Dark RangeMax WRN320 incelemesi Ağını kablosuza dönüştürmek isteyenlere...

Kablosuz ağını genişletmek veya kablolu ağını kablosuza dönüştürmek isteyenlere...

CHIP Test Merkezi Ercan Uğurlu
CHIP ONLINE Notu
80
  • Kompakt tasarım
  • Uygun performans
  • Zahmetsiz kurulum
  • USB portu yok

Evinizde halen kablolu bağlantı ile internete bağlanıyor ancak kullandığınız tablet ve telefonları evinizdeki ağa bağlayamadığınızdan şikayetçiyseniz inceleyeceğimiz bu ürün işinize yarayabilir. Hem kablolu modemi kablosuz internete taşıyan, hem de kablosuz ağın menzilini genişleten bir ürün olarak kullanabileceğiniz Dark RangeMax WRN320, kompakt tasarımıyla da oldukça pratik bir cihaz. Peki, cihaz nasıl kullanılıyor ve dahası neler sunuyor? Şimdi bu soruların cevabını arayalım.

Dark RangeMax, oldukça kompakt tasarıma sahip bir ürün. Bu cihazı çalıştırmak için yalnızca prize takmanız yeterli oluyor. Kablosuz modem kullanıyorsanız bir menzil genişletici olarak kullanabileceğiniz RangeMax, kablolu modemle de kullanılabilecek yapıda. Kablosuz modemlerle kullanmak için cihazı prize taktıktan sonra üzerindeki butona basıp, ardından modeminizdeki WPS butonuna basmak eşleşme için yeterli. Ardından evinizde, modemin menzilinin ulaşmadığı noktalara bu cihazla Wi-Fi taşıyabiliyorsunuz.

RangeMax, dört farklı modda çalışabiliyor. Bunlar arasında erişim noktası, yönlendirici, tekrarlayıcı ve istemci seçenekleri mevcut. Eğer cihazı menzil genişletici olarak kullanacaksanız, cihazın arayüzünden tekrarlayıcı modunu seçmeniz gerekiyor. Bu arada arayüzün Türkçe olması da kolay kullanım için avantaj.

Kablolu modem kullananlar kutudan çıkan Ethernet kablosunu kullanarak RangeMax'ı modemlerine bağlayabiliyorlar. Böylece kablolu bağlantıyı kablosuz hale çevirmek mümkün. Sonrasında da tablet ve cep telefonlarınızı ağınıza bağlayabiliyorsunuz.

RangeMax, 802.11n Wi-Fi standardını kullanıyor ve 300 Mbps'e kadar veri transfer hızı sunabiliyor. Bu da sağlıklı bir bağlantı için ideal. Bazı modellerde olduğu gibi antenlerini harici olarak değil, gövdesinde dahili olarak taşıyan cihaz, ayrıca bir USB portuna ise yer vermemiş.

Özetle

Wi-Fi ağının menzilini genişletmek veya kablolu ağı kablosuza taşımak için ideal bir cihaz olan Dark RangeMax WRN320, işini iyi şekilde yerine getiriyor.

RangeMax WRN320'nin fiyatı ise 74 TL civarında.

Kimler Almalı

Modeminin kablosuz ağını genişletmek isteyen veya kablolu ağını kablosuza dönüştürmeyi dileyenler tarafından yakından incelenebilir.

Dark RangeMax WRN320 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Dark RangeMax WRN320
Ürün Türü Menzil Genişletici
CHIP Online Notu 80
Üretici Dark
Teknik Detaylar
Standart IEEE 802.11n
Veri Hızı 300 Mbps
Anten Dahili
Güvenlik WEP WPA-PSK / WPA2-PSK
Garanti 2 yıl

Alternatifleri

Eğer bu tür cihazlarda USB girişi arıyor veya daha fazla Ethernet portunun bulunmasını istiyorsanız alternatif olarak TP-Link TL-WR710N'yi önerebiliriz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

bu ınceleme degıl kı kutu ıcerıgındekı ne varsa soylemıssınız bır mesafeye gıder ınsan ozaman test yaparsın.. bunu bende yaparım boyle testı

@07 Ekim 2014 13:19 kablo bir de cihazın kendisi aldım kullanıyorum

kutu içinde cihaz ve kablosu var

Hakikaten bu inceleme değil ki. Kutu üzerinde ne yazıyorsa o.. Belirtilen 4 mod'da çalıştırdınız mı? Performansı nasıl? Bir incelemede bunları görmek isteriz.

yaklaşık 8 yıldır kablosuz dönüştürücü cihazlar kullanıyorum içlerinde gördüğüm en işe yaramaz cihaz dark marka. bir daha kesinlikle almam. verdiğim paraya acıdığım tek cihaz dark oldu.

@13 Mayıs 2015 02:46 aynen, 15 mt dencok zayif cekiyor. Isiklar yesil mavi degisiyor. Ne oldugunun izahati yok.

Wrn320 mi daha iyi wrt340 mi? Birde wrn 320 ile wrn300 arasinda fark var mi?

Darkwrn320 arayüzüne bir türlü erişemedim.Sinyal ya da menzil arttırdığı. Yerlerde ise internete geç ya da zor giriyor.

Be bu cihazı (Dark RangeMax 300Mbps 2 Anten Wireless Adaptör) ithalatçı firmadan aldım çekim gayet başarılı ama ben bunu wifi verici olarakda kulanabilinegi söylendi çekim yapaıyo ama verici olmuyor okdar ugraştım telden aradım hala wifi verici olarak kulanılabilegini dediler ama olmuyorr hiç bi sitede bunla alakalı yazışma yok....

Arkadaşlar aldım kullanıyorum kutu içeriği bir adet eternet kabosu ve bir de cihaz cihazla beraber gelen cd falan yok intenretten indireceğiniz ipscanner tarzı programlarla rahatlıkla ipsini bulabilirsiniz ardından yapacağınız ayarlr oldukça esnek kalobuz gelen interneti başka bir kablosuz ağ adı ve şifreyle dağıtabilir yada akblosuz aldığınız ağın aynısını ssid ve şifresiyle kullanabilirsiniz kabloyla gelen inteneti kablosuz olarak dağıtabilirsiniz (AP modu) client modu da var.

bu ürün şifeersiz wifiyi de genişletir mi

KURULMASI İMKANSIZ BERBAT

Sen de yorum yaz