Edifier M3200 incelemesi Hoş geldin Edifier

Masaüstünde müzik keyfiniz için farklı bir deneyim sunuyor.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
68
  • Benzersiz tasarım
  • Temiz ses
  • Dâhili adaptör
Uyduları çiçek vazosunu andırıyor.

Tasarım ile kaliteyi bir arada sunmak geliştiriciler için her zaman zor bir uğraş olmuştur. Edifier M3200'ün ilk olarak tasarımına bakıyoruz. Ürünün iki adet uydusu farklı tasarımlarıyla şık bir çiçek vazosunu andırıyor. Bu iki uydunun üst ve alt kısmında sürücüler yer alıyor ve bu sürücülerin her biri gayet temiz ve yüksek bir ses sunuyor. Öte yandan uyduların aksine, ürünle birlikte gelen Subwoofer'dan beklediğimiz "sarsıcı" bass efektlerini alamıyoruz. Eğer müzik dinlerken bass seslerden hoşlanmıyorsanız bunu ürünün arkasındaki düğmeden de kapatabilirsiniz. Edifier'ın adaptörü subwoofer'ın içinde olduğu için yerde kablo karmaşası oluşmuyor. M3200'ün dikkat çekici bir başka özelliği de ses ayarlama düğmesi. Büyük bir alüminyum düğmeden oluşan bu kısımda kulaklık ve müzik çalar bağlantıları yer alıyor. Sesi açıp kapadıkça butonun üzerinde kırmızı bir ışık yer alıyor ve aynı kırmızı çizgileri hoparlörlerin üzerinde de yer alması da tasarımı bütünlüyor. Eğer bir karşılaştırma yapacaksak Edifier M3200, 2.1 hoparlörler arasında Creative'in Inspire A300 ve Logitech'in de X-230'undan daha güçlü bir ses sunuyor.

Özetle

Şık tasarımıyla beğenimizi kazanan Edifier M3200, artık hoparlör satın alırken mutlaka karşılaştırma listenize ekleyeceğiniz bir ürün.

Edifier M3200 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Edifier M3200
Ürün Türü Hoparlör
CHIP Online Notu 68
Üretici Edifier
Teknik Detaylar
Çıkış gücü 34 Watt RMS
Giriş empedansı 10K ohm
Hoparlörler 2 x 9 Watt Uydu, 1 x 16 Watt Subwoofer
Frekans aralığı 45 - 20000
Boyutlar 410 x 290 x 290 cm
Ağırlık 6.6 Kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

acaba bu ürünün kumadasında güç açma/kapama özelliği war mı?? yoksa kulaklık jakına bağlandığı zaman direk hoparlör ses kesiyor mu?? ses kartımdaki bi sorundan dolayı hem kulaklıktan hem hoparlörden ses gelmekte. bu sorunu bu tarz kulaklı bi hoparlörle çözmek istioyorum..

inceleme çok aydınlatıcı ve almaya gerçekten niyetliyim ama aklma takılan bi nokta war: kumandadan güç açma /kapama yapılabiliyor mu acaba?? yoksa hoparlör jaka takıldığında direk ses kesiyor mu hoparlörler? ses kartımdan doğan bi sorunum war da,kulaklık takılıyken hem hoparlör hem kulaklıktan ses geliyor. bu tarz kumandalı bir ürünle bunu çözmeyi düşünüyorum. yardımlarınızı bekliyorum...

@09 Haz 2010 11:27 Bende bu hoparlörden var, tavsiye ederim fakat dediğin gibi kulaklığı takınca hiç ses gelmiyor. anca bilgisayar kasasına takarsan geliyor

Ürün çok hoşuma gitti. Tasarımına zaten söyleyecek söz yok. Performans olarakta rakiplerinden aşağı değil ve fiyatı uygun. Şuan bakıyorum ama çoğu yerde stoklarda yok. Bulur bulmaz alacağım.

logitech z523 ile kıyaslarsak hangisi daha iyi?

Sen de yorum yaz