorum. Neden acaba

Sen de yorum yaz

Turhost