Digitus DA-70310-2 incelemesi Digitus DA-70310-2: Pratik kullanım

CHIP ONLINE Notu
68
Özetle

Bir kart okuyucudan beklentileriniz çok fazla değilse Digitus DA-70310-2'yi tercih etmemeniz için herhangi bir neden yok.

Digitus'un USB arabirimli kart okuyucusu DA-70310-2'ye göz atıyoruz.

Bir kere yazıldıktan sonra bir daha kullanılamayan, yazılıp silinebilir olanları da pahalı ve çok zaman gerektiren CD'lerin devri çoktan kapandı. Flash tabanlı depolama birimlerinin yaygınlaşmasıyla bütün cihazlar artık bu tür depolama birimlerini destekler oldular. Fotoğraf makineleri, cep telefonları ve hatta kameralar dahi hafıza kartlarına kayıt yapar oldular. Bu bağlamda artık hafıza kartları ile daha fazla haşır neşir olduk.

Digitus'un DA-70310-2 model kart okuyucusu da bilgisayarında kart okuyucu olmayan veya kart okuyucusu farklı biçimleri desteklemeyen kullanıcılara hitap ediyor. USB 2.0 arabirimi üzerinden bağlanan cihaz, testlerimizde saniyede 25 MB okuma ve 20 MB yazma hızlarına ulaştı. Tabi burada kullanılan hafıza kartının sınıfının da büyük önem taşıdığını belirtelim. Sınıf ne kadar yüksek ise okuma-yazma hızları da o kadar yüksek oluyor. Fakat bir noktada USB 2.0'ın limitlerine takıldığınızı da belirtelim. Bu bağlamda saniyede 25-30 MB'ın üzerine çıkmak istiyorsanız USB 3.0 bir kart okuyucu şart.

DA-70310-2'nin desteklediği kart tiplerine baktığımızda ise MS, SD/SDHC, Micro SD (T-Flash), adaptör ile Mini SD, MMC, adaptörsüz M2 hafıza kartları ile uyumlu olduğunu görüyoruz. Uyum demişken cihazın Windows 7, Vista, XP ve Mac OS 10.x işletim sistemleriyle uyumlu olduğunu da belirtelim. Son olarak ürünün etrafındaki USB portlarını kullanım esnasında bloke ettiğini de belirtmekte fayda var.

Digitus DA-70310-2 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Digitus DA-70310-2
Ürün Türü Kart Okuyucu
CHIP Online Notu 68
Üretici Digitus
Teknik Detaylar
Desteklenen kartlar MS, SD/SDHC, Micro SD (T-Flash), Mini SD, (Adaptör gerekli), MMC, M2 (adaptöre gerek yok)
Arabirim USB 2.0
İşletim sistemi Windows 7, Vista, XP, Mac OS 10.x
Diğer Tak çalıştır

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 

İlginizi çekebilir
Turhost